SQLite alternativa pro Javu

SQLite alternativa pro Javu
« kdy: 26. 11. 2012, 22:58:49 »
Zdravím,
sháním nějakou alternativu SQLite pro Javu, vím že existují wrapery pro SQLite, ale jde mi o čistou implementaci v Javě, bez závislosti na konkrétní platformě. Budu rád za každý tip, třeba pokud máte vlastní zkušenosti.

Díky


Ivan

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2012, 23:13:58 »
H2 anebo Derby? Jestli se dobre pamatuju, tak websphere ver 3.5 mela nejakou embeded OS SQL databazi do ktery si ukladala logy a konfiguraci.

DK

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2012, 23:15:25 »
jdbc? vzdycky budes na necem zavisly, pokud si to nenapises sam
pripadne neco pres swig, ale to uz ma zase vice zavislosti

(teda pokud to dobre chapu, ze chces neco pro praci se sqlite)

podlesh

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2012, 23:17:34 »
JavaDB (přímo v JDK, jinak je to v podstatě Apache Derby)
Apache Derby
HSQLDB
H2

Záleží na účelu, pozor na to že některé jsou primárně in-memory.

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #4 kdy: 26. 11. 2012, 23:21:33 »
Potřebuju prostě databázi, se kterou budu moc pracovat nejlépe přes JDBC, podmínkou je, aby to nebyla databáze typu klient-server jako třeba MySQL ale prostě one-file jako SQLite, čistě napsaná v Javě. Koukal jsem na HyperSQL a H2, obě mě zaujaly, jen nevím, která by byla lepší... předpokládám, že v mém případě soubor databáze určitě na nějakých pár GB nakyne.


Franta <xkucf03/>

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #5 kdy: 26. 11. 2012, 23:34:10 »
…předpokládám, že v mém případě soubor databáze určitě na nějakých pár GB nakyne.
Pár giga? To už není úplně málo. Ne že by to nešlo, ale tam už bych asi dal spíš nějaký klient/server SŘBD. Nebo to fakt má být na soubory typu dokumentů, které si uživatel sám otvírá v programu, přenáší a vůbec sám spravuje? Co je to, že na to jsou potřeba gigabajty?

KapitánRUM

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2012, 23:39:57 »
A) Proč máš Avatara Aštara Šerana?
B) Jak to má být velké, opravdu raději jdi do robustnějšího řešení.

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #7 kdy: 26. 11. 2012, 23:41:21 »
Jde mi o to, že potřebuji napsat synchronizační systém typu klient/server (něco jako Dropbox, ale pro specifické využití) a přemýšlel jsem, že bych soubory na straně serveru ukládal do db (včetně nějakých metadat)... je pravda že DB typu SQLite by pro velkou databázi asi moc nebyla, ale plánuju v ní ukládat soubory velikosti max několika MB, jde o to že jich tam můžou být tisíce časem.

alef0

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2012, 00:27:54 »
Keď je databáza na serveri, prečo nepoužijete štandardnú databázu? A prečo to musí byť one-file? Je na to nejaký konkrétny špecifický dôvod?

To mi nepríde ako situácia, keď potrebujete embedded databázu u klienta.

Inak sa pripájam k predrečníkom: Apache Derby a.k.a. Java DB a.k.a. Cloudscape je zabudovaná (aj keď som nepostrehol výhody oproti H2/HSQLDB), na malé demo projekty som používal HSQLDB.

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2012, 08:28:33 »
Já na dema v Javě používám H2, ale na něco takhle velkého a na serveru bych určitě šel do standardní databáze. S PostgreSQL mám dost dobré zkušenosti a myslím si, že by to v pohodě ustála. V případě pořeby můžeš v budoucnu dokoupit i placenou podporu

Kit

Re:SQLite alternativa pro Javu
« Odpověď #10 kdy: 27. 11. 2012, 08:42:46 »
Na ukládání tisíců souborů o velikosti několika MB je podle mne SQLite ideální. Jen je dobré v konfiguraci zvětšit velikost stránky a zapnout WAL. Do serverové databáze bych v takovém případě vůbec nešel.