Ubuntu: increase critical battery level

Ubuntu: increase critical battery level
« kdy: 05. 09. 2012, 22:51:41 »
Ahojte, nejako neviem vygoogliť, ako zvýšiť critical battery level na ubuntu.
Už som si odpásol dve baterky tým, že som nechal zapnutý noťas (dva thinkpady) a odišiel som od neho. Má sa síce pri kritickej hranici hibernovať, ale začína s tým neskôr, ako by mal.  Robím to príliš často na to, aby to baterka prežila. Už kedysi pradávno na sestrinej toshibe s windows 98 to fungovalo dobre (neviem, či hibernácia alebo shutdown).
Plus doplňujúca otázka: spomínaná toshiba otravovala od nejakej nízkej hranice po kritickú hranicu nepríjemným biosovým pípaním. Je možné to nastaviť v ubuntu?


anonym

Re:Ubuntu: increase critical battery level
« Odpověď #1 kdy: 05. 09. 2012, 23:56:05 »
baterie sama si by si mela urcit kdy je "critical", tedy to kdy se o to zacne zajimat BIOS/ACPI - pipani, blikani atd

alternativne treba v KDE powerdevil jde nastavit nekloik uzivatelskych hranic a reakce na ne, jestli je neco takoveho v ubuntu/gnome nevim, to prece uzivatele nepotrebuji :) (nemoh sem si to odpustit)

alfonz

Re:Ubuntu: increase critical battery level
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2012, 10:20:53 »
No nevím, jak tázající pracuje s notebookem. Já například mám v ubuntu 12.04  napájení nastaveno na automatické uspání do paměti při běhu z baterie po neaktivitě 10 minut a funguje to naprosto spolehlivě. Poté přijdu a během 2 sekund se zobrazí obrazovka s přihlášením a už běží síť. Jsem se současným stavem spokojen. Ještě mám pro jistotu nastaveno při kritickém stavu baterie vypnutí, ale ještě se mi to nestalo.

Petr

Re:Ubuntu: increase critical battery level
« Odpověď #3 kdy: 14. 11. 2012, 16:43:56 »
Mám notebook Philips Freevent X52CZ (má se to správně jmenovat Averatec 2000) s baterií která má mít (a i má) výdrž 6h45min.

Ale s Ubuntu 12.04 (dělalo to i v předchozích verzích) náhodně baterie i když je jakkoliv nabitá prostě ohlásí 1% a okamžité vypnutí ntb.

Rád bych se toho zbavil - předem říkám že hybernovat ani uspat do RAM je nepoužitelné, protože se pak nevzbudí - má to problém.

pro startu se musí v grub.cfg používat parametr reserve=0xFFB00000,0x100000

Poradí mi někdo jak vypnout to vypínání při kritickém stavu baterie ?? Hlídám si ji totiž sám.

Sice občas ukazatel ukazuje 10% ale v terminálu vždy acpi -i ukazuje správnou hodnotu, přesto to systém vyhodnotí .... budu raději slušný