Intel Mount Washington a připojení SSD

Intel Mount Washington a připojení SSD
« kdy: 26. 08. 2012, 23:53:19 »
Na domácom serveri mám dosku miniITX od intelu s procesorom D525 obsahuje PCI Express* Mini Card.
Dá sa na tento port pripojiť malé SSD, napríklad Kingston mSATA mS100? Má s tým niekto skúsenosti?
« Poslední změna: 27. 08. 2012, 09:29:24 od Petr Krčmář »


Re:intel D525MW Mount Washington + mSATA SSD
« Odpověď #1 kdy: 27. 08. 2012, 06:42:17 »
Neda, deska podle dokumentace mSATA nepodporuje. Novejsi rada uz to ma, ale zase zadna vyhra - mSATA je sdileny s jednim SATA portem, takze predstava ze bootnu z maleho SSD a mam 2 disky uplne nefunguje. Je mozne tam dat SSD Z-U130, to je napojene na USB.

Re:intel D525MW Mount Washington + mSATA SSD
« Odpověď #2 kdy: 27. 08. 2012, 08:24:43 »
Neda, deska podle dokumentace mSATA nepodporuje. Novejsi rada uz to ma, ale zase zadna vyhra - mSATA je sdileny s jednim SATA portem, takze predstava ze bootnu z maleho SSD a mam 2 disky uplne nefunguje. Je mozne tam dat SSD Z-U130, to je napojene na USB.
Ďakujem za info, z môjho štúdia dokumentácie k doske som nebol múdry a nepochopil som to správne.
Z-U130 mi nepomôže, SSD som chcel používať ako cache a log partíciu pre zfs. USB2 je na takéto účely pomalé, v podstate by som nič nezískal.

RDa

Re:Intel Mount Washington a připojení SSD
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2012, 10:47:33 »
ZFS na Atomu? tomu uz zadna ssd cache nepomuze

Rhinox

Re:Intel Mount Washington a připojení SSD
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2012, 11:13:44 »
OT: nejsem si jistej, jestli SSD je zrovna vhodnej na cache/log. To jsou mista kam se casto zapisuje, jestli nepouzijes drazsi SLC, pak muzes rychle vycerpat pocet prepisu, kterej u SSD/MLC neni kdovijak velikej...


Rhinox

Re:Intel Mount Washington a připojení SSD
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2012, 11:17:13 »
Uplne OT: prosim vas, nemuzete ty kontrolni otazky volit nejak k tematu, nebo souvisejici se zamerenim webu? Co pak ja vim, kolik trpajzliku soustala naka snehurka? Sem skousel 8, 16, 32, 64, nic nevyhovuje! Si na to priste udelam nakej brute-force skript...

anonym

Re:Intel Mount Washington a připojení SSD
« Odpověď #6 kdy: 27. 08. 2012, 11:20:30 »
na cache budiz (i kdyz SLC by bylo lepsi), na log ale nikdy nedavat jedno SSD - chyba ZILu je snadno schopna zabit cely pool, takze bud mirror svou SSD nebo battery-backed RAM

dalsi vec - potrebuje ZFS na atomu ZIL? to sdili pres NFS nejakym dalsim serverum? atom??

Re:Intel Mount Washington a připojení SSD
« Odpověď #7 kdy: 27. 08. 2012, 15:35:49 »
ZFS na Atomu? tomu uz zadna ssd cache nepomuze
Ide o malý domáci server bez veľkej záťaže. Server funguje úplne k mojej spokojnosti. Atom D525 je 2 jadrový s HP, podporuje 64Bit. Má 4GB DDR3 SO-DIMM RAM a je na ňom odladené Gentoo amd64 + zfsonlinux.
na cache budiz (i kdyz SLC by bylo lepsi), na log ale nikdy nedavat jedno SSD - chyba ZILu je snadno schopna zabit cely pool, takze bud mirror svou SSD nebo battery-backed RAM

dalsi vec - potrebuje ZFS na atomu ZIL? to sdili pres NFS nejakym dalsim serverum? atom??
Nie, naozaj ZIL nepotrebujem, to som napísal ako príklad využitia. Chcel som zapnúť deduplikáciu na niektoré partície a to si so 4GB RAM moc neviem predstaviť. RAM sa rozšíriť nedá, cache disk mi prišlo ako najjednoduchšie a jediné možné riešenie.