Rozchození Wake On Lan

Tomáš

Rozchození Wake On Lan
« kdy: 22. 06. 2012, 00:09:23 »
Ahoj

potřeboval bych rozchodit Wake On Lan na této základní desce: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-x58-usb3rev_10/overview/

nemáte s tím někdo zkušenosti? 
« Poslední změna: 22. 06. 2012, 13:49:40 od Petr Krčmář »


steve

Re:Wake On Lan
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2012, 00:24:34 »
ethtool ukazuje co ?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Wake On Lan
« Odpověď #2 kdy: 22. 06. 2012, 11:27:30 »
Všeobecně:

Povolit WoL v BIOSu, zkontrolovat v BIOSu, v jakym stavu je PC po vypnutí (chceš, aby poskytoval šťávu některým komponentám, tak to musíš podle toho nastavit - bude to v ACPI menu, odhaduju jako S state).

Testuj to na lokální síti, až když to na ní pojede, tak klidně experimentuj zvenčí (pokud to tak chceš). Pokud byl vypnutej u PC zdroj, enbo PC vytažený z elektriky nebo vypnutý tlačítkem natvrdo (podržením), nemusí WoL fungovat, nebo ne na 100%. Nejlépe vypnout PC pěkne tak jak se má (přes OS) a pak testovat.

GB základní desku mám taky doma a nebyla to až taková věda.

MilanK

Re:Wake On Lan
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2012, 11:44:06 »
A když by vás trápila situace s výpadkem napájení, tak obvykle lze v BIOSu nastavit, aby se počítač sám zapnul po obnově dodávky. Případně to lze doplnit vlastním skriptem, který by testoval, zda se jedná o zapnutí po výpadku či nikoliv, a v prvním případě by počítač zase "slušně" vypnul.

Tomáš

Re:Wake On Lan
« Odpověď #4 kdy: 22. 06. 2012, 12:23:13 »
No ono jde o to že přimo funci WoL jsem v biosu nenašel, jediná fukce která by se s tím možná dala srovnat tak je SMART LAN (tu jsem zapnul) A když jsme se snažil poslat přes LAN Magic Packet. Tak se pak pc nezapnul.


kt

Re:Wake On Lan
« Odpověď #5 kdy: 22. 06. 2012, 12:45:43 »
Je v BIOSu ErP Support disabled?

Rax

Re:Wake On Lan
« Odpověď #6 kdy: 22. 06. 2012, 13:15:06 »
Ahoj

potřeboval bych rozchodit Wake On Lan na této základní desce: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-x58-usb3rev_10/overview/

nemáte s tím někdo zkušenosti?

Vypnout v BIOSu "ErP Support"
Zapnout v BIOSu "PME Event Wake Up"

Také se to musí zapnout v ovladači, ovladač může WOL vypínat a zapínat.

Trident

Re:Rozchození Wake On Lan
« Odpověď #7 kdy: 22. 06. 2012, 22:24:57 »
ethtool -s ethx wol g

A to tesne pred vypnutim interface. V nekterych distrech byl problem ze kdyz se vypl interface tak sitovka nebyla aktivni. Link musi svitit.
S Nforce sitovkou jsem se setkal treba s  vylozenou blbarnou. Nejaky chytrak zprasil driver tak, ze se mac adresa musela poslat v magic packetu pozpatku aby doslo k zapnuti.