BitTorrent a situace ve světě

pete

BitTorrent a situace ve světě
« kdy: 10. 08. 2012, 10:37:57 »
Zdavim,

teoriu pozname - torrenty zu sle lebo nie len stahuju ale sharuju... a momentalne sa ide po trackeroch o 106.. mam ale inu otazku.

Aka je realna situacia, domaceho stahovania v
- EU celkovo
- Britania
- Nemecko
- Slovensko
a
- USA?

Viem ze "povolene" pouzivat torrenty nie je pravdepodobne nikde, ale riesi sa to niekde nejak poriadne? Aj pri malych stahovacoch doma? Niekde som cital o nejakej zene v USA ktrej dali obrovsku pokutu za 50 MP3jek .. co je na tom pravdy? Alebo je to len propaganda, nikto to neriesi a kaslat na to?

Aka je realna situacia?

Totiz mne sa stalo ze mi dosiel raz mail ze som v ten a ten den stahoval DEXTERA, a fakt tomu tak bolo ... Bolo to od nejakej spolocnosti na ochranu prav.. som sa pytal ako prisli k danej informacii a nakoniec z nich vypadlo ze oni sami to sharuju a kto to od nich taha - jeho prowiderovi leti email...


Hmmmm - keby to bolo v USA, a VELMI by chceli, mohol by som mat problem ne?
« Poslední změna: 10. 08. 2012, 10:42:56 od Petr Krčmář »


jehovista

Re:Torrenty - na svete?
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2012, 10:42:04 »
Nahlas je na policii, ze sdili autorsky chraneny obsah a jeste se k tomu drze priznavaji.

Re:Torrenty - na svete?
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2012, 10:44:04 »
a nakoniec z nich vypadlo ze oni sami to sharuju a kto to od nich taha - jeho prowiderovi leti email...
Vždycky jsem si říkal, že tohle určitě dělají, protože to je nejjednodušší způsob, jak aspoň pár lidí vyprudit.

Hmmmm - keby to bolo v USA, a VELMI by chceli, mohol by som mat problem ne?
Nemusí to být v USA. Problém můžeš mít afaik i v ČR/SR.

Podle mě na tom všem je nejdebilnější to, že nějaké ty torrenty stahuje imho mraky lidí a oni si vychytají jenom pár z nich, aby se na nich vyřádili... To mi moc jako prostředí s právní jistotou nepřipadá  :(  Ale právo na to samozřejmě mají, to nezpochybňuju.

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #3 kdy: 10. 08. 2012, 10:45:04 »
Problém nemusíš mít jen v USA, problém budeš mít i v Česku a na Slovensku. Autorský zákon tu (jako prakticky všude na světe) zakazuje sdílet autorský materiál, u kterého ti to explicitně držitel práv nedovolil pomocí licence. Můžou ti zavařit i tady. Samozřejmě je to pak otázka dokazování u soudu, vyčíslení škody, pokuty a podobně. Ale ten problém mít můžeš a nemusíš být z USA.

Jehovista: Pokud jednají ve spolupráci s držitelem práv na toho Dextera, můžou k tomu tu licencí mít.

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2012, 10:47:33 »
Viem ze "povolene" pouzivat torrenty nie je pravdepodobne nikde...

Na BitTorrentu není nic zakázaného ani špatného. Je to technologie, stejně jako třeba HTTP nebo internet. Problém je s tím materiálem, který se přes to tlačí. Když přes to budeš sdílet ISO obrazy Debianu, tak na tom nebude nic „zakázaného“. Naopak pokud sdílíš díla ilegálně, je úplně jedno, jakou technologii na to využíváš.


pete

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2012, 11:32:03 »
jj chapem ... ok a ako je na tom napriklad prva vyhovorka ktora ma napadne: "niekto im prelomil WIFI...." ja nic .. tu je jeho MAC adresa .. nejaka vymyslena ... hmm?

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2012, 11:53:40 »
Stejně jako u „já mu tam ten nůž nevrazil, on už tam ležel“. Budou se hledat důkazy, které svědčí o opaku. Prostě normální soudní přelíčení.

Waseihou

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2012, 12:13:33 »
Situace je taková, že zavřeli největší tracker Demonoid, takže mnoho uživatelů bude muset hledat alternativy, ty zatím ale existují - kromě The Pirate Bay je samozřejmě mnoho dalších, poslední dobou roste obliba Kick Ass Torrents. Existuje také mnoho privátních a semiprivátních trackerů, já osobně ale používám pouze "privátní" trackery zaměřené na konkrétní typ obsahu, kde je lépe zajištěna kvalita nabízeného obsahu. Šance na chycení je velmi malá, zvláště pokud jde o zahraniční trackery (anglicky snad už dneska umí každý). Pokud chcete opravdu bezpečno, tak zablokujte IP adresy z ČR, ale asi to ani není nutné. Vzpomeňme na kauzu kdy 50 lidí mělo sdílet film Kájínek přes bittorrent a že to měla řešit policie - ale jak se zdá je ticho po pěšině. Důvodem je problém s důkazy - totiž aby se dalo dokázat že někdo film nabízel, je třeba ztáhnout od něj jeho dostatečně velkou část (nebo celý), a protože nikdo neuploadnul celý film ale pouze jeho části, je obtížné vinu dokazovat. Ale možná že si za dva roky přečteme že někdo dostal podmínku, kdo ví. Nejhorší z hlediska bezpečnosti uživatele jsou aplikace jako je DC++, kde existuje nick a seznam sdílených souborů, to se pak domovní prohlídka obhajuje poměrně snadno, mimojiné proto že lze snadno vyhmátnou ty největší sdíleče.

Co se situace ohledně bittorrentu týče, tak stačí sledovat server: http://torrentfreak.com
obsahující každodenní novinky ze světa bittorrentu.

Velkým problémem jsou třeba ISP kteří škrtí (traffic throttling) protože uživatelé bittorrentu dovedou sežrat téměř vešerou konektivitu, dále pak se v USA připravuje "6x a dost", tentokrát však nikoliv legislativně ale pouze na základě dohody mezi ISP a držitely autorských práv.

Největší riziko bittorrentu pokud je použit pro neautorizované sdílení je to, že pokud uživatel užívá i jiné sdílecí programy (eMule, DC++) tak pokud ho chytnou, tak mu obvykle napaří navíc i soubory stažené přes bittorrent. Proto se vyplatí tyto programy instalovat do virtuálního oddílu vytvořeného pomocí TrueCryptu, aby policie nemohla v případě zabavení PC získat seznam sdílených souborů a dalších informace z těchto programů (historie hledání a připojení atp.).

Goyim_vs_Nature

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #8 kdy: 10. 08. 2012, 15:14:18 »
VPN/VPS + PeerBlock + TrueCrypt + zakázat/sledovat všechny porty a protokoly + 120 cm přijimač a připojit se přes okolní nezabezpečené linky/přes souseda, nebo to stejné řešit satelitním připojením, to jsou nekonvenční přístupy, do jejichž odkrývání se nikomu příliš nechce.

r23

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #9 kdy: 12. 08. 2012, 07:53:00 »
"Goyim_vs_Nature" neuvěřitelné, kolik způsobů někdo vymyslí pro to, aby mohl porušovat autorská práva.

kozec

Re:BitTorrent a situace ve světě
« Odpověď #10 kdy: 12. 08. 2012, 11:43:47 »
"Goyim_vs_Nature" neuvěřitelné, kolik způsobů někdo vymyslí pro to, aby mohl porušovat autorská práva.
Stahovanie este stale nieje porusenim AZ, je to priam nase pravo. Pravo, ktore mnohym z nas velmi vyhovuje.