Kam s virtuálním webem v Apache

MilanČ

Kam s virtuálním webem v Apache
« kdy: 14. 07. 2012, 22:50:11 »
Zdravím všechny zde přítomné,
chci se jen ujistit...
   Začal jsem využívat Apače v Debianu. Zprvu jsem si myslel, že si pracovní složku, tedy domácí server localhost, mohu nastavit kdekoliv v PC. Ale on je to asi nesmysl, že? Zřejmě si zhotovit virtuální web lze jen ve stromu pod   /var/www/ ..., je to tak? Nezvyknul jsem si totiž ještě na linuxovský systém souborů z anglických zkratek, že támhle mám mít tohle a tady zas támhleto.
Díky, MilanČ
« Poslední změna: 15. 07. 2012, 21:05:13 od Petr Krčmář »


Franta

Re:Kam s virtuálním webem v Apači
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2012, 23:10:19 »
Ne, může to být kdekoli, ale musí tam mít práva (čtení a procházení adresářů) uživatel, pod kterým běží apache (www-data). Je zvykem to dávat do /var/www, ale klidně to můžeš dát i jinam, pokud k tomu máš nějaký důvod :-)

DK

Re:Kam s virtuálním webem v Apači
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2012, 07:02:58 »
DocumentRoot spolu s mpm-itk pro vetsi bezpecnost (kazdy virtualhost pod vlastnim uzivatelem)

Re:Kam s virtuálním webem v Apači
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2012, 08:44:40 »
nektere instalace treba VPSky s webovou adminstraci to davaji do /home/domena.cz/ apod.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

MilanČ

Re:Kam s virtuálním webem v Apači
« Odpověď #4 kdy: 15. 07. 2012, 18:41:54 »
Tak už mi to jde! :P Mám to  v   /home/já/doména. Ale kolik času mi to zabralo?!  Nejhorší je, že přesně ani nevím v čem byl problém.
Každopádně si musím dávat pozor především na Iceweasel a neustále každou stránku aktualizovat při mých změnách v nastaveních.
Díky, MilanČ.