K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #15 kdy: 13. 09. 2012, 09:33:54 »
A nemuze byt nejak rozbitej dBus nebo podobna vrstva?
Neviem, ale skôr podozrievam rozbitý policykit po nejakej aktualizácii KDE.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #16 kdy: 13. 09. 2012, 13:24:34 »
Čteš poctivě výpisy po jednotlivých emerge? Doporučuju emergnout elogv a nastavit (ukládá je k přečtení do budoucna).

Koukni se, jakou máš verzi K3B a jakou jsi měl předtím (k tomu pomůže zase nástroj genlop - ten přehrabe emerge.log a vytáhne z něj historii emerge balíku). Zkusil bych předchozí verzi. Možná taky jak píšou jiní, co třeba dBus? Nebo jiná podobná věc. eselect news nic nového nemá?

Jak máš nastavené USE flags? Pošli sem řádek USE z make.conf, případně obsah souboru /etc/portage/package.use

Neblokuješ nějaké verze balíků? Abys nenarazil třeba na nekompatibilitu starší verze něčeho a novější něčeho jinýho... (to by ale měl emerge hlásit...)

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #17 kdy: 13. 09. 2012, 14:26:34 »
Čteš poctivě výpisy po jednotlivých emerge? Doporučuju emergnout elogv a nastavit (ukládá je k přečtení do budoucna).

Koukni se, jakou máš verzi K3B a jakou jsi měl předtím (k tomu pomůže zase nástroj genlop - ten přehrabe emerge.log a vytáhne z něj historii emerge balíku). Zkusil bych předchozí verzi. Možná taky jak píšou jiní, co třeba dBus? Nebo jiná podobná věc. eselect news nic nového nemá?

Jak máš nastavené USE flags? Pošli sem řádek USE z make.conf, případně obsah souboru /etc/portage/package.use

Neblokuješ nějaké verze balíků? Abys nenarazil třeba na nekompatibilitu starší verze něčeho a novější něčeho jinýho... (to by ale měl emerge hlásit...)
Teraz nie som doma pri PC. Takmer všetky use mám nastavené v /etc/make.conf, v /etc/portage/package.use/ mám iba pár drobností týkajúcich sa Javy a ZFS. Podľa mňa neblokujem žiadne balíky. genlop určite vyskúšam. Výstupy z emerge a news vždy čítam, ale možno nie vždy príliš pozorne. Večer sa na to pozriem.

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #18 kdy: 13. 09. 2012, 17:37:07 »
Moje USE z make.conf:
Kód: [Vybrat]
USE="mmx mmxext sse sse2 3dnow 3dnowext sse3 ssse3 dri threads dbus kde qt4 qt3support java java6 javascript nptl minizip
     a52 ffmpeg win32codecs win64codecs libmpeg2 jpeg jpeg2k png zlib rar gecko-mediaplayer nls userlocales
     mysql postgres sqlite sqlite3 odbc archive fuse php pam ssl xml xml2 innodb session unicode nsplugin
     vnc webkit kerberos python3 dhcpcd plasma ldap openldap xinetd akonadi nfs nfsmount
     acpi apm alsa bash-completion bzip2 cdparanoia cdr clamav css cups curl dbus cxx gtk3 gtk pulseaudio oss
     lame dri dvd dvdr encode flac gstreamer imagemagick innodb lm_sensors lzma lzo matroska xinerama vaapi mono
     odbc opengl rdesktop scanner truetype udev usb vnc vorbis theora wifi x264 xv zeroconf fortran avahi graphviz lua
     system-sqlite java python perl glibc vhosts
     dmx xorg xnest xvfb nptl  -hal -ntfs"
Lokálne use súbory mám v adresári /etc/portage/package.use/ vo viacerých súboroch, ani jeden sa netýka dBus.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #19 kdy: 13. 09. 2012, 18:11:16 »
Hoď sem ještě verzi K3B, ať to doma porovnám ;-)


Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #20 kdy: 13. 09. 2012, 18:18:03 »
Hoď sem ještě verzi K3B, ať to doma porovnám ;-)
Kód: [Vybrat]
genlop k3b
 * app-cdr/k3b

     Sun Mar 25 16:11:40 2012 >>> app-cdr/k3b-2.0.2-r1
     Tue Apr 10 22:03:35 2012 >>> app-cdr/k3b-2.0.2-r1
     Wed Sep 12 23:48:10 2012 >>> app-cdr/k3b-2.0.2-r1

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #21 kdy: 13. 09. 2012, 18:24:42 »
Genlop navíc umí říkat, jak dlouho asi bude trvat kompilace... Buď zrouruješ emerge -pv |genlop -p nebo v jinym terminálu genlop -c během probíhající kompilace ;-) Až se doma mrknu, ozvu se tu (cca 21:00)

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #22 kdy: 13. 09. 2012, 19:22:37 »
Neviem, stále som presvedčený, že mám problém v Action Policy. Nikdy som jeho nastavovanie nemusel riešiť, ale Action Policy mi ukazuje toto:


Na notebooku mi zobrazí normálny strom nastavení. Rovnako na desktope nedokážem nastaviť niektoré veci v KDE, napríklad prihlasovaciu obrazovku. Takže otázka podľa mňa znie: ako v Gentoo nastavím Policy? Alebo má Policy nejaké štandardné nastavenia? Ako ich obnovím?


Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #23 kdy: 13. 09. 2012, 20:18:56 »
Vymazal som /etc/polkit-1/, remergol polkit a zrazu všetko funguje. ;) ;) ;) ;) ;)

e3k

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #24 kdy: 13. 09. 2012, 20:27:20 »
kto by to bol povedal :D
ps: prosim pridajte aj slovenske mesiace do overovania vzdy musim hladat ceske mesiace. este leden viem ale potom sa mi to pletie...

Re:K3B nevidí žiadnu optickú mechaniku
« Odpověď #25 kdy: 13. 09. 2012, 21:36:49 »
kto by to bol povedal :D
ps: prosim pridajte aj slovenske mesiace do overovania vzdy musim hladat ceske mesiace. este leden viem ale potom sa mi to pletie...
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec. :)