Vaše zkušenosti s Linux Mint 9 Isadora

Vaše zkušenosti s Linux Mint 9 Isadora
« kdy: 21. 05. 2010, 20:17:38 »
Zdravím,

Určitě je tady víc nadšenců klasického ubuntu, ale povšiml jsem si, že i Mint má tady své příznivce.
Pokud jste instalovali poslední verzi, podělte se prosím o své zkušenosti...

Tohle je už čtvrtá verze Mintu, kterou jsem instaloval a konfiguroval.
Tentokrát šlo o můj domácí desktop stavěn na AMD + ATi
Musím uznat, že jde doposud o nejlepší Mint z hlediska grafiky a prostředí. V základu je použito Gnome, ale jiné prostředí se dá vybrat přímo na login screenu, bez nutnosti předchozí instalace. Nastavení samotného systému už taková sranda není, protože hromada konfiguračních souborů se jmenuje jinak než v ubuntu a nachází se na jiném místě. Málokdy se musí hledat a editovat nějaký konfigurák a je lepší zvolit klikací postup. Klasickým přístupem za každou cenu, si akorát naděláte potíže.
První věc, do které jsem se pustil, byla konfigurace obou monitorů (21"CRT a 19"LCD).  Nainstaloval jsem ovladače na grafiku a nastavoval rozlišení a pozice monitorů. Nebylo to tak celkem bez problémů, protože pokaždé si to zapamatovalo jen jednu změnu v nastavení a po každé chtělo, abych se odhlásil a znovu přihlásil. Udělal jsem to pár krát až chyběl jenom jeden detail a po jeho nastavení, to už re-login nechtělo, ale aplikovalo změny okamžitě.
Následovala instalace Opery, Krussaderu, K3B a dalších užitečných aplikací, která proběhla v celku bez problémů. Nakonec jsem si nechal Wine a Warcraft III. S instalací Wine také nebyli žádné potíže, ale při spouštění WC3 install.exe přes wine, bylo spuštění souboru zamítnuto s tím, že pochází z nedůvěryhodného zdroje (originální CD). Musel jsem postupovat přes software managera, kde jsem našel WC3 a dal ho instalovat. Teď už byl ten samý zdroj důvěryhodný. Po dokončení je zapotřebí vyměnit cd za datadisk (The Frozen Throne) a opakovat postup se software managerem, kde se dá znovu instalovat to samé WC3. Pak jsem vytvořil odkaz na ploše, kde jsem editoval cestu a přidal na její konec -opengl
Výsledek? Odezva při hraní na Battlenetu (naproti Win7) klesla z 15-20ms na 10-15ms a grafika vypadá o dost lépe.

Ještě dodám, že jsem při instalaci zvolil pozici grubu tam, kde byl před tím Windows7 Loader a widle od té doby nebootují i když je vše správně nastaveno. Čert je vem  ;)
_r3450n_
« Poslední změna: 21. 05. 2010, 21:49:55 od _r3450n_ »


Jozin

Re: Vaše zkušenosti s Linux Mint 9 Isadora
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2010, 13:33:39 »
Zkousim ted Mint a vypada hezky  :D Snad zaujme win (a Linux) zacatecniky, pro start snad vypadaja jako dobra volba.
Kdo se bude chtit zajimat o Lin hloubeji, mozna sahne pozdeji po necem jinem.

Poradi nekdo s problemem: potrebuji nastavit urcite rozliseni LCD. To rozliseni se sice da nastavit po zalogovani do KDE (Settings - display), jenze pak po rebootu se opet zmeni na mensi a pak musim rucne opet menit na vetsi (graf. karta podporuje, takze no problem).

Dik za newbie quest.

P.S. Kdyz pres terminal spustim xrandr, vyplivne to seznam rozliseni, ale jen u 800x600 je nastaveo (uz nevim presne ty hodnoty..) 70.0 56.0
pak u ostatnich nuly a u toho, co je zvoleno ted (1280x1028) je jen asterix "*". Jakoby to bylo jen "temporary" vybrane. Ale kde to safra nastavit, byt v confu nebo kde, at je to rozliseni pokazde?  ;) Thanx.

Re: Vaše zkušenosti s Linux Mint 9 Isadora
« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2010, 14:22:39 »
Zkousel si nastavit rozliseni klikanim, pak se jenom odhlasit z prostredi a prihlasit znovu?
U me to zabralo  8)