Optimalizácia Ubuntu

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 26. 12. 2012, 12:56:24 »
... Nebylo by třeba lepší to jen uspávat a pak sekundu probouzet?

A už to uspávání/probouzení funguje vždy a všude? Bez problémů?
Anebo funguje jen to uspání?


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 26. 12. 2012, 13:20:39 »
Uvazujem nad SSD ma to naozaj taky efekt lebo zatial som to osobne nemohol vidiet.
Jo, ma. Mam relativne postarsi IBM T60 a diky SSD je ten system uplne nekde jinde.
U ne-SSD systemu me vzdy prekvapi dlouhe odezvy na spusteni programu, spusteni systemu temer k minute atd.
Samozrejme vypocetni vykon tim nedozenes, ale koukni se na vytizeni systemu, jestli se ceka na I/O operace, nebo na procesor.

lukas016

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2012, 23:20:33 »
Tak objednal som SSD do mSata lebo to lenovo co mam tak obsahuje dost slaby 5400 ot HDD, ktory to cele brzdi.

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 02. 01. 2013, 09:24:15 »
Uvazujem nad SSD ma to naozaj taky efekt lebo zatial som to osobne nemohol vidiet.
Jo, ma. Mam relativne postarsi IBM T60 a diky SSD je ten system uplne nekde jinde.
U ne-SSD systemu me vzdy prekvapi dlouhe odezvy na spusteni programu, spusteni systemu temer k minute atd.
Samozrejme vypocetni vykon tim nedozenes, ale koukni se na vytizeni systemu, jestli se ceka na I/O operace, nebo na procesor.

Mě stačilo ve starém notebooku použít starou CF kartu přes redukci a zrychlení bootu a čtení bylo radikální (boot do X asi za 6s na Pentium M). Jen zápis vázne.. ale je to řešení skoro zadarmo oproti koupi SSD.

lukas016

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 02. 01. 2013, 21:35:17 »
Neviete ako by som mohol preniest subory zo stareho disku na nove SSD, klonovat velmi nechcem lebo /home by som rad nechal na starom disku a preniesol len systemove udaje na SSD. Problem je v tom ze pri instalacii som nechal /home na rovnakej particii ako /. Vela veci tam nemam takze novu instalaciu viem nahodit za 1 hodinu do plne funkcnej podoby takze ma vobec pre mna zmysel sa trapit s prenasanim alebo radsej spravit novu instalaciu?


tadeas

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2013, 21:53:28 »
Neviete ako by som mohol preniest subory zo stareho disku na nove SSD, klonovat velmi nechcem lebo /home by som rad nechal na starom disku a preniesol len systemove udaje na SSD. Problem je v tom ze pri instalacii som nechal /home na rovnakej particii ako /. Vela veci tam nemam takze novu instalaciu viem nahodit za 1 hodinu do plne funkcnej podoby takze ma vobec pre mna zmysel sa trapit s prenasanim alebo radsej spravit novu instalaciu?
Udělej novou instalaci. Starej disk můžeš třeba celej namountovat do /home (bez formátování) a pak si ho přeuspořádat.

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2013, 08:01:56 »
/home by som rad nechal na starom disku
takze sis koupil drahy rychly SSD abys potom ty soubory ktery jsou nejcasteji pristupovany mel na plotnovym pomalym? imho velmi nerozumny pristup. SSD velmi dobre poznas treba pri prohlizeni webu - pokud temp prohlizece das na SSD. Stejne tak pracovni dokumenty. K cemu je ti kdyz program najede hned a pak bude cekat nez se hlavicka uraci prijet na misto a precist data
Děkuji za možnost editace příspěvku.

untard

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 04. 01. 2013, 02:54:12 »
doporučil bych najít si "systemd-analyze" a bootchart
a z článku tento... http://fedora.cz/optimalizace-bootu-u-fedory-17-z-15-na-25-sekund/

Bartn

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 05. 01. 2013, 16:35:38 »
/home by som rad nechal na starom disku
takze sis koupil drahy rychly SSD abys potom ty soubory ktery jsou nejcasteji pristupovany mel na plotnovym pomalym? imho velmi nerozumny pristup. SSD velmi dobre poznas treba pri prohlizeni webu - pokud temp prohlizece das na SSD. Stejne tak pracovni dokumenty. K cemu je ti kdyz program najede hned a pak bude cekat nez se hlavicka uraci prijet na misto a precist data
Temp prohlizece se pri pouziti SSD disku doporuce dat do RAM-Disku kvuli snizeni zapisu na SSD.

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 05. 01. 2013, 17:21:21 »
az mi odejde disk na pocet prepisu bunek tak to uz budu fousatej...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 06. 01. 2013, 16:43:23 »
az mi odejde disk na pocet prepisu bunek tak to uz budu fousatej...

A jak je to dneska s rychlostí sekvenčního zápisu na SSD? Je to už rychlejší než u klasického disku? Připadá mi dost fanatické takto bezmezně opěvovat SSD, to by to musela být nějaká technologie. Přeci jenom s těmi kapacitami to není nic moc a o cenách nemluvě. Navíc nevidím důvod, proč třeba multimedia nenechat na klasickém HDD, při přehrávání těžko poznám rozdíl. /home na SSD se zřejmě vyplatí jen kvůli malým souborům. Osobně si myslím, že pokud chce mít člověk luxus, je stejně nejlepší kombinace SSD + HDD, protože každý se hodí na něco jiného. A člověk, který nechce vyhazovat peníze, zůstane spokojený u HDDčka a případně systém optimalizuje nějak jinak. Přeci jen mě osobně nějaká ta prodleva při startu nebo otevírání pdf nevadí, pokud je to v rozumných mezích.. ;]

Re:Optimalizácia Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 06. 01. 2013, 18:12:00 »
dokud to nezkusis tak nepochopis. to neni mirne zrychleni, to je proste ferari proti škodovce.samozerjme filmy na to nedavam, ale ten system je najednou bleskovy. otvirani dokumentu, otevirani NETBEANU s bambilionem souboru je rychle, naseptavani v nich bleskove - to s HDD proste nikdy neudelas. HDD je dobry na zalohy a filmy, ale cokoliv co pouzivam bezne (vcetne poslechu MP3) uz si nedokazu poredstavit jinak nez na SSD - i kvuli hluku. SSD je jako sex - jednou zkusis a zivot bez toho uz si nedokazes predstavit. Vyhazovani penez? Pokud ten stroj je na praci tak to neni vyhazovani penez. Pokud je to na hry tak ok.

Vzhledem k tomu za co vsechno lidi "vyhazujou penize" tak je to par korun tech 2500,-. Ja bych treba tolik nebyl ochoten dat za telefon. Tablet neni vyhazovani penez? TV neni vyhazovani penez? Koupit si windstopper misto svetru od rakosky neni vyhazovani penez? Zivot je otazka priorit.
Děkuji za možnost editace příspěvku.