Test linuxového programátora C

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #15 kdy: 12. 05. 2010, 18:22:47 »
Upřímně: fakt jsem ho tu nehledal. V době, kdy jsem to sem hodil, jsem měl už horké kandidáty. Můžeš tomu věřit nebo ne, ale dal jsem to sem pro zábavu (vaši zábavu). Poslední věta u toho testu na tom faktu nic nemění.


kalkala

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #16 kdy: 12. 05. 2010, 23:22:13 »
Pripada mi, ze vyrobok bude nejaky panel/stanica s browserom nainstalovana na viacerych miestach. Myslim, ze sa tam snazite poukazat na zombie. Zrejme ta vecicka bude musiet bezat non-stop a visiace procesy by boli zataz. Zasielanie sprav = syslog? IPC = D-bus (myslim, ze sa niekde pisalo, ze by mohol byt upraveny na sietove sockety)? Nebude to nahodou Chrome OS, tam predsa browser startuje po boote :D?

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #17 kdy: 13. 05. 2010, 07:41:35 »
Zrejme ta vecicka bude musiet bezat non-stop a visiace procesy by boli zataz.

Zombie proces nepředstavuje pro systém žádnou zátěž. Jediný zdroj, který spotřebovává je těch pár bajtů v tabulce procesů. Problém se zombie je jinýho druhu.

Zasielanie sprav = syslog? IPC = D-bus (myslim, ze sa niekde pisalo, ze by mohol byt upraveny na sietove sockety)?

Syslog (a příbuzné) je osvědčený způsob logování. Má svoje mouchy, ale v řadě případů je naprosto dostatečný. Systém je na to připravený, existují různé nástroje na zpracovaní, má nízkou režii atd. Proč ne?

Co se týká distribuované komunikace, tak sice nevím, jak je na tom D-bus dnes, ale asi bych šel do něčeho konvenčního.

ondra.novacisko.cz

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #18 kdy: 13. 05. 2010, 11:05:57 »
Tohle není test programátora C, to je test linuxového admina.

Až budete chtít opravdového C/C++ programátora, tak mu nechte vypracovat například všechny otázky uvedené skoro na konci tohoto článku:

http://bredy.novacisko.cz/?Seznamy-typu-a-jejich-pouziti/261

Mno, ono bude stačit, když vám bude schopen svými slovy popsat, o čem článek vlastně je.

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #19 kdy: 13. 05. 2010, 13:52:38 »
Tohle není test programátora C, to je test linuxového admina.

Na systémového administrátora Linuxu bych si dokázal představit vhodnější dotazy než na meziprocesní komunikaci, časování atd.

Rozdíl mezi vašimi úlohami a těmi mými je ten, že ty vaše jsou nezávislé na prostředí OS, kdežto já jsem se zaměřil právě na prostředí Linuxu. To nemá s administrací systému nic společného. Pokud má ale program komunikovat s reálným světem, musí ho programátor znát. Jistě, některé věci si zjistí hned (API pro nepojmenované roury atd.), nad jinými může trávit týdny a týdny při ladění, protože to nebude fungovat podle představ. Znalost API je jedna věc a umět je používat je věc jiná.

Raději v tomto konkrétním případě oželím znalost vytváření seznamu typů v C++ nebo provádění operací až po returnu, než znalost procesů, vláken, komunikací atd.


Xjmeno363a

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #20 kdy: 13. 05. 2010, 14:04:58 »
Bohužel test ukazuje spíše na nezkušenost zadavatele.
Otázky nejsou složité a točí se v podstatě kolem jediného problému a člověk s praxí v programování vícevlákonových aplikací tento test "dá".
Problémem testu je hlavně značně úzké zaměření a test tedy vůbec nedokáže posoudit další vlastnosti hledaného zaměstnance - schopnost hledat informace, ochotu používat alterntivní (než naučená) řešení, globální pohled na řešený problém (nešlo by to celé třeba řešit jinak?)...
o schopnosti komunikovat s kolektivem, řešení nových problémů, atd.. nemluvě

bojím se, že se může stát, že test vám zbytečně vyhodí jinak schopného člověka - který tohle konkrétně minulý měsíc neřešil...

Peter Fodrek

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #21 kdy: 13. 05. 2010, 15:46:41 »
Vediem cvicenia z Unix programovanie pre studijny program Priemyselna informatika

chcem navrhnut, aby cast tych otazok isla na skusku? Ctime si v sak autorske prava a tak sa pytame, ci tak mozeme urobit?

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #22 kdy: 13. 05. 2010, 16:07:27 »
Tak jsem myslel, že mi budete spíš vytýkat obsah toho testu a ono to spíš sklouzlo ke kritice výběru zaměstnance.

Otázky nejsou složité a točí se v podstatě kolem jediného problému a člověk s praxí v programování vícevlákonových aplikací tento test "dá".

Nevím jakou máte zkušenost vy, ale lidé toho o sobě navykládají...Ne každý to dal, i když mě o tom přesvědčoval.

Problémem testu je hlavně značně úzké zaměření a test tedy vůbec nedokáže posoudit další vlastnosti hledaného zaměstnance - schopnost hledat informace, ochotu používat alterntivní (než naučená) řešení, globální pohled na řešený problém (nešlo by to celé třeba řešit jinak?)... o schopnosti komunikovat s kolektivem, řešení nových problémů, atd.. nemluvě

bojím se, že se může stát, že test vám zbytečně vyhodí jinak schopného člověka - který tohle konkrétně minulý měsíc neřešil...

Nebojte nevyhodil (pokud se nevyhodil sám). Schopný člověk dokáže něco napsat ke všem otázkám. Byť třeba ne zcela konkrétního, ale s hlavou a patou. Dokáže tím částečně schopnost komunikovat i podat svůj pohled na věc.

Za hodinu (za tu dobu by to člověk měl dát) těžko otestujete jak odbornost tak schopnost komunikovat s kolektivem. Ještě se to dá opepřit časovým tlakem, schopností dodržovat časový plán atd. Accčko dělalo celodenní assessment a podle interních informací to na kvalitu týmu velký dopad nemělo v porovnání s jiným zaměstnavatelem.

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #23 kdy: 13. 05. 2010, 16:08:54 »
Vediem cvicenia z Unix programovanie pre studijny program Priemyselna informatika

chcem navrhnut, aby cast tych otazok isla na skusku? Ctime si v sak autorske prava a tak sa pytame, ci tak mozeme urobit?

Ano. Souhlasím s tím.