Javascript frameworky

Snoopy

Javascript frameworky
« kdy: 22. 08. 2012, 16:47:02 »
Dobrý den, momentálně píšu rozšíření pro Chrome a jak projekt roste, je pro mě horší a horší orientace v kódu a rozšiřování toho stávajícího. Proto bych rád projekt přepsal do nějakého frameworku, případně ho už tak nechat a framework použít až u projektu následujícího.
Máte s nějakým zkušenosti? Doporučíte? Většinou se mi zdají zbytečně složité nebo se mi nelíbí řešení některé vrstvy z MV*...
Nejvíc zatím připadá do úvahy AngularJS a Backbone.js, ale u prvního mi vadí málo materiálů a velká magie u složitějších věcí. Druhý je přímočarější, ale opět u složitých věcí jsou Views šílené (moc ukecané a celkově mi nesedí styl).

Děkuji za Vaše postřehy.


Diskobolos

Re:Javascript frameworky
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2012, 23:40:01 »
Jednoznačně AngularJS. Je pravda, že je náročnější na pochopení, nicméně jakmile to docvakne, tak to funguje i do budoucna. V případě dotazů se ptej na stackoverflow.com - odpoví nejpozději za pár hodin (mě odpovědeli vždy). V drtivé většině k věci chtěj/nabídni ukázku na jsfiddle.net.

Snoopy

Re:Javascript frameworky
« Odpověď #2 kdy: 24. 08. 2012, 00:04:43 »
Díky, zkusím nejdřív pár dnů Backbone a pak Angular a uvidím, co víc sedne.

tomas

Re:Javascript frameworky
« Odpověď #3 kdy: 24. 08. 2012, 14:34:42 »
oblibenym je i knockout.js ktery se dostava do ms mvc, jinak tady byl pekny clanek http://www.zdrojak.cz/clanky/zbavte-se-snadno-jquery-spaget-s-knockoutjs/ dalsi jsou v komentarich,

Snoopy

Re:Javascript frameworky
« Odpověď #4 kdy: 24. 08. 2012, 15:39:55 »
Tak už jsem vybral CanJS s jQuery. Přišlo mi to nejblíž mé představě, jak by měl vypadat jednoduchý MVC framework.
Všem díky za tipy.