Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200

Trubicoid2

Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« kdy: 27. 10. 2012, 18:00:27 »
Zdravím,

Vše funguje, jak má, jen s notebookem je problém. Je na něm duální boot gentoo a občas widle7 64b. Problém nastane, když po widlích nabootuju do gentoo, tak se mi WiFi nikdy nepřipojí. Opačně widle po gentoo jsou bez problémů. Musím restartovat linksys. S jiným AP to nedělá. Už jste někdo něco takovýho viděli? To je nějaká bezpečnostní featura? Jak se toho zbavit? Reportovat linksysu? Nebo třeba změnit MAC, aby ve widlách a v gentoo nebylo stejný?
« Poslední změna: 28. 10. 2012, 21:06:15 od Petr Krčmář »


flack

Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2012, 13:06:21 »
Podla mna ak zmenis mac adresu urcite to pojde. Ale skus si skontrolovat "hostname" vo windowse a "hostname" v gentoo. Router sa pravdepodobne nevie hned rozpamatat z toho ze si do tabulky zapise trebars:

MAC"XX:XX:XX:XX:01" HOSTNAME"SuperWindows2085" IP"192.168.0.100"
Stym ze tuto adresu mu prideli na urcity cas "Lease Time". No ale ty vypnes windows a nabootujes gentoo co sa stane ze.
Gentoo poziada DHCP server o IP adresu ale ten uz ma v sebe riadkok v ktorom je napisane ze tato a tato MAC adresa uz je priradena pocitacu ktory ma HOSTNAME SuperWindows2085 takze nieco tu nesedi a kedze windows bol prvy tak mu tu ipecku neprideli.

Cele to stoji na predpokladu ze pouzivate doma DHCP server.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2012, 13:30:20 »
ahoj,

jeste bych zkusil nastavit si staticke IP adresy..
Ovsem pokud wifi nefunguje vubec, tak si tim moc nepomuzes.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #3 kdy: 28. 10. 2012, 14:30:58 »
Podla mna ak zmenis mac adresu urcite to pojde. Ale skus si skontrolovat "hostname" vo windowse a "hostname" v gentoo.

To me napadlo take, ale to by byl asi dost divny router, ne? DHCP tabulka se snad udrzuje podle MAC, ne? Nevite nekdo, co na to rika nejake RFC?

Trubicoid2

Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2012, 15:38:59 »
Kdyz v gentoo zmenim MAC, tak vse jede jak ma.
Hostname zkontroluju.
DHCP pouzivam a podle MAC mam rezervovany IP


Trubicoid2

Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #5 kdy: 28. 10. 2012, 15:43:51 »
Jinak s nastavenim lease time v routeru jsem si hrál, nastavil jsem ho třeba jen na 5 minut, ale nepomohlo to, gentoo se ani po hodinách nepřipojil.

trubicoid2

Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #6 kdy: 28. 10. 2012, 18:06:15 »
Tak hostname je stejny v gentoo i ve widlich. Navic kdyz prebootuju z gentoo do widli, tak problem neni. Problem je pri prebootovani z widli do gentoo. Neni to tak, ze gentoo se nakonec z dhcp serveru odhlasi, ale widle ne a zustane to tam viset?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #7 kdy: 28. 10. 2012, 18:33:22 »
Neni to tak, ze gentoo se nakonec z dhcp serveru odhlasi, ale widle ne a zustane to tam viset?

No, timhle byly proslule Widle 95.  Diky tomu v DHCP serverech vzdycky viselo hafo leasu, ktere se nemohly pouzit az do vyprseni, protoze je Widle neodhlasily.  Ale od te doby to MS fixnul, pokud si do W7 tu chybu zase nezatahli, coz nelze vyloucit. Nicmene i kdyby ne, tak kdyz urcity MAC pozada o adresu, tak by ji mel dostat, i kdyz je jiz zaregistrovany a i kdyby trakare padaly. Idealne by asi dostal tu, kterou ma zaregistrovanou. Pokud ji router neda, tak ma asi bug. Neni na to novejsi firmware?

Schvalne zkuste v Gentoo killnout (-9) Network Manager nebo co tam mate, aby nemohl odhlasit lease a pak to zrestartujte. Schvalne, co se stane, az bude znovu stejna MAC zadat o adresu.

BTW, kdysi jsem na Win NT pozoroval dost odlisne chovani od Linuxu. Mel jsem stroj s dual bootem pripojeny na Internet pres kabelovy modem. Kdyz jsem rebootoval Widle, mel jsem snad vzdy jinou adresu. Kdyz jsem rebootoval Linux, dostaval jsem vzdy stejnou, ledaze bych stroj vypnul a zapnul az po hodne dlouhe dobe, treba in nekolika dnech. Detaily DHCP protokolu zrovna moc neznam, ale jestli se Linux nesnazi nejdrive nejak ziskat adresu, kterou pouzival predtim, zatimco Widle pozadaji o jakoukoliv adresu a smytec. Zkuste mrknout, co mate za adresu, kdyz rebootujete Widle, kdyz rebootujete Linux a kdyz po Linuxu zabootujete Widle.

Trubicoid2

Re:Zvláštní problém s WiFi linksys E3200
« Odpověď #8 kdy: 28. 10. 2012, 19:36:28 »
Firmware je nejnovější, dělalo to i s předchozím. Zvláštní je, že s dřívějším routerem (netgear) to fungovalo.

Killnout zkusím, mam wpa_supplicant. Jinak IP bylo stejný, rezervace IP podle MAC na routeru. Ted, když mám různý MAC, tak je IP jiný, stejně pro widle nepotřebuju rezervaci.

trubicoid2

Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2012, 14:06:44 »
tak kdyz wpa_supplicant killnu a pozadam znovu o IP, dostanu hned to rezervovany IP a problem neni

mne to prijde jako nejaky bezpecnostni opatreni proti podvrzeni MAC

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #10 kdy: 30. 10. 2012, 22:21:42 »
Hm, asi. Neda se ta kokotina nekde vypnout? Uprimne receno bych tohle jeste chapal, kdyz ma nekdo otevrenou sit nebo WEP. Ale na WPA? Na co, proboha??? Ale proc to nedela problemy i obracene, pri spusteni Widli po Linuxu? Nejaka tlacenka pro Microsoft stylu "jediny spravny system pustime vzdy, za kazdych okolnosti?

trubicoid2

Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #11 kdy: 05. 11. 2012, 15:20:59 »
zadnou volbu jsem nevidel, zato jsem nasel, ze jeste nekdo ma s E3200 stejny problem a to pres kabel, takze je na vine asi dhcp server v linksysu:

http://homecommunity.cisco.com/t5/Wireless-Routers/dual-boot-problems-with-e3200/td-p/548926

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #12 kdy: 05. 11. 2012, 18:37:50 »
Mozna by stalo za to napsat na support soudruhum z Linksysu.

Jmeno

Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #13 kdy: 06. 11. 2012, 09:39:29 »
Daj si tam dd-wrt a bude po probleme.

trubicoid2

Re:Zvláštní problém s Wi-Fi Linksys E3200
« Odpověď #14 kdy: 08. 11. 2012, 11:28:46 »
dd-wrt bych moh tam dat, ale zrovna na e3200 se nejak slozite flashuje
soudruhum z linksysu se da dovolat jenom pres divny live chat, no uz jsem to nahlasil, tak uvidime