Dobrý terminál pro Fluxbox

Terminal

Dobrý terminál pro Fluxbox
« kdy: 14. 05. 2010, 18:17:51 »
Znate nejaky dobry terminal? Jelikoz pracuji v konzoli velice casto, chtel bych nejaky graficky prijemnejsi. Idealni mi pripada "konsole" z KDE4. Problem je akorat v tom, ze nechci KDE4, ale fluxbox... a kompilovat spoustu knihoven z KDE jen kvuli konsole se mi nechce... Takze hledam terminal, u ktereho si muzu nastavit libovolny font (nechci zubate fonty :) ), barvu textu, pozadi atd...

Zkousel jsem xterm, eterm, mrxvt ... ale zadny nevyhovuje :(.
« Poslední změna: 14. 05. 2010, 18:45:24 od Petr Krčmář »


Pulp3

Re: Dobrý terminál pro Fluxbox
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2010, 18:58:47 »
A co LXTerminal? Používám ho taky na fluxboxu.

Re: Dobrý terminál pro Fluxbox
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2010, 19:11:27 »
Já používám urxvt s obrácenýma barvama a UTF-8:

$ urxvt +sb -fg white -bg black -font *-fixed-*-18-*-iso10646-1 -name "Terminál"

Poměrně dobrý je i Terminal z Xfce. Má menu, umí panely (taby, ouška...), umí být poloprůhledný a podobně. A závislosti nemá nijak drastické. Balíček xfce4-terminal.

Terminal

Re: Dobrý terminál pro Fluxbox
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2010, 20:39:47 »
Dekuji za odpovedi. Nevedel jsem, ze je mrxvt tak skalovatelny :). Takze jsem si ho vyladil a ted uz mi vyhovuje :).
Na LXTerminal se jeste kouknu :)...

Diky moc za tipy.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dobrý terminál pro Fluxbox
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2010, 20:59:40 »
A co terminator? Umi i veci, jako rozdelit plochu vertikalne nebo horizontalne na vice terminalu. A kazda rozdelena plocha se da dale delit. Nekdy se to dost hodi, kdyz clovek potrebuje cumet na vic veci najednou a nechce spustit hafo terminalu a rozmistovat se s nimi po desktopu, coz by i zabralo vice mista.