Framework pro webové aplikace

x

Re:Framework pro webové aplikace
« Odpověď #15 kdy: 01. 07. 2012, 08:04:24 »

Re:Frameworky
« Odpověď #16 kdy: 01. 07. 2012, 08:50:46 »
Všetka česť Drupalu, ale ja si myslím, že Drupal nie je framework. Podobne zmýšľajú aj na http://drupal.cz:
Citace
Drupal je populární systém pro správu obsahu (Content Management System - CMS). Snadná rozšiřitelnost pomocí modulů a mnoho možností, které poskytuje, z Drupalu dělá jeden z nejlepších redakčních systémů.
kolik s nim mas zkusenosti? ono to je v podstate platne pro klikače, pro ty kteri si chteji udelat jednoduchou webovku.

ve chvili kdy clovek zacne pro drupal psat moduly tak zjisti, ze je to opravdu spis framework nez CMS. Je to sice jen o tom za co to kdo prohlasi, ale po letech zkusenosti a programovani modulu je pro me opravdu vic frameworkem nez CMS. Kazdy si tam najde co hleda, ale prave "API na vsechno" ho posouva jinam nez jen "řadový" CMS. Ale to by bylo na delsi debatu, jen jsem vyjadril svuj pohled. (je pravda, ze tento posun beru prichodem verze 7 a Entity API)

to co tam je napsane tak je hlavne marketing, pochopitelne na prvni otuknuti lide hledaji CMS, tak jim ho dame...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

vyvojar

Re:Frameworky
« Odpověď #17 kdy: 01. 07. 2012, 10:56:43 »
tak tenhle frameworku bude ještě nějakou dobu nad všema.
subjektivni otazka. ja si myslim, ze Drupal je jako framework o kousek vys.

Tak s tím dost možná brzo začnu souhlasit, protože jsem si před pár dny sehnal třetí vydání Pro Drupal development a začínám to číst. Ten CMS & CMF se mi líbí už nějakou dobu a moje sympatie s každou přečtenou stránkou sílí :). Chtěl bych se to pokusit přepsat právě do Nette, alespoň ty základní moduly jádra, ale trošku začínám mít pocit, že tohle prostě nebude moc dobře realizovatelné OOP stylem. Např. nahrazení hooků za event-listener systém by se asi celkem dost projevil na výkonu.

Re:Framework pro webové aplikace
« Odpověď #18 kdy: 01. 07. 2012, 11:40:12 »
tak treba vlastni moduly nad Entity API se daji psat temer ryze objektove. Osmicka zase nabidne o neco mene procedur a vice OOP, napr zajimave plany a vyvoj ohledne pluginu: http://drupal.org/node/1497366

Jinak vykon neni slabina pokud vis jak ho optimalizovat, jak cachovat, znas apc, memcache a varnish, vyhledavani hodis na solr. Pak je to v pohode. Samozrejme na beznym webhostingu za kilo to je obcas problem.
Děkuji za možnost editace příspěvku.