Gentoo: závislost Cairo na X

hoju

Gentoo: závislost Cairo na X
« kdy: 25. 05. 2010, 03:58:35 »
Zdravim,

po nejake dobe jsem opet provedl zname ohrane
emerge --update --deep --newuse world
a prekvapilo me nasledujici:
Kód: [Vybrat]
emerge: there are no ebuilds built with USE flags to satisfy ">=x11-libs/cairo-1.6[X,svg]".
!!! One of the following packages is required to complete your request:
- x11-libs/cairo-1.8.8 (Change USE: +X)
(dependency required by "x11-libs/gtk+-2.18.6" [ebuild])
(dependency required by "gnome-base/librsvg-2.26.0" [ebuild])
(dependency required by "media-gfx/imagemagick-6.6.1.2" [ebuild])
(dependency required by "world" [argument])

, zvlaste proto, ze tahle zavislost se nikdy drive nevyskytovala. svg mam do USE (tedy, make.conf) pridane kvuli imagemagick (pouzivano rrdtools).

Nasel jsem k tomuto tematu jeden thread, ktery mi vsak problem prilis neobjasnil.

Je tedy nejaka moznost, jak provest update bez tahani hromady X knihoven? Pocitac, o kterem se bavime, nema obrazovku, takze se snazim veskerym gui zalezitostem vyhnout.
« Poslední změna: 25. 05. 2010, 07:04:11 od Petr Krčmář »


jadd

Re: Gentoo: závislost Cairo na X
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2010, 01:34:43 »
Mrkněte se do ebuildu Cairo na čem je závislý.
Pokud nechcete Cairo, tak ho mužete zamaskovat. Nebo příspůsobit závislosti balíků na kterých je Cairo závislé.
« Poslední změna: 26. 05. 2010, 01:36:37 od Daja51 »

hoju

Re: Gentoo: závislost Cairo na X
« Odpověď #2 kdy: 20. 06. 2010, 16:55:20 »
Vim, ze je to trosku se zpozdenim, nicmene diky Vasi pripomince jsem dale zapatral a zjistil jsem nasledujici (za kvalitu informaci ze zdroje "jine diskuzni forum o linuxu" nerucim):

Zavislost je podle vseho spravna; imagemagick s zamaskovanym flagem -X totiz automaticky maskoval i flag svg (a tento jev se ocividne mezi verzemi zmenil). Tudiz, pokud dotycny nepouziva X, je mozne svg z USE flagu odebrat a vse bude v poradku; pokud uvazime, ze doted byla podpora svg vypnuta a vse fungovalo, nemelo by se na funkcionalite nic zmenit.

Kazdopadne diky za tip.