Automatické zálohování pod Debianem

pouhy_uzivatel

Automatické zálohování pod Debianem
« kdy: 02. 10. 2012, 16:45:40 »
Dobrý den,
mám pod VirtualBoxem spuštěn testovací server Debian. Chtěl bych zajistit automatické zálohování souborů, zejména ze složky public_html (převážně php soubory). Proto jsem zkusil nainstalovat dropbox klienta podle https://www.dropbox.com/install?os=lnx
Nedaří se mi však klienta propojit s účtem. Skript dropbox.py to nemá v nabídce přepínačů.

Dále jsem zkusil první část postupu http://madpropellerhead.com/random/20091107-dropbox-on-debian-server - nadatloval jsem vygenerované url do linksu. V nastavení dropbox účtu se to projevilo, nicméně klient so chová dál, jako kdyby nebyl prolinkován.

Poradil by někdo libovolný jednoduchý postup, jak zajistit zálohování? Děkuji
« Poslední změna: 02. 10. 2012, 23:25:51 od Petr Krčmář »


Mareg

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2012, 10:28:24 »
Nevím jestli to bude fungovat s dropboxem (nepíšete jestli je to podmínka), ale mám dobrou zkušenost s rsync + rsnapshot.

pouhy_uzivatel

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #2 kdy: 03. 10. 2012, 11:26:47 »
Na Dropboxu v žádném případě netrvám. Problémem doporučených nástrojů (rsync + rsnapshot) je, kam mam tu zálohu nahrávat.

Upřesnim konfiguraci:
Je to na notebooku - mém primárním PC. Ve VirtualBoxu nastavena dvě síťová rozhraní. Jedno je nastaveno jako host only. Skrze něj se připojuji z "nadřazeného" systému pomocí samby do domácího adresáře, ve kterém je umístěn adresář s webem. Druhé síťové rozhraní je nastaveno jako NAT a slouží k přístupu z virtualizovaného OS do internetu (účel - aktualizace).

Dreit

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2012, 21:02:35 »

pouhy_uzivatel

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #4 kdy: 04. 10. 2012, 08:53:04 »
Co tak rsync protunelovat přes n2n http://www.root.cz/clanky/otevrena-alternativa-k-hamachi-se-jmenuje-n2n/?

To neřeší odpověď na otázku, kam ta data ládovat. Připojení do Inetu je funkční.


Rhinox

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #5 kdy: 04. 10. 2012, 09:34:27 »
Co tak skusit box.com? To podporuje ldap, takze si jej muzes namountovat, a pracovat s tim jako s diskem (cp, rsync, nebo co jen chces). Nevim ovsem jestli ti bude 5GB stacit...

Peter

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #6 kdy: 04. 10. 2012, 15:42:25 »
Co tak skusit box.com? To podporuje ldap, takze si jej muzes namountovat, a pracovat s tim jako s diskem (cp, rsync, nebo co jen chces). Nevim ovsem jestli ti bude 5GB stacit...

Služba box.com podporuje davfs, ale mne zle reportuje voľné miesto. Ale služba yandex.ru to voľné a obsadené miesto reportuje v poriadku a navyše má trochu viac voľného miesta.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #7 kdy: 04. 10. 2012, 16:53:14 »
Těch synchronizačních služeb je víc... SpiderOak, Sugarsync (jen přes wine, ale měl by fungovat), Wuala... Záleží taky na tom, jaké jsou nároky na bezpečnost - Wuala a SpiderOak šifrují na straně klienta, servery vidí jen různé bloky dat, ale bez vašeho hesla nemají možnost je dešifrovat. Dropbox, stejně jako třeba sugarsync, box a další mají přístup k vašim datům (zrovna dropbox letos na krátkou dobu umožnil přihlášení se k jakémukoliv účtu bez hesla).

pouhy_uzivatel

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #8 kdy: 04. 10. 2012, 17:24:51 »
Vyzkouším některé vámi uvedené služby. Grafický subsystém na serveru nemám v plánu instalovat a wine je v této situaci krkolomné. Bezpečnostní aspekt není kritický, nicméně nějaké to šifrování není od věci.

#

Re:Automatické zálohování pod Debianem
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2012, 20:37:17 »
Sifrovat muzes vzdy u sebe a poslat uz zasifrovany data napr

echo "mojeultrahaxortajnafraze!!" | gpg --batch -q --passphrase-fd 0 --cipher-algo AES256 -c db-backup.sql_$(date +%F).gz

bez nake ultra nutnosti mit gui (sam to tak delam, pro takovy to nekriticky zalohovani). Jinak pro dropbox se da pekne vyuzit php knihovna a jsou i naky cli nastroje. Box je (nebo v dobe kdy sem testoval) zcela nepouzitelnej (rychlost, navazovani spojeni), owncube je docela ok.