Po aktualizaci Mandriva nenastartuje

Po aktualizaci Mandriva nenastartuje
« kdy: 01. 05. 2010, 21:05:07 »
Dobrý den , stáhnul jsem nějaké aktualizace a od té doby mi padá  linux Mandriva při startu  do  režimu " mezioperace " takovej nějakej nazev to hlasí,a  nidky to nenaběhne. Když jsem chtěl comp přeinstalovat a na notebuku jsem  najel při startu  do biosu ,a chtěl nastavit start z CD romu,  tak  to  nikdy nešlo převolit , a vždy při potvrzení mi to automaticky přepadlo  na  start z Hardisku, tím mi to znemožnuje  úspěšné přeinstalování  ze záložního cd. Jsem bezradný a nevím co stím mám dělat ???, Jde  o nějakej vir či co , vůbec netuším.
« Poslední změna: 02. 05. 2010, 12:24:37 od Petr Krčmář »


Ivo

Re: POtíže s přeinstalací
« Odpověď #1 kdy: 02. 05. 2010, 10:01:16 »
Naběhne bootování z disku rovnou, nebo se nejdřív pokusí o boot z CD-ROM (čili pokusí se najít na začátku boot sector na CD-ROM)? Zkoušel jste nabootovat z této konkrétní CD-ROM na jiném počítači (pro ověření, že je v pořádku)? Nabízí vám BIOS při startu klávesu pro otevření boot menu? Jestli ano, zkusil bych i tuto cestu. Když zmáčknete na začátku bootu z HDD mezerník, mělo by se vám objevit menu grubu. Zkusil bych zde nastavit boot do single módu (návod např. zde: http://www.gidforums.com/t-1472.html) jestli aspoň tento naběhne.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: POtíže s přeinstalací
« Odpověď #2 kdy: 02. 05. 2010, 10:02:55 »
U nekterych notebooku se da pri uvodni BIOSove obrazovce vyvolat menu, ze ktereho se da navolit, odkud se bude bootovat. Zpusob vyvolani toho menu se muze lisit, ale videl jsem to na Esc, tusim na F1 nebo F10 a na Thinkpadu X40 je tlacitko Access IBM. Mrknete se, jestli vas nb neco takoveho umi.