Aktualizace Windows znemožnila instalaci Linuxu

Aktualizace Windows znemožnila instalaci Linuxu
« kdy: 27. 06. 2012, 01:06:06 »
Zdravím,

stala se mi taková věc a chtěl bych znát názor ostatních.
Dneska jsem instaloval properitální ovladače Nvidie a ejhle, totálně mi rozkopaly Xorg.conf. Bohužel jsem nevěděl jak to spravit a tak po dvou hodinách vrtání se v tom jsem se jak Linux (OpenSuSE 12.1) přeinstalovat.
Vzal jsem tedy instalační DVD, restartoval Notebook (Samsung RF511) a při bootování mi naběhlo "Machine Check Error" a počítač se restartoval (a tak pořád do kola).
Nejprve jsem si myslel, že je poškozené DVD (už mi nějaký čas leželo na stole), tak jsem z ISO obrazu na disku vypálil nové, ale přesto stejná chyba.
Chvíli jsem Googlil, ale rozumné řešení jsem nenašel. Shodou okolností jsem na tento notebook nedávno systém instaloval naprosto bez potíží. Zamyslel jsem se tedy co jsem kde dělal a vzpomněl jsem si na instalaci aktualizací Windows 7 z dnešního rána (windows mám předinstalované od výrobce a instalaci aktualizací mam na "manuál"). Zkusil jsem tedy nabootovat do windows, vrátit systém do stavu před aktualizacemi a hle - Linux nainstalovat šel.

Chtěl bych se proto položit následující otázku: Setkal se už s tímto problémem někdo?
Popřípadě: Ví někdo co to způsobilo?

Děkuji za odpovědi


ptc

Re:Aktualizace Windows znemožnila instalaci Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2012, 06:49:27 »
Ktera aktualizace Windows se instalovala? U kazde je presny popis co dela

Michal

Re:Aktualizace Windows znemožnila instalaci Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2012, 08:07:31 »
Tak mne napada - jaky BIOS ma ten notebook? Pokud nechtel nabehnout boot z DVD, zkousel jsi boot z klicenky? Je mozne nejak prestavovat parametry pro DVD v BIOSU?


Re:Aktualizace Windows znemožnila instalaci Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2012, 08:39:11 »
Ktera aktualizace Windows se instalovala? U kazde je presny popis co dela
tak to bohužel nevím. Už jsem byl dost unavený, tak jsem zkoušel systém pokus-omyl. Ale hned jak budu opět ve widlích, tak se pokusím zjistit (ono se těch aktualizací instalovalo docela dost, tak to možná chvíli potrvá)

Tak mne napada - jaky BIOS ma ten notebook? Pokud nechtel nabehnout boot z DVD, zkousel jsi boot z klicenky? Je mozne nejak prestavovat parametry pro DVD v BIOSU?

BIOS je poměrně osekaný a jediné co jde nastavit, tak je priorita zařízení, popřípadě nastavit, aby se z nějakého zařízení vůbec nebootovalo