Instalace balíčků ze zdrojových kódů

Robert

Instalace balíčků ze zdrojových kódů
« kdy: 08. 12. 2012, 19:56:44 »
můžete mi prosím přeloit do lidštiny : configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
jestli jsem speávně pochopil nenašel cestu ke kompilátoru. no já taky ne. Jak najít kompilátor? (jak ověřit versi, nebo jak ho aktualizovat- nevim ani název balíčku rpm který bych měl hledat) , (a pokud není) jak ho doinstalovat?
PS : je to šílený instalace programu chce  doinstalovat balíčky , které chtějí další balíčky..... :-\ , stáhnu program podívám se do installu a tam jednoduše ./cofigure,  make, make install   .. a hotovo. Stahováním a těma třema příkazama sem strávil sobotu a výsledek nula. A to chci jen slušnější web editor. k Apači, a php jsem ani nečuch. Je prosím někde nějaká větší databáse FAQ s dobrým vyhledáváním?
Dík  ;)
« Poslední změna: 09. 12. 2012, 19:32:43 od Petr Krčmář »


DK

Re:instalace balíčků a balíčků
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2012, 20:17:00 »
gcc / g++ (tyhle balicky nainstaluj)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:instalace balíčků a balíčků
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2012, 20:29:52 »
Já tomu říkám špatně vytvořené závislosti.

kuka

Re:instalace balíčků a balíčků
« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2012, 23:27:31 »
Jestlize neumis ani najit kompilator, nema pro tebe rucni kompilace zadny smysl. Jakto ze nevis jaky balik potrebujes - ten program co chces nainstalovat se asi nejak jmenuje?

Atrament

Re:instalace balíčků a balíčků
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2012, 00:35:33 »
Neinstaluj software ze zdrojáků, používej repozitáře svojí distribuce a její balíčkovací systém. Do instalace ze zdrojáků se pouštěj až když požadovaný program v těch repozitařích nenajdeš.

FAQ s dobrým vyhledáváním - www.google.com


Jenda

Re:instalace balíčků a balíčků
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2012, 06:33:31 »
A to chci jen slušnější web editor. k Apači, a php jsem ani nečuch. Je prosím někde nějaká větší databáse FAQ s dobrým vyhledáváním?
V Linuxu se software instaluje z repozitářů, v tvé distribuci to určitě půjde také. Například stačí zadat "apt-get install apache" a mám Apache (apt-get funguje na Debianu a derivátech, pokud máš jinou distribuci, hledej v dokumentaci - bude to třeba yum, urpmi, zypper, záleží na distribuci).

A pokud máš nainstalované grafické prostředí, určitě to tam jde někde naklikat - hledej cosi jako „správce balíků“ „správce software“