Podporuje Pidgin transport protokolu?

xmpp

Podporuje Pidgin transport protokolu?
« kdy: 16. 10. 2012, 14:04:25 »
Pouzivam ICQ jen kvuli pratel, kteri nemaji XMPP. Vytvoril jsem si vlastni server s XMPP a transportem pro ICQ. Chtel bych tedy ICQ sjednotit s XMPP pomoci transportu, aby bylo ovladani pohodlne a nemusel mit vice uctu (na notebooku, v mobilu, ...). Akorat, ted jsem trochu narazil a nevim jak dal. Zda se, ze pidgin vubec nepodporuje ICQ transport pres XMPP. Je tomu opravdu tak? Nebo existuje nejaky plugin/rozsireni, ... ?
« Poslední změna: 16. 10. 2012, 14:11:24 od Petr Krčmář »


Franta

Re:Podporuje Pidgin transport protokolu?
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2012, 15:05:47 »
Na podpoře v klientovi by nemělo záležet -- kontakty z transportů se robrazí normálně v rosteru, akorát s jinou doménou.

David

Re:Podporuje Pidgin transport protokolu?
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2012, 17:13:58 »
Podpora jinych protokolu je zalezitost serveru, proto se tomu rika transport. Klient komunikuje pomoci XMPP a vubec nevi (ani ho to nezajima), jestli na druhe strane je taky XMPP nebo neco jineho.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podporuje Pidgin transport protokolu?
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2012, 17:22:43 »
Vidět a moci komunikovat s kontakty z transportu je jedna věc, samotná registrace a nastavení transportu je věc jiná. Kdysi jsem potřeboval použít transport s originálním Google talk klientem, který o nějakých transportech ani netuší. Ale jakmile jsem se na to konto připojil s Psi a vše nastavil, tak kontakty z transportu bez problému fungovaly i v originálním Google talk klientu.

Nicméně ty transporty stejně mají mouchy, osobně sem to používat přestal a využívám multiprotokolovosti Pidgina a mám AIM účet zadaný přímo v Pidginu, transport bych použil pouze tam, kde to jinak nejde.

AIM účet proto, že AIM síť je propojená s ICQ, takže mi umožní komunikovat s ICQ kontakty a zároveň AIM na rozdíl od ICQ nemá problém s více než jedním připojením. Akorát co ICQ odkoupili rusáci, tak se mezi AIM a ICQ přestali přenášet avataři.

xmpp

Re:Podporuje Pidgin transport protokolu?
« Odpověď #4 kdy: 16. 10. 2012, 21:17:54 »
Vyreseno - bylo potreba aktivovat plugin XMPP service discovery, vyhledat ICQ transport a je to ...