Doporučte souborový manažer pro GNOME

lojza

Doporučte souborový manažer pro GNOME
« kdy: 09. 05. 2010, 23:19:44 »
zdravicko..doporucte mi nejaky paradni souborovy manazer pro gnome do ubuntu dikes
« Poslední změna: 10. 05. 2010, 00:15:37 od Petr Krčmář »


eXtreeme

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2010, 23:32:48 »
mc :)... Ale pokud jsi noblesni klikac, tak se Ti asi libit nebude :(...

lojza

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #2 kdy: 09. 05. 2010, 23:42:29 »
jsem spíše noblesní klikač :)

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #3 kdy: 09. 05. 2010, 23:53:55 »
zrovna zkouším muCommander....

http://www.mucommander.com/

Bohužel pro mě neexistuje zcela vhodný file manager, vždy musím trochu ustoupit, přitom mám jen pár zásadních požadavků:

- dva panely a rychlé, přehledné a alespoň trochu hezké prostředí (dovolím si toto vše dát jako jeden bod - jedná se o základní požadavky každého pokročilého manageru)

- uzamykatelné záložky, které umožňují změnu adresáře (čili takové, jaké známe v Total Commanderovi)

- otevření konzole v daném adresáři

Bohužel tyto mé tři podmínky nesplňuje ani jeden jediný file manager pro Linux :( Víc nic nepotřebuji (FTP a další věci) ;)

Nejlepší se mi zatím jeví Gnome Commander a aktuálně muCommander....

lojza

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #4 kdy: 09. 05. 2010, 23:56:42 »
a co takový KRUSADER ?


Re: Doporucte file manager
« Odpověď #5 kdy: 10. 05. 2010, 00:02:35 »
No, ten neumí uzamykatelné záložky s možností změny adresáře ( nebo jak se ta funkce v Total Commanderovi jmenuje...), umožňuje jen obyčejné uzamykatelné záložky, čili pokud pokud se v uzamčené záložce přepnu do podadresáře, vytvoří se nový tab, místo toho, aby se adresář načetl ve stávajícím tabu - nepraktické, chvíli to trvá, zamykatelné záložky jsou, pokud se nepletu, jen ve vývojové verzi ( snad se nepletu)....

lojza

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #6 kdy: 10. 05. 2010, 00:04:06 »
krusader jsem zkousel a zda se mi pomalej..mucommander se mi zamlouva ...dikes

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #7 kdy: 10. 05. 2010, 00:06:59 »
Mě právě taky, jak to s Krusaderem, tak i muCommanderem (je až k nevíře, jak dokáže být muCommander rychlejší než Krusader...)

eXtreeme

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #8 kdy: 10. 05. 2010, 00:10:13 »
muCrusader je napsany v JAVA... Nesnasim javu ... Uz jen proto, ze jeji prvni start trva jak...

eXtreeme

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #9 kdy: 10. 05. 2010, 00:11:03 »
* muCommander

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #10 kdy: 10. 05. 2010, 00:13:44 »
Kdo nepočká 5 - 10 vteřin, nechť si nechá spustit muCommander po startu KDE, Gnome nebo jiného grafického prostředí...

jinak Krusader mi startuje na stejném pc 8 sekund...


Jakub L.

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #11 kdy: 10. 05. 2010, 10:36:42 »
zrovna zkouším muCommander....

http://www.mucommander.com/

Bohužel pro mě neexistuje zcela vhodný file manager, vždy musím trochu ustoupit, přitom mám jen pár zásadních požadavků:

- dva panely a rychlé, přehledné a alespoň trochu hezké prostředí (dovolím si toto vše dát jako jeden bod - jedná se o základní požadavky každého pokročilého manageru)

- uzamykatelné záložky, které umožňují změnu adresáře (čili takové, jaké známe v Total Commanderovi)

- otevření konzole v daném adresáři

Bohužel tyto mé tři podmínky nesplňuje ani jeden jediný file manager pro Linux :( Víc nic nepotřebuji (FTP a další věci) ;)

Nejlepší se mi zatím jeví Gnome Commander a aktuálně muCommander....

Všechno uvedené umí Krusader, v Gnome není problém ho provozovat

Re: Doporučte souborový manažer pro GNOME
« Odpověď #12 kdy: 10. 05. 2010, 10:48:32 »
mne celkom vyhovoval Total Commander cez wine a bezal slusne rychlo na mojej starej Pentium4rke.

Re: Doporucte file manager
« Odpověď #13 kdy: 10. 05. 2010, 12:17:21 »
Všechno uvedené umí Krusader, v Gnome není problém ho provozovat

Ne, neumí, bohužel...jak už jsem jednou zde napsal, neumí uzamykat záložky(anglicky se to jmenuje Tabs) s možností změny adresáře, Krusader umí pouze zamykat záložky, ale pokud v dané záložce přejdete do podadresáře, otevře se Vám nová záložka (tab), Total Commander otevře podadresář v aktuálním tabu...

Opravdu, toto neumí ŽÁDNÝ nativní linuxový dvoupanelový file manager...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Doporučte souborový manažer pro GNOME
« Odpověď #14 kdy: 10. 05. 2010, 18:42:48 »
Xfe?