Anketa

(Nejdřív čtěte text dole)

Zprůhledňovat na 20 % jako teď
15 (17.4%)
Zprůhledňovat méně, asi na 50 %
24 (27.9%)
Nezprůhledňovat, označit je jinak
23 (26.7%)
Úplně hodnocení názorů vyhodit
24 (27.9%)

Celkem hlasů: 86

Hlasování ukončeno: 18. 10. 2012, 11:46:58

Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?

Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« kdy: 11. 10. 2012, 11:46:58 »
Řešíme v redakci problém, co s obarvováním nekvalitních názorů pod články a zprávičkami. V tuhle chvíli nefunguje u světlého designu, na což nás upozornil jeden ze čtenářů. To je ovšem teď podružné. Řešíme, jak dál nakládat s označováním kvalitních a nekvalitních příspěvků.

Aktuální stav: čtenáři hodnotí názory, ty „nekvalitní“ (hranice je nastavitelná v profilu každého uživatele) jsou zprůhledňovány na 20 %.

Možnosti jsou popsány výše, je možné to zprůhlednění zmírnit a zvýšit tak čitelnost i těch nekvalitních názorů. Nebo to můžeme upravit ještě jinak, případně to úplně vyhodit. Neumíme to rozhodnout sami, proto potřebujeme hlas lidu.
« Poslední změna: 11. 10. 2012, 11:49:01 od Petr Krčmář »


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2012, 13:05:33 »
Asi takhle, pokud se nejedná přímo o spam, tak se domnívám, že každý názor by měl být stejně viditelný i když třeba nemá žádnou hodnotu. Nechť každý uživatel posoudí jeho kvalitu. Někdo je prostě na vyjadřování bohatší a jiný zase chudší, ale proč to ještě tak okatě zviditelňovat?

tadeas

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #2 kdy: 11. 10. 2012, 13:11:48 »
To se pak úžasně sleduje konverzace když je půlka postů nečitelná.

Markus

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #3 kdy: 11. 10. 2012, 14:10:47 »
Zprůhledňovat?
Stačí zabanovat Prýmka, Ruma a Lenina  ;D

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #4 kdy: 11. 10. 2012, 14:22:49 »
Tak jak je to teď je to imho málo čitelný - docela často si lidi mínuskem vyřizují osobní účty a pak jdou špatně číst i zajímavé názory (zmínils Windows? Tady máš mínusko, dacane!) Proto jsem si to musel vypnout, nechtělo se mi luštit úplně nečitelné písmo.

Určitě bych hodnocení zachoval, jenom zprůhlednění trochu zmírnil, aby se to dalo aspoň trochu číst. Nebo ho zmírnit jenom trošku a přepnout na plnou viditelnost při hover.

Pokud byste to chtěli změnit víc z gruntu, možná by vůbec nejlepší bylo nějak zobrazovat kompletní škálu 1-10 - třeba barvou pozadí? Nevím. Prostě aby si člověk na první dobrou mohl přečíst nejlepší názory.


Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #5 kdy: 11. 10. 2012, 14:37:34 »
Nestačila by ikonka? Alebo pozadie nadpisu, prípadne toho "panelíku" naľavo. Text príspevku bude čitateľný a zároveň to bude označené. Na druhú stranu neviem, či by to nevyzeralo príliš bordelársky.

Mango

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #6 kdy: 11. 10. 2012, 14:58:15 »
Zprůhledňovat?
Stačí zabanovat Prýmka, Ruma a Lenina  ;D

A ještě bych zavedl bych povinnou registraci na jméno a ověření dopisem!
Svoboda a anonymita rozhodně není na místě!
Od toho už je jen krůček k porušování autoských práv a SW pirátství obecně!
Škoda že firma SCO je v nesnázích, od nich by se dala naučit spousta věcí!
Na Idnes se jediným správným principem už řídí a hodně málo lidí si troufne přijít o dukáty!
Občany je potřeba správně vychovávat! A nejlépe od malička!
Nejdůležitější je naprostá rasová tolerance a úcta k majetku velkých korporací, které jediné správně řídí svět.
Tady by bylo dobré zavést třeba tuxíky nebo taky dukáty!

Markus

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #7 kdy: 11. 10. 2012, 15:02:54 »
Asi moc koukáš na televizi  ::)

Rax

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #8 kdy: 11. 10. 2012, 15:12:51 »
Řešíme, jak dál nakládat s označováním kvalitních a nekvalitních příspěvků.

To je dávno vymyšleno a je to pro redakci bezobslužné:
U každého názoru tlačítko + a - a v DB evidovat kliky na ně z unikátních IP nebo unikátních přihlášených uživatelů. Názory s hodně plus budou mít větší font, názory s hodně mínus budou mít menší font a velmi mnoho mínus názor skryje tak že případný zájemce o komentář si musí názor rozbalit.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #9 kdy: 11. 10. 2012, 16:25:07 »
a přepnout na plnou viditelnost při hover

mi připadá dobrý. Pokud to bude reagovat na hover plnou viditelností, tak můžou mít dál 20%...

langpa

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #10 kdy: 11. 10. 2012, 20:56:12 »
dal bych 50% a hover plnou

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #11 kdy: 11. 10. 2012, 22:00:50 »
dal bych 50% a hover plnou
Jo, to bych bral taky - nejlepší podíl práce/efekt :)

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #12 kdy: 12. 10. 2012, 10:56:11 »
Dobře, tak je rozhodnuto. Půjde to na 50 % a na hover naplno. Pořád platí, že v uživatelském profilu je možné si snížit hranici a tím si rozsvítit všechny příspěvky. Díky za reakce.

a

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #13 kdy: 14. 10. 2012, 02:36:31 »
Já myslím, že způhledňování nemá moc smysl. Stejně tam takový přízpěvek překáží (když mě nezajímá) a jen se to špatně čte (když si to chci přečíst) - má to tedy jen nevýhody. Také nemá smysl měnit velikost písma - to by vypadalo hnusně a špatně by se to četlo. Nekvalitní přízpěvky bych udělal rozklikávací, ale ne ve stylu "tady je nekvalitní názor a ten se dozvíte jen po kliknutí" - nechal bych tam první řádek + "..." pro rozklikávání. Navíc bych tam nedával prvky, které se opakují u každého přízpěvku, tady by jen překážely - nadpis (stejně je to pořád RE: <původní nadpis>), tlačítka "celé vlákno", "+", "-", "spam" a "odpovědět" - to vše až po rozkliknutí. Zůstalo by tam jen jméno uživatele a jeden řádek textu. Nekvalitní přízpěvek by tak nepřekážel a to je, myslím, účel. Z prvního řádku se možná pozná, o čem je a zda má cenu to rozklikávat.

Skrývání bych také řídil podle celkového počtu přízpěvků. Když tam bude jeden, tak se zobrazí vždy, ale když jich tam bude hodně tak se stále bude zvyšovat limit pro zobrazení přízpěvku (pokud se nějaké vlákno zvrhne v dohadování, zda je lepší Linux nebo Windows, tak tam bude hned 1000 odpovědí, ale stejně 90 % přízpěvků nebude stát za přečtení).

Většinou je buď pod článkem jen pár názorů (tam bych zobrazoval vše) nebo kolem stovky (tam už by se to mělo nějak filtrovat, většina lidí asi nechce číst vše). Přidal bych možnost sbalit/rozbalit celé vlákno. Při vstupu do diskuze by byla rozbalena jen ta vlákna, kde je hodně kvalitních názorů.

Re:Zprůhledňovat nekvalitní názory nebo ne?
« Odpověď #14 kdy: 14. 10. 2012, 03:15:17 »
Já myslím, že způhledňování nemá moc smysl. Stejně tam takový přízpěvek překáží (když mě nezajímá) a jen se to špatně čte (když si to chci přečíst) - má to tedy jen nevýhody.
Jak jsem už psal - někdy čtenáři za nekvalitní označí něco, co mi třeba kvalitní přijde. Takže kdyby nekvalitní příspěvky byly schované, musím si je všechny rozbalit, jestli tam náhodou nebude něco zajímavého...