Vzdálené připojení k řídící jednotce

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #15 kdy: 29. 11. 2012, 11:06:55 »
takhle pres web rozhrani se na jednotku pripojim, jen se mi nedari ten portforward na UDP port, abych se pripojil z venku


Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #16 kdy: 29. 11. 2012, 11:11:43 »
takhle pres web rozhrani se na jednotku pripojim, jen se mi nedari ten portforward na UDP port, abych se pripojil z venku
A z venku se chceš připojovat čím? Pokud web rozhraním, tak protřebuješ rozhodně TCP portforward, nikoli UDP.

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #17 kdy: 29. 11. 2012, 11:48:49 »
chapu, ale jak na nej v pripade Zyxelu? V portforwardu vubec nemohu definovat co je UDP a TCP.. je tam pouze start a end ports. To me nejak mate od zacatku a tak jsem si myslel, ze to je jak pro UDP tak i pro TCP. Na starsim modemu, jsem to mel jeste zvlast a presne definovane co je TCP a co UDP.

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #18 kdy: 29. 11. 2012, 11:57:21 »
jeste jinak je jasne, ze jedno pravidlo bude viz. to co tam mam s tim UDP portem 57612 a jestli ted tomu rozumim, tak musim pridat jeste jedno s portem, ktery je zaroven i TCP. napr. 80?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #19 kdy: 29. 11. 2012, 18:14:40 »
Co takle tam misto te ridici jednotky podstrcit stroj se stejnou ip adresou a ssh bezicim na portu 57612 a zkusit se zalogovat? Co kdyz ten kram od Zyxelu nebo koho vubec neforwarduje, i kdyz to tam naklikate? Jinak by se jeste dal nekde vystourat stary hub, zapojit ridici jednotku pres nej, do dalsi zdirky hodit stroj s wiresharkem a snifovat provoz, aby se videlo, jestli tam vubec neco doleze.


Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #20 kdy: 29. 11. 2012, 22:37:40 »
asi jsem nasel problem... vypada to, ze mi poslali spatnou verzi jednotky, ktera neobsahuje podporu TCP IP protokolu... achjo, tak to budu muset jeste overit.

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #21 kdy: 30. 11. 2012, 08:55:40 »
asi jsem nasel problem... vypada to, ze mi poslali spatnou verzi jednotky, ktera neobsahuje podporu TCP IP protokolu... achjo, tak to budu muset jeste overit.
A když neobsahuje podporu TCP/IP protokolu, jak je možné, že se k ní z lokální sítě webovým prohlížečem dostaneš?

Začíná to být víc a víc záhadné.

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #22 kdy: 30. 11. 2012, 14:35:00 »
jinak receno jednotka kterou mam ja k dispozici momentalne:

Network   Trend LAN
Additional description   Trend Proprietary LAN main network for Backward compatibility to IQ2 controllers
•   Embedded web server
•   Security protected monitor/control via web browser
•   Compatible with existing IQ system protocol
•   100 to 240 Vac, or 24 Vac and 24 to 60 Vdc supply versions
•   Small footprint with DIN rail mounting

jednotka, u ktere predpokladam, ze potrebuji abych se k ni dostal vzdalene:
Network   TCP/IP
Additional description   Ethernet 10 Mbps main network with TCP/IP protocol
•   Embedded web server
•   Security protected monitor/control via web browser
•   Compatible with existing IQ system protocol
•   100 to 240 Vac, or 24 Vac and 24 to 60 Vdc supply versions
•   Small footprint with DIN rail mounting

dneska pripojim do site microtika a zkusim si jeho vzdalenou spravu, abych vyloucil problem v Zyxelu

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #23 kdy: 02. 12. 2012, 16:53:02 »
tak castecne vyreseno... problem neni v jednotce, mam i spravou. Ten rozdil mezi nima definuje trosku neco jineho a zjineho hlediska, nez jsem si puvodne myslel.

Kazdopadne jsem to rozbehal pres default server. Tzn. problem jen nekde v portech nebo spise v tom co FW v modemu povoli. Nekde jsem cetl, ze to toho muze sahat i ve vypnutem stavu v tomto Zyxelu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #24 kdy: 02. 12. 2012, 17:21:28 »
Trochu divne, ne? Kdyz nastavim port forwarding, nema do toho firewall co kecat. Pokud ano, Zyxel vyhodit a poridit neco mene debilniho. Odneste to nekam ke kamosovi, ktery ma jiny router a zkuste, co to dela tam.

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #25 kdy: 02. 12. 2012, 19:39:44 »
nekde jsem cetl, ze kdyz se zakaze firewall, tak muze prestat fungovat presmerovani... je to divne no. Zkusim vytvorit jeste zvlast pravidlo ve FW a necham ho zapnuty. Bohuzel nemam kde jinde ozkouset, kvuli verejne IP. Kazdopadne modem se chova zvlastne a to je stary ani ne pul roku. Budu muset vymenit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #26 kdy: 02. 12. 2012, 21:07:10 »
Bohuzel nemam kde jinde ozkouset, kvuli verejne IP.

Proboha, to v Cechach uz nikdo nema verejnou ip? A to pronajimaji jako pripojku k Internetu???

TomBA

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #27 kdy: 03. 12. 2012, 01:00:21 »
Hoci Váš provider ponúka v neplatenej verzii len neverejné IP a tak sa Vás to netýka, pre ostatných podotýkam že DynDNS ma stale aj free verziu.
Musíte prejst torturou registracie a zakupenia rocnej sluzby.
Mate ale pravo to stornovat do 14 dní či mesiaca a tak nic neplatit.... Ucet zostane aktívny.
Používam to takto pravidelne, lebo všetky ostatné služby, ktoré som skúsil, mali voľajaký háčik. A okrem toho ma DynDNS najlepšiu podporu v bežných zariadeniach v mojom okolí.....

Neo

Re:Vzdálené připojení k řídící jednotce
« Odpověď #28 kdy: 03. 12. 2012, 21:25:17 »
JardaP: vy jste v cechach dlouho nebyl ze? Dnes je doba, kdy i UPC zacalo zdrazovat a O2 se odjakziva plati mesicne poplatek za verejnou IP.

DynDNS mam, ale to neresi problem s verejnou IP, ale mohlo by to vyresit to presmerovani. Kazdopadne zkouset to ted nebudu, lec jeste poradne nevim s jakym pripojenim to pujde do provozu a uz nemam trial time na ddns.