Multimédia v Debian Testing

Pavel

Multimédia v Debian Testing
« kdy: 18. 05. 2010, 14:31:22 »
Ahoj, jak na multimédia v Debian Testing? V Ubuntu jsem byl zvyklý dle manuálu z Wiki (http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty) nainstalovat balíky ubuntu-restricted-extras, libdvdcss a non-free-codecs. Tento postup vyřešil vše co se multimédií a podobných věcí týká. Nic dalšího jsem snad nikdy neinstaloval.

Existuje nějaký podobný, jednoduchý a efektivní postup, jak vyřešit multimedia v Debian Testing? Zatím jsem nic nenašel.

Díky


wamba

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2010, 15:20:54 »

Pavel

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2010, 17:05:25 »
http://debian-multimedia.org/.

Toto jsem samozřejmě objevil, ale nenašel jsem, zda-li se dá pomocí jednoho metabalíčku (něco jako onen ubuntu-restricted-extras) nainstalovat "vše potřebné" naráz.

Virag

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2010, 17:50:09 »
Debian má po instalaci skoro veškeré kodeky. Na přehrávání DVD stačí instalovat libdvdcss2 z http://debian-multimedia.org/.

Jakub L.

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2010, 21:19:41 »
metabalík nemají... Ale doporučuji od nich nainstaloval ffmpeg a menconder, ten by si měl natáhnout velkou část věcí, co jsou potřeba


Fantomas

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #5 kdy: 19. 05. 2010, 08:05:23 »
Debianem obzvlaste z testing si zbytecne komplikujes zivot. Jestli mas problem vyresit jeden problem, radeji prejdi k jinemu distru, protoze problemu budes resit casem spousty. Ale velke spousty.

Zbyněk

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2010, 08:29:30 »
Přidat debian-multimedia mezi zdroje a potom:

aptitude install ffmpeg mjpegtools lame libdvdcss2 devede transcode mencoder smplayer gecko-mediaplayer

a pro gnome ještě používám doinstalaci balíčků z rodiny gstreamer*
pro debian např. gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-ugly

Tím dostanu do systemu všechny potřebné kodeky. Dělám to už leta - i v Ubuntu.

Je to použitelné pro všechny distribuce linuxu (pokud tedy ty balíčky mají ve zdrojí)

Pavel

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #7 kdy: 19. 05. 2010, 08:37:55 »
Debianem obzvlaste z testing si zbytecne komplikujes zivot. Jestli mas problem vyresit jeden problem, radeji prejdi k jinemu distru, protoze problemu budes resit casem spousty. Ale velke spousty.
Co to je za nesmysl... To mám pokaždé, když se vyskytne nějaký "problém" utéct k jiné distribuci?

Fantomas

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #8 kdy: 19. 05. 2010, 09:48:50 »
Nemusis, jen te varuji pred tim co prijde. Jak se s tim vyporadas, je tvoje vec. Bohuzel vetsina uzivatelu nema trpelivost problemy resit, treba to ale neni tvuj pripad. V tom pripade hodne zdaru. Jako player si jeste odzkousej vlc.

Jakub L.

Re: Multimédia v Debian Testing
« Odpověď #9 kdy: 19. 05. 2010, 16:20:15 »
Nemusis, jen te varuji pred tim co prijde. Jak se s tim vyporadas, je tvoje vec. Bohuzel vetsina uzivatelu nema trpelivost problemy resit, treba to ale neni tvuj pripad. V tom pripade hodne zdaru. Jako player si jeste odzkousej vlc.

Hm... A co by mělo přijít? Já jsem totiž jako uživatel Debianu něco minul... Jinak VLC je dobrý player...