VNC v LightDM neposlouchá na IPv6

Petr Stehlík

VNC v LightDM neposlouchá na IPv6
« kdy: 30. 10. 2012, 12:44:18 »
LightDM (Xubuntu 12.04) má vestavěný VNC server, dá se jednoduše aktivovat, dá se mu zadat port, ale poslouchá pouze na IPv4. Neví někdo, jak mu říct, ať poslouchá i na IPv6?

LightDM pro to své VNC zřejmě zavolá Xvnc, co je nainstalovaný v systému. U Xubuntu 12.04 výchozího vnc4server nevím, kam dát heslo tak, aby ho Xvnc našel a použil. Zkoušel jsem vytvořit /etc/vnc.conf, což by měl být defaultní konfigurák pro vnc4server, a dal jsem do něj cestu k souboru s heslem, ale nepomohlo to.

Mimochodem, když jsem nainstaloval xtightvncserver, tak tento nezměnil v /etc/alternatives link na Xvnc. Poté, co jsem mu to změnil ručně, se mi povedlo přes IPv4 přihlásit, protože xtightvncserver je kamarád a heslo nevyžaduje. Nicméně mám pouze IPv6 spojení a tunelovat se mi to pořád nechce, takže hledám IPv6 VNC v LightDM.
« Poslední změna: 30. 10. 2012, 13:29:37 od Petr Krčmář »


norwi

Re:VNC v LightDM neposlouchá na IPv6
« Odpověď #1 kdy: 30. 10. 2012, 13:35:56 »
Jen k těm heslům.

v základu se přihlašuješ hesly a jmeny uživatelu na danem serveru

Takže vytvoř uživatele s heslem. VNC ti zobrazi okno, kde si vybereš uživatele a přihlasíš se přes heslo.

Petr Stehlík

Re:VNC v LightDM neposlouchá na IPv6
« Odpověď #2 kdy: 30. 10. 2012, 13:57:55 »
Jen k těm heslům.
v základu se přihlašuješ hesly a jmeny uživatelu na danem serveru
Takže vytvoř uživatele s heslem. VNC ti zobrazi okno, kde si vybereš uživatele a přihlasíš se přes heslo.
Myslím, že jsem to zkoušel, a že to nefungovalo, ale dám tomu druhou šanci.

Nicméně to IPv6 je zásadní, bez něj mi VNC nezobrazí ani to okno.

norwi

Re:VNC v LightDM neposlouchá na IPv6
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2012, 16:24:25 »
Kód: [Vybrat]
Service vnc1
{
        socket_type     = stream
        protocol        = tcp
        wait            = no
        user            = nobody
        server          = /usr/bin/Xvnc
        server_args     = -noreset -inetd -once -query localhost -geometry 1024x768 -depth 16
        type            = UNLISTED
        port            = 5901
}
 default: off

Muj konfigurak z VNC.
Tak bych radil se podívat zda ti daný stroj běží na IPv6 a zda to nemáš zakazaný na firewalu.