Prihlasovani root/forum

Prihlasovani root/forum
« kdy: 25. 07. 2012, 15:12:14 »
Zdravim,

trosku me stve jedna drobnost: na www.root.cz se prihlasuju pomoci MojeID. Na forum to ale bohuzel nejde.
Kdyz na prihlasovacim formulari fora kliknu na pripomenuti hesla, tak me to presmeruje na root.cz, kde jsem prihlasenej
v poradku (pomoci MojeID), timpadem se nezobrazi formular k pripomenuti hesla, ale jenom hlaska
"Tato funkce slouží uživatelům, kteří mají problémy s přihlášením."
Takze kdyz chci pripomenout heslo, tak se musim na root.cz prvne odhlasit a potom teprv si z fora nechat poslat heslo.

Kdyz uz na foru MojeID nefunguje, neslo by aspon zaridit, aby me forum automaticky prihlasilo, kdyz jsem prihlasenej k root.cz?

Taky trochu s tema heslama caruju, ale to uz je nejspis moje blbost :) Vzdycky se prihlasuju tim novym heslem, co se mi poslalo
v "pripominacim" mailu - ale tohle nahradni druhe heslo ma asi omezenou platnost, ne? (obcas se s nim neprihlasim, tak si
necham poslat dalsi :)

Neni to zadna tragedie, ale trosku to prudi.

Jinak dik za Vasi dobrou praci na root.cz, mam ho rad.

Mirek


Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2012, 15:13:34 »
Jo a jeste jedna uplna prkotina, kdyz uz pisu...

Kdyz zalozim nove forum, mozna by nebylo od veci, kdyby se mi automaticky zapnulo upozornovani.

Stanley Mlha

Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #2 kdy: 15. 10. 2012, 15:08:04 »
me stve jedna drobnost: na www.root.cz se prihlasuju pomoci MojeID. Na forum to ale bohuzel nejde.
mě to taky štve a MOC

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #3 kdy: 15. 10. 2012, 22:13:05 »
Me zase stve, ze se musim na / prihlasovat treba nekolikrat denne. Prihlasim se, zaskrtnu, ze si me ma pamatovat a nepamatuje. A ted jsem se treba prihlasil, pak vlezl na forum, kde jsem se take musel prihlasit a po naslednem navratu na root.cz jsem zase byl odhlaseny a musel se znovu prihlasit. Nezustal jsem prihlaseny snad ani pet minut. Neznam jiny web, ktery by trpel sklerozou tohoto druhu.

Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #4 kdy: 15. 10. 2012, 22:27:03 »
To je zajímavé, to se mi nestává. Já jsem přihlášený na Rootu i na fóru trvale. Je fakt, že fórum asi sleduje IP adresu, protože když se přihlásím z mobilu, tak jsem pak odhlášený na PC. Ale pokud to nedělám, tak přihlášení drží. Nemůže být problém třeba v tomhle?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2012, 11:48:39 »
Nemůže být problém třeba v tomhle?

Tezko. Hlasim se furt z jednoho stroje, akorat obcas z jine zeme. Ze po prekroceni hranic je nutne nove prihlaseni, bych bral. Ale proc po peti minutach zase? A proc nekdy po peti minutach a jindy cely den nic? A proc nekdy, kdyz vlezu na /, jsem prihlaseny, vidim cerny profil, rozklikam odkazy a par prvnich se nacte, jako ze jsem prihlaseny a s cernym profilem a dalsi se nactou neprihlasene s bilym profilem???

Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #6 kdy: 16. 10. 2012, 12:12:25 »
To jsou těžké otázky, na které nemám odpověď. Řeknu o tom ale vývojářům, třeba budou chtít nějaké detaily.

Teď jsem objevil problém s tím načítáním stylů. Jeden server má zřejmě problém s IPv6 a při pokusu o přístup vrátí špatné soubory a styl se rozbije. Na tomhle se pracuje.

Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #7 kdy: 17. 10. 2012, 16:41:11 »
Dobrý den, začneme tím OpenID. Prozkoumali jsme možnosti spolupráce autentizačního modulu OpenID v SMF a toho našeho pro účty z Roota a zdá se, že mohou s drobnými omezeními koexistovat. Proto jsme se rozhodli OpenID modul zapnout. V tuto chvíli je možné se přihlásit OpenID identifikátorem, což vede ke vzniku nového uživatelského účtu. Pokud se rozhodnete převést na OpenID autentizaci existující účet, je třeba se přihlásit jménem a heslem a pak zvolit Profil a v levém menu kliknout na položku Autorizace, kde lze přepnout z Heslo na OpenID. Zpětný převod na autentizaci heslem vyžaduje zadání nového hesla, nicméně pro přihlašování by v takovém případě mělo zůstat v platnosti heslo z Roota.

Prozatím to má ještě nějaké vedlejší efekty. Především, MojeID označuje web za nedůvěryhodný. Dále se tímto zásahem otevřela možnost zřídit si místní účet, který ale nebude fungovat protože autentizace heslem počítá prozatím jen s ověřením proti účtu na Rootovi. Tyto detaily budeme určitě postupně řešit, prozatím to berte především jako určitý beta test, jestli vestavěná OpenID autentizace v SMF splní očekávání.

Pokud jde o to odhlašování, k tomu se ještě vrátím. Tam není odpověď tak úplně snadná, protože jak psal Petr, nám se to neprojevuje (a to Petr pracuje s fórem i webem Roota samozřejmě neustále). Určitě tam není nějaké cílené rychlé expirování relace.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prihlasovani root/forum
« Odpověď #8 kdy: 17. 10. 2012, 18:19:31 »
Hm. Ted jsem prejel pres hranice, juknul na roota a svete ddiv se, mel jsem cerny profil! Rozklikal jsem par odkazu na blozich, na foru a jeden ze zpravicek. Ten jako posledni a natahl se s bilym profilem, tedy neprihlaseny. Jestli tam furt nekde nestrasi bug s odhlasovanim, kdyz clovek predem vleze na forum nebo nekam.