Raspberry Pi nepřehrává plynule video

Medved

Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« kdy: 28. 12. 2012, 13:00:49 »
Ahoj všichni,

dorazilo mi konečně Raspberry Pi. Hned jsem na paměťovou kartu nahrál Raspbian stažený z raspberrypi.org, zapojil, nabootoval, spustil X server, stáhnul nějaký mp4 soubor z fileserveru, nainstaloval mplayer a pokusil se video přehrát.
Využití CPU vyletělo na 100 % (pozn. rpi není přetaktované, grafická paměť 64 MB) a asi tak jednou za dvě sekundy se posunulo o snímek dál. Zvuk podobně.

Mám otázku: Dá se tenhle problém vyřešit zakoupením kodeků nebo ne?
Děkuju


autista

Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #1 kdy: 28. 12. 2012, 13:34:35 »
Co pouzivaz na prehravanie OMXplayer? v tom by to malo ist bez problemov. No na prehravanie videa odporucam Openelec, mozes pouzit aj XBian, raspbmc alebo XBMC

Václav

Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #2 kdy: 28. 12. 2012, 13:39:26 »
Těžko říct - já jsem na raspbian dohrál kodeky co jsou v non-free a xbmc a nesetkal jsem se s žádným problém při přehrávání. Ovládání jsem si nastavil přes web, filmy na diskovém poli.

Procesor mi sežere samo XBMC což je nevýhoda, protože ovládání je trochu pomalejší, ale jinak super multimediální pc.

Pro test jsem si stáhnul film z http://www.bigbuckbunny.org/

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #3 kdy: 28. 12. 2012, 17:38:14 »
nějaký mp4 soubor
Ahoj,
mp4 je jen kontejner, ve kterem muze byt leccos.

Pokud je mi znamo, tak Rpi umi hw akcelerovat v defaultu dekodovani kodeku H264, s dokoupenim kodeku MPEG2 a VC1. Pripadne akcelerovane kodovat H264.

Koukni se co je v tom streamu. Treba pres VLC -> Nastroje -> Informace o mediu. Pokud tam bude napsano neco s vyse uvedeneho, ma vyznam premyslet o licencich. Jestli ne, tak spis ne..

Medved

Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #4 kdy: 28. 12. 2012, 22:14:42 »
Pouzil jsem OMXplayer a je to v pohode; zvuk jede plynule, obraz taky (krome toho, ze si to trochu nerozumi se starou televizi, do ktere jsem to pichnul, a vlevo i vpravo chybi asi 10px).

Jen nemuzu ovladat hlasitost (zkousel jsem pres alsamixer), ale to me az tolik netrapi.


pipipi

Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2012, 22:33:26 »
no ja myslim nekde cet, ze mplayer neumi pouzivat hw akceleraci, proto v rasbianu mozna ani neni a je tam omxplayer

Re:Raspberry Pi nepřehrává plynule video
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2012, 23:06:22 »
Pouzil jsem OMXplayer a je to v pohode; zvuk jede plynule, obraz taky (krome toho, ze si to trochu nerozumi se starou televizi, do ktere jsem to pichnul, a vlevo i vpravo chybi asi 10px).

Obraz jsem taky zkoušel a našel jsem podrobný popis konfigu raspbianu
http://elinux.org/RPi_config.txt
Podle toho lze nastavit dobře přesné rozměry obrazu, ale nejen to.

Toto je ohledně nastavení okrajů ( je to trochu pokus / omyl )
Kód: [Vybrat]
# Make display smaller to stop text spilling off the screen
overscan_left=20
overscan_right=12
overscan_top=10
overscan_bottom=10