Ochrana URL adresy

Ochrana URL adresy
« kdy: 31. 12. 2012, 00:53:51 »
Dobrý den

Celkem často uploaduju soubory všeho typu a poslední rok mě někdo nahlašuje linky
Takže se stává to že linky jsou odstraněny a je celkem jedno kam uploaduji
Bohužel jsou odstraňovány linky i ty co nic neporušují ze zákona
Servery kam uploaduji neřeši jestli je v souboru to co někdo nahlásil
Prostě soubor smažou a dále věc neřeší...



Proto hledám jak nejlépe zabezpečit linky "URL"
Abych znemožnil těm co linky nahlašují jejich práci

Nejznámější a asi i nejlepší služba tohoto typu je www.lix.in

Také jsem našel tuhle stránku www.link-safe.net "http://link-safe.net/folder/15ef706c-d5aa"

Ta třeba stránku převádí navíc do zdrojového kódu: "http://www.stahuj.centrum.cz/"


Ale přece jen hledám něco co by bylo více efektivnější a proto zde píšu
Aby mě nějaká dobrá duše pomohla nebo poradila...


Protože nevím jak celá věc funguje nemoho z určitostí říct co bych přesně chtěl


Ale moje představa je asi taková...

Založím si nějaký free stránky kde pobeží tahle ta služba
Mělo by to zvládat více linků naráz
Možnost okamžitého přesměrování kde vidíte normalní stránku ale URL adresa je jiná
Captcha a další věci


Kdyby někdo věděl jestli něco takového existuje hlavne přímí odkaz nebo by někdo nějak dokázal pomoci tak mu už těd děkuji


demonstrant

Re:Ochrana URL adresy
« Odpověď #1 kdy: 31. 12. 2012, 01:15:35 »
Bohužel jsou odstraňovány linky i ty co nic neporušují ze zákona
Pouzi DMCA counter notification u americkych sluzieb, pripadne pouzi staznost u miestnych sluzieb. Verim, ze by nemali problem vratit naspat povodny subor.

Z mojej skusenosti nie je problem ozvat sa neformalne niekomu, koho sa to tyka a vyriesit to. Ja som pisal clanky na jeden maly web, prisla ziadost o stiahnutie clankov od pravnika s tym, ze nas budu kontaktovat s dalsim postupom - zevraj ide o kopie ineho autora celoslovenskeho mienkotvorneho media. Ja som mal dokazy, ze som clanky napisal sam, vratane screenshotov v original velkosti atd - tak som kontaktoval sefredaktora toho dennika, on sa mi ospravedlnil, stiahol skopirovane clanky z ich media a potrestal autora tak, ze uz pre nich viac nepisal. Vyriesilo sa to k obojstrannej spokojnosti, bez pravnikov a dalsich tahanic.

Proto hledám jak nejlépe zabezpečit linky "URL"
Abych znemožnil těm co linky nahlašují jejich práci
To asi nespravis - zvlast pri ulozistiach ako je uloz.to, rapidshare atd - tam je tlacitko "report" na stranke so stiahnutim. Tj. ked sa niekto dostane k tej stranke, tak tam moze kliknut na "report" bez znalosti URL.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana URL adresy
« Odpověď #2 kdy: 01. 01. 2013, 13:08:56 »
No, jediná možnost by byla nezobrazit stahujícímu stránku toho úložiště, a pokud možno ho vůbec nenechat navázat těmi servery spojení, hnát to všechno přes třetí stranu (která nebude mazat - třeba tvůj server). Ale obvykle bys musel prolamovat captchu (nebo mít premium účet) a přijde mi jednodušší udělat to, jak píše demonstrant - zkusit vyřešit příčinu, ne důsledky.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Ochrana URL adresy
« Odpověď #3 kdy: 01. 01. 2013, 15:22:42 »
Koukni se na free rapid downloader. Funguje to tak, ze se se to pokusi prolomit captchu, a pokud se nepovede, tak jeji obrazek zobrazi uzivateli, nicmene do GUI uloziste se uzivatel vubec nedostane.

Pokud bys neco podobneho dokazal rozjet na vlastnim serveru, k GUI uloziste by se nikdo nedostal.