Test linuxového programátora C

Jarda

Test linuxového programátora C
« kdy: 03. 05. 2010, 23:48:37 »
Rádi zkoušíte nějaké testy? Zveřejnil jsem část testu z nedávného pohovoru: http://bit.ly/aEElmo


RootLama

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2010, 19:23:33 »
To je moc složité a hodně konkrétní znalosti. Kolik je plat 100 tisíc a výš?

jan

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2010, 20:04:06 »
Já to vidím tak, že ten test je celkem k ničemu. Odpovědi na většinu těch otázek průměrný programátor v C/C++(případně se zkušenostmi vývoje pro vestavěná zařízení) nastuduje nejpozději do měsíce. Pokud tam ten člověk má dělat několik let, tak se to zaškolení rozhodně vyplatí. Takhle se ozve jenom minimum zájemců.

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #3 kdy: 04. 05. 2010, 20:53:18 »
Berte jako dogma, že nejste v mé situaci a pochopitelně ani neznáte podrobnosti a pozadí aktuální potřeby, takže hodnotit to je nesmysl.

Ten test jsem nezveřejnil kvůli machrování, jaké mám nároky, ale protože jsem se domníval, že alespoň některé otázky mohou být pro někoho zajímavé. Pokud do té skupiny nepatříte, v klidu na to zapomeňte.

BTW Pochybuju, že školení o kterém mluvíte existuje.

jan

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #4 kdy: 04. 05. 2010, 20:59:08 »
Tím zaškolením, jsem myslel čas, který do toho ten zaměstnanec musí investovat. Taky si myslím, že školení na podobné téma neexistuje.


x

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #5 kdy: 04. 05. 2010, 21:37:23 »
otazky jsou zajimavy, aspon z pohledu, co je potreba pro programovani v C, tak se nehadejte kluciiiiii XD.

coz o to, ja bych klidne z toho PHP na C presel :)). delat weby dokola zacina byt nudo... btw stahnul jsem si zdrojak Quake I (v C), a ten zdrojak mi prisel totalne neprehledny....... jestli to neni tema Ceckovskejma objektama... mozna to je jen o zvyku :)

Anonym

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #6 kdy: 04. 05. 2010, 22:19:54 »
Pokud by byla napln prace podobna jako otazky v testu, pak bych mel o pracovni misto i zajem. Bohuzel studuji, na vetsinu otazek bych ale asi dokazal odpovedet, ale prijde mi to, ze shanite nekoho na jedno pouziti, tohle se da i nasprtat ale o programovani nepotrebujete vedet skoro nic. A testovat nekoho z algoritmu je jeste vetsi blbost, vsechno to se da najit na netu behem nekolika sekund, tak proc se to ucit naspamet. V nejhorsim poridit knihu o linuxovem jadru, pokud by slo o to. Kdybych byl ve stejne pozici jako vy, spise bych pozadal uchazece o nejaky projekt o rozumne naplni, nemusi byt nijak obtizny a rozhodl bych podle kvality toho kodu. Tak se pozna dobry programator.

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #7 kdy: 05. 05. 2010, 08:41:36 »
To jedno použití se může protáhnout na několik let :-) Práce jak na kostele (webkit, iptv/vod, video konference, C, Ruby/Python - na tyhle věci jsem se ani v testu neptal, protože to si našprtá).

Vše je otázka kompromisu. I čas, který mi kandidáti budou věnovat. (Už takhle to některé stálo i několik hodin.) Na zbytek je pohovor a zkušební doba :-)

Některé problémy nenašprtáte, protože vás ani nemusí napadnout a narazíte až v praxi. A právě ten test měl být takovou projekcí praxe. Nedokonalou pochopitelně. Příště to může být lepší :-)

Dík za názor.
« Poslední změna: 05. 05. 2010, 09:06:27 od Jarda »

Cprogrammer

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #8 kdy: 05. 05. 2010, 09:36:32 »
Zdravim Jardu,

test neni spatny... zavisi do jiste miry na znalostech i analytickych schopnostech. Tipoval bych, ze bych u nej uspel na cca 80%. Kdyz jsem byl na prijimackach v RedHatu, byly vice hard :)...

Root lama: a co jsi cekal? Ze bude na testu: "vypis soubory z adresare" ?

Inkvizitor

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #9 kdy: 05. 05. 2010, 20:55:30 »
Chápu správně, že to měli uchazeči řešit offline? V takovém případě mi otázky připadají přiměřené. Kolik na to dostali času?

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2010, 09:58:37 »
Řešili to offline. Čas nebyl omezen, jen uvedli v kolik začali a v kolik skončili (+- pro porovnání). Podvody jsem nezaznamenal. Jak to vím? Myslím si to  :-) (už je po pohovorech). Navíc riziko následků je příliš vysoké.

Fantomas

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2010, 10:31:44 »
Zajimave otazky, na tech prvnich jsem se nechytal, jsou prilis zamerene na oblast, kterou neovladam, coz samozrejme je uplne jedno, je to alespon duvod k zamysleni. Mimochodem, nevyhazuje zbytecne ten test uchazece, kteri momentalne nejsou v dane oblasti kovani? Chapu, ze je  nejjednodussi ulovit uz hotoveho uzce zamereneho programatora v teto oblasti, ale zase neni problem se nektere veci doucit a presmerovat se. Vzdyt co muze byt lepsi deviza, nez ochota se ucit nove veci a navic umet je ihned prakticky pouzivat. Nicmene je zajimave, ze existuje u nas vyvojarska firma, ktera podnika v teto oblasti. Vlc, gstreamer, webkit, to zavani nejaky kompletnim kamerovym a zalohovacim systemem:-) A moment, ted jsem si vsiml v poznamce o autorovi neco o IBM, nektere veci beru zpet:-)

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2010, 10:39:57 »
Test naštěstí nikoho nevyhodil. Snad jen jednoho, který odstoupil po zaslání testu. Ale test nemusel být důvodem. Všichni dostali příležitost u pohovoru.

Jarda

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #13 kdy: 12. 05. 2010, 11:21:47 »
Slíbil jsem nějaké odpovědi: http://bit.ly/9Le31M. Jak uvidíte, žádné velké detaily (7. by se dala pěkně rozvést), složité konstrukce nebo sáhodlouhé odpovědi jsem nečekal (ani nebyly cílem). Ostatně na některé otázky není jedna odpověď, protože každý má svůj styl práce.

Kdybych v některé odpovědi „ujel”, tak mi, prosím, dejte vědět. Díky

RootLama

Re: Test linuxového programátora C
« Odpověď #14 kdy: 12. 05. 2010, 17:58:37 »
Hmm si ujel v tom, že si myslíš, že tu najdeš zaměstnance  ;D. To už znám z pohovorů. Firmy o 3 lidech, nabízejí minimální mzdu a obtěžují člověka přes 2 hodiny. Člověk se přizná, že zná uživatelsky terminal a hned se ohrnuje nos  8).