Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5

Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« kdy: 21. 09. 2012, 20:47:31 »
Ahoj, mám problém s usb wifi adapterem zyxel g-202 . Mam nainstalovan BT 5 ve VM Boxu. Po zasunuti Zyxelu do USB ho system vidi:

root@bt:/# iwconfig
lo        no wireless extensions.

wlan1     IEEE 802.11bg  ESSID:off/any 
          Mode:Managed  Access Point: Not-Associated   Tx-Power=0 dBm   
          Retry  long limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:on
         
eth0      no wireless extensions.



Ale pokud chci nahodit monitorovací mód, tak dostanu hlášku connection timeout.

root@bt:/# airmon-ng start wlan1


Interface   Chipset      Driver

wlan1      Zydas zd1211b   zd1211rw - [phy7]SIOCSIFFLAGS: Connection timed out

            (monitor mode enabled on mon0)



Zkoušel jsem různý rady jako update firmwaru co jsem kde našel na forech,ale nejspíš dělám něco blbě:( Poradí někdo prosím? Díky
« Poslední změna: 23. 09. 2012, 23:15:44 od Petr Krčmář »


Re:wifi usb adapter backtrack 5 - vm box
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2012, 14:03:13 »
Tak se mi podařilo otestovat, že ten adaptér jede naprosto bez problémů v Ubuntu 11.04. Poradí mi někdo jak z Ubuntu vytáhnout ten fungující ovladač a naimportovat ho do BackTracku? Diky

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2014, 08:27:03 »
Nedari se mi vubec pripojit na net pres USB wifi adapter.
Vypis Backtrack5 r3 Black hat (liveUSB):

root@bt:~# airmon-ng
Interface Chipset Driver
wlan1 WPS Button
Atheros AR9170 carl9170 - [phy1]
wlan0 Broadcom b43 - [phy0]

root@bt:~# airmon-ng start phy1
Found 2 processes that could cause trouble.
If airodump-ng, aireplay-ng or airtun-ng stops working after
a short period of time, you may want to kill (some of) them!

PID Name
2429 dhclient3
2619 dhclient3
Process with PID 2619 (dhclient3) is running on interface wlan0

Na interni adapter v ntb backtrack najede zcela bez problemu. Externi se mi nedari zprovoznit.

flack

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2014, 09:10:08 »
strapal>

Odkedy sa v linuxe na internet nietko pripojuje prikazom airmon-ng? doporucujem precitat manualove stranky co ten prikaz vobec robi.

Kazdopadne usudzujem ze vies co robis ak pouzivas Backtrack a ze tvoj prispevok na forum je pisany v zmysle "chcem sa pripojit na internet ale pomocou airmon-ng" sa neviem pripojit. V opacnom pripade reformuluj otazku inak posobis ako mega lama a backtrack nieje vhodny pre uzivatelov bez elementarnej znalosti linuxu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2014, 10:06:43 »
Zkuste BT3. Na tom mi Zydas fungoval, ale v nasledujici verzi propukla nejaka regrese v ovladaci a uz nesel ani nahodou. I se o tom psalo nekde na Internetu, ale jak se zda, nikoho to netrapi. Vzdyt normalni user prece potrebuje akorat to, aby se na wifi pripojil.


Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2014, 10:11:26 »
Ano, spatne jsem se vyjadril, ale zkusenosti s Linuxem opravdu nemam zadne, ale snazim se. Kde taky jinde psat nez treba sem. Vypis jsem na radu jinych prilozil pouze pro info. Chipset adapteru je podle vseho kompatibilni. Takze dotaz zjednodusim - jak zjistim, ze USB Wifi adapter funguje? Sory ze jsem megalama.

flack

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2014, 10:15:27 »
Vo vypisu toho airmonu je zrejma ze to nieje zydas ale nejaky atheros alebo broadcom.

Zastrcte kartu do USB a poslite vypis prikazu lsusb nech vieme co je to za kartu.

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2014, 10:40:42 »
Diky za ochotu. Supr! Neni to karta, ale USB adapter TP-Link WN822N v1.1 s Atherosem AR9170 pokud si na oznaceni chipsetu presne pamatuju. Zkousel jsem to i na BT5 1verze se stejnym vysledkem. Bohuzel se dostanu ke svemu ntb az odpoledne, pak bych se rad ozval. Nebo koupit zrovna nejaky jiny solidni adapter? Motam se kolem tohoto problemu uz tyden a az na vyjimky nikdo nic krome pokynu "studuj" neporadil.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2014, 10:54:13 »
Aha. Tak kdyz je to Atrheros, jak se vam do vypisu predtim dostal Zydas?

Jinak na prepnuti do monitorovaciho rezimu muzete zkusit nasledujici trik:

Zkuste, jestli se s vasim adapterem da rozjet Kismet. Pokud ano, prepne si ho do monitoring modu. Me tohle alespon delal se Zydasem, ktery se do monitoring modu z prikazove radky prepnout nedal. Kismet ukoncete a podivejte se, jestli je adapter stale jeste v monitoring modu. Pokud ne, pustte znovu Kismet a zabijte ho signalem 9. Treba to projde.

Kdysi tohle byl jediny zpusob, jak jsem mohl Zydas dostat do monitoring modu a pak jsem s nim mohl normalne wiresharkovat.

flack

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #9 kdy: 27. 02. 2014, 11:04:06 »
Podla tohto ten TP-link WN822N moze dokonca obsahovat jeden z troch roznych chipsetov http://www.raymond.cc/blog/best-compatible-usb-wireless-adapter-for-backtrack-5-and-aircrack-ng/ zaujimave dielo satanovo.


JardaP.
To stym zydasom pisal niekto iny este v 2012. strapal len vyuzil existujuce vlakno na fore.
Kazdopadne mi nieje stale jasne ci sa chce strapal pripojit do siete alebo skusa sniffovat okolie monitor modom na karte.

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2014, 11:52:49 »
Lama nazor: Je mi jasne, ze adapter o vlastnostech XY, postacujici na obyc.surfovani z 90% nemusi splnovat pozadavky nutne k praci s BT - sniff a podobne. Ale pokud se s nim nedokazu v BT prihlasit na net pres obycejny prohlizec, ktery BT obsahuje, tak je prece neco spatne. (driver, chipset..) A tohle resim. Premyslim spatne?

flack: Clanek znam, mam verzi 1.1 a tudiz AR9710. BT ho na vypise v USB vidi, ale nehnu s nim.

flack

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #11 kdy: 27. 02. 2014, 15:00:21 »
Neviem ako ostatny ale ja sa v tom stracam. Mozno len nerozumiem cestine.

Mas notas v ktorom je wifi karta- podla vsetkeho je to broadcom. funguje? ci nefunguje?  preco chces pouzit externu USB kartu?
dokazes sa pripojit s tou wifi v notebooku na bezdrotovu 802.11 b/g siet? alebo nefunguje a nedokazes oscanovat siete pre pripojenie?

S tou USB kartou dokazes oscanovat siete? Prehliadac sam o sebe nedokaze zabezpecit pripojenie sietovej karty k siete. Ak mozes prosim posli vypis prikazu lsusb a tiez lsmod

Moja otazka by znela co vlastne robis stym?  Pretoze mi doteraz nieje zname ci je nieco v systeme "spatne" alebo to vobec nevies pouzit.

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #12 kdy: 27. 02. 2014, 16:03:52 »
Neviem ako ostatny ale ja sa v tom stracam. Mozno len nerozumiem cestine.

Mas notas v ktorom je wifi karta- podla vsetkeho je to broadcom. funguje? ci nefunguje?  preco chces pouzit externu USB kartu?
Možná se mýlím, ale já to pochopil, že chce použít externí USB Wifi kartu pro sniffing sítě, a chce ji použít protože zůstane MAC adresa této USB karty a ta je dostatečně levná aby ji mohl zahodit kdyby něco. Z laptopu se docela blbě WiFi karta zahazuje.

A nebo potřebuje překonat větší vzdálenost, a k té USB kartě má externí 12db anténu (možná i více), takže proto je to třeba.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

flack

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #13 kdy: 27. 02. 2014, 17:24:03 »
No neviem mozeme sa len domnievat. Ale k tej MAC adrese je to blbost ;). Zmenit MAC v linuxe je trivialita ktora nestoji za kupu hoc tridsatkorunovej karty. Ta antena to by davalo zmysel no len pozeram ze TP-link WN822N neposobi ako produkt z odnimatelnou antenu(mozno tak po rozobrati tam su U.FL konektory) a ma ich dokonca dve ze by MIMO??

Re:Wi-Fi USB adaptér a BackTrack 5
« Odpověď #14 kdy: 27. 02. 2014, 17:48:05 »
Dekuju vam za trpelivost.

Mas notas v ktorom je wifi karta- podla vsetkeho je to broadcom. funguje? ci nefunguje?  preco chces pouzit externu USB kartu?
dokazes sa pripojit s tou wifi v notebooku na bezdrotovu 802.11 b/g siet?

V notasu broadcom funguje, funguje i v BT. Chci pouzit externi, protoze si myslim, ze na hack wifi v BT nestaci.

Prehliadac sam o sebe nedokaze zabezpecit pripojenie sietovej karty k siete.

Ano, to je mi jasne, ale jinak overit chod externi USB wifi, kdyz vypisu nerozumim, bohuzel zatim neumim.

Možná se mýlím, ale já to pochopil, že chce použít externí USB Wifi kartu pro sniffing sítě, a chce ji použít protože zůstane MAC adresa této USB karty a ta je dostatečně levná aby ji mohl zahodit kdyby něco.)

Doufam ze mi nikdo nebude busit na dvere.. :-)

Mym cilem je, dopracovat se k prolomeni WEP, WPA na vlastni LAN pres BT. Zkousel jsem CommView s aircrack i s Wireless Auditorem a podobne a nemel jsem vice mene zadny zasadni problem postupovat podle ruznych navodu. Jmenovany USB adapter funguje na XP bez problemu a zachytaval snad i druzice.. Ovsem vsude narazim na rychlejsi a daleko spolehlivejsi postupy s linux nastroji a proto se to chci naucit. Jsou pochopitelne fora a stranky venujici se vyhradne teto problematice, ale tam je to na mne zatim prilis vysoky level a nikdo nema cas ucit blba zakladnim syntaxum. Tolik k otazce - co vlastne chce. Panove omluvte moji tupost, ale zrejme asi opravdu nechapu podstatu prace s Backtrackem. Vypis lsusb a lsmod ihned dodam.