Xubuntu 12.04 nejde nastartovat

Alice

Xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« kdy: 02. 07. 2012, 11:21:44 »
Nainstalovala jsem si GDM (potřebovala jsem nějakou správu monitorů), po restartu si ale xubuntu myslelo, že je vlastně 11.04, tak jsem si to oddělala- protože krom toho zmatení mi nějak nejel, ale teď mi pro jistotu ani nejde nastartovat pc. Zasekne se před přihlašováním, nejde ani žádný jiný distro z cd, píše /casper/vmlinuz not found.

Prosím, co s tím
« Poslední změna: 12. 07. 2012, 09:44:20 od Petr Krčmář »


kei.101

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2012, 12:40:26 »
Asi by se hodilo trochu lépe volit výrazy, aby bylo jasné o co jde.
1) Co myslíš tou správou monitorů? Nevím, co je na xubuntu defaultní login manager - předpokládám LightDM. Myslíš tím, že potřebuješ, aby byl login manager přes více monitorů?
2) "po restartu si ale xubuntu myslelo, že je vlastně 11.04" Tohle nechápu vůbec, protože neznám žádný OS, který "si myslí" :D Popiš prosím, z čeho soudíš, že si xubuntu myslí to či ono..
3) "tak jsem si to oddělala" tím rozumím, že sis GDM zase odinstalovala, je to tak? A nainstalovala sis zpátky původní LM? Nějaký by tam měl být.
4) "Zasekne se před přihlašováním" Tohle je asi nejdůležitější. Definuj zasekne. Jestli máš černou obrazovku na které svítí něco jako "login:", tak se nic nesazeklo, jen se nespustil žádný grafický login manager, protože jsi ho odinstalovala, jestli jsem předchozí bod dobře pochopil.
5) "nejde ani žádný jiný distro z cd, píše /casper/vmlinuz not found" To vypadá, jako chyba grubu (zavaděče na live cd) Myslím, že z těch live cd bootuješ nějak špatně. To bys musela napsat, jaké cd přesně bootuješ a jak, aby ti s tím někdo pomohl.

Alice

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2012, 13:20:22 »
sorry, pracuju na tom  :D

1) docela trapas, ale já nevěděla, že je to login manager, při odinstalaci se mi vypunl pc
já jen potřebovala lepšího 'správce' na práci s monitorama, základní mi je akorát zrcadlil a měl problém s jiným rozlišením monitorů

2) prostředí vypadalo lehce jinak a když jsem dala help, vypsal mi 'welcome to xubuntu 11.04'

3) nedala jsem si zpátky žádný, takže mi asi celkově chybí login manager (původní jsem neoddělávala)

4) těsně před loginem vždy naběhne něco jako tohle http://1.bp.blogspot.com/_b69g0qBDagc/St_-8yr0dMI/AAAAAAAAAAs/e8gQsSBmCP0/s400/xubuntu_start.png
na čem se zkrátka zasekne, pořád načítá

5) nevím jak se to dá dělat špatně, z těch cd mi vždycky systémy jely bez problému, až teď
a jak se na to odpovídá? teď jsem měla nainstalováno z xubuntu-12.04-desktop-i386.iso :D

kei.101

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2012, 13:35:10 »
4) těsně před loginem vždy naběhne něco jako tohle http://1.bp.blogspot.com/_b69g0qBDagc/St_-8yr0dMI/AAAAAAAAAAs/e8gQsSBmCP0/s400/xubuntu_start.png
na čem se zkrátka zasekne, pořád načítá

Zkus během toho načítání stisknout ESC. Myslím, že u ubuntu by to mělo přepínat mězi touhle nic neříkající obrazovkou a textovým bootem. Možná je to jiné tlačítko nebo zkratka, zkoušej. Tam bys mohla dostat víc informací o tom, co se děje a co se nepovedlo.. Kdyžtak pošli výpis.

5) nevím jak se to dá dělat špatně, z těch cd mi vždycky systémy jely bez problému, až teď
a jak se na to odpovídá? teď jsem měla nainstalováno z xubuntu-12.04-desktop-i386.iso :D

Pravděpodobně za to může ten virtualbox, do kterého to instaluješ (podle screenshotu). Zkus vyvolat boot menu toho VirtualBoxu a vyber CD. Ale pokud v tom nemáš ještě nějakou rozdělanou práci, tak bude možná rychlejší to nainstalovat do nového virtuálního stroje znovu :)

Alice

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2012, 14:09:34 »
http://img.janforman.com/MG7492pq9a.JPG



mně ta instalace právě nejela žádná, teď se jí zachtělo konečně, z flashky, která nikdy nefungovala, to je paráda, z toho vedra nehrabe jenom mně



a co potom? až budu mít 2 vedle sebe? To mi nějak opravíš ten starý a nový si pak smažu, žejo.  :D


kei.101

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #5 kdy: 02. 07. 2012, 14:17:57 »
Tak to nevím, v čem je chyba, bohužel. To je opravdu "zaseklé" :D Sorry :(

Alice

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #6 kdy: 02. 07. 2012, 14:40:37 »
škoda :D

tak dík za čas)

poustevnik

Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #7 kdy: 02. 07. 2012, 16:27:10 »
vypadá to, že protože tam není display manažer, nepřihlašuje se to do grafiky...

zkus v té "zaseklé" textové obrazovce, kterou jsi nafotila, stisknout ENTER nebo Alt+F2, jestli ti v jednom nebo druhém případě nevyběhne nápis "login:"

pokud ano, zadej jméno svého uživatele a heslo. objevíš se v textové konzoli a tam napiš

sudo apt-get install gdm

napiš znovu heslo a odsouhlas instalaci, jestli se tě bude na něco ptát

potom

sudo reboot

nebo ctrl+alt+delete a mělo by to rebootovat do "normálního" stavu


pokud se "login:" neobjeví, můžeš zkusit nabootovat do init 3: v grubu stiskni "e", k řádku přidej mezeru a "3", enter, nabootuje do textové výzvy "login:" a dál postupuj viz výše

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:xubuntu 12.04 nejde nastartovat
« Odpověď #8 kdy: 02. 07. 2012, 23:14:29 »
Podezrele je, ze startuje GDM a LightDM a pak je zase zastavuje. Zacal bych tim, ze alespon jeden z nich vyhodim z init skriptu.