Systém pro netbook ASUS X101

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #15 kdy: 13. 06. 2012, 15:02:52 »
Jo, Midori je hezka vec. Spadne jenom as na deviti z deseti stranek.


Michal

Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #16 kdy: 13. 06. 2012, 22:06:08 »
Já mám podobný "stroj" :-) Extra výkon nemá, ale to jsem věděl už když jsem ho kupoval, to je přece jasný. HD video mně taky zvládá, někdy ho používám jako přehrávač videí na TV. Jeden seriál v HD občas škubal, ale další naopak úplně bez problémů, a další filmy v HD taky bez problémů. Taky jsem nezkoumal, jestli to je Full nebo neFull video, na to ani nemám čas, řeším důležitý problémy, jako třeba, že mně kocour překousal napájecí kabel :-) Mám na něm Ubuntu 2D, jiný typ ubuntu se manželce v defaultu nelíbí a nějak ladit se mně to nechce. Berem si ho na dovolený a do postele na filmy, já na cesty na e-maily, čtení novin a sem tam v něm i pracuju (používám více méně na e-maily a jinou komunikaci, textový dokumenty, výjimečně tabulky, Datovku). Taky na něj někdy nadáváme, jak je oproti stolnímu kompu pomalej, ale dá se to přežít. Ale je zase lehoučkej, malinkej, má poměrně velkou výdrž na baterky a za ty prachy, neber to. Jo a XP na něj nejdou, protože k němu nejsou ovladače.

Mealtiner

Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #17 kdy: 15. 06. 2012, 11:03:56 »
Diky vsem za odpovedi.

Jedna doplnujici. Mate nekdo zkusenosti s tim MeeGo ci tim novym Tizenem?

Widle si samozrejme hlidam a cistim a i kdyz je to starter, tak jsem si jej ocesal jeste vice.
Ale i tak mi dela holt nejvetsi problem prohlizec internetu, kde me to zabije v podstate celej vykon [jedu na Chrom].
O prechodu uvazuji prave proto, ze i kdyz si to hlidam, tak vic jak jedno okno cehokoliv mi tam proste nejede.

Problem nastava kdyz holt musim pouzivat cloudove aplikace a vzdalenou spravu. [vim, na to ten netbook neni ani by byt nemel]

Primarne je urcen na kancelarskou praci - email, web, kancelarsky sw, a pod.

Ten Debian ci Lubuntu je dobrej tip.

Holt me ted zbude jen si to vyzkouset.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #18 kdy: 15. 06. 2012, 15:11:21 »
Ale i tak mi dela holt nejvetsi problem prohlizec internetu, kde me to zabije v podstate celej vykon [jedu na Chrom].

Tak to se nedivte, Chrome je strasna nenazranost a z netbooku vam udela 386sx jiz pri deseti otevrenych strankach. Zkuste Firefox a nainstalujte Flashblock, BarTab Lite a Suspend background tabs. Addblock take nezaskodi. Blbe je akorat to, ze flahblock se kvuli Suspend background tabs aktivuje az po presunu tabu do popredi, protoze to asi vypne javascript, ktery je Flashblockem vyuzivan. Blbe na Youtube, kde pri otevirani vice stranek clovek musi kazdo na chvili presunout dopredu.

Take se hodi Restartless Restart, kde stiskem Ctrl-Alt-R restartujete Firefox, kdyz ma prilis nahamtano a zacina byt pomaly. Diky BarTabu je restart dost rychly.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #19 kdy: 15. 06. 2012, 16:08:23 »
Zkusil bych (ZKUSIL) odinstalovat Flash Player a zjistit, jak to poběží pak (prohlížeč). Pokud v pohodě, je jasné, kde je problém. Tím pádem se pak toho flashe zbavit buď nadobro (nechat odinstalovaný) nebo zvolit nějakou formu jeho filtrování (např. Opera - spouštět flash jen na vyžádání).


Moje zkušenost

Re:netbook ASUS X101 - kterej OS do něj
« Odpověď #20 kdy: 16. 06. 2012, 21:21:02 »
Mám tento: http://www.alza.cz/samsung-n145-cerny-d243600.htm?kampan=adw1_dsa-alza

Mám na něm normální KDE + PCLinuxOS

Co používám (spuštěno současně):
Opera
Clementine
LibreOffice
Torrent
JDownloader
Widgety

S videem (VLC) není problém, ale k němu můžu mít nahozenou jen Operu + sosání.

Jede naprosto plynule, občas to na vteřinu zamrzne (cca 1 - 2 vteřiny), to když otvírám velký dokument, sosám a hraje hudba.
Nicméně není to nijak vážné sekání.

Kdybych neměl KDE, ale třeba LXDE bylo by to jistě ještě rychlejší.

Odkaz:http://www.pclinuxos.cz/?page_id=196

Zkoušel jsem na něm Ubuntu a nefungovala WIFI, ani Flash videa

donarus

Re:Systém pro netbook ASUS X101
« Odpověď #21 kdy: 10. 02. 2013, 18:35:01 »
Snad nebude vadit kdyz ozivim starsi vlakno, ale par techto stroju se stejnym procesorem se jeste prodava a i na ruznych aukro-podobnych obchodech a jinych prodejnich mistech se jich da sehnat dost.

Vcera jsem si ho koupil, a to cilene. Primarnim pouzitim tohohle strojecku je pro me linuxovy NX client pro linuxovy NX server (8core,6g blabla..) na cesty ke klientum, do tramvaje, vlaku, autobusu a do skoly (garantuju vam, ze na uz na slusnejsim 3g se s tim da pracovat obstojne a na rychlejsich linkach tak, ze okem nepostrehnete zadnoulatenci a zaskub - podotykam, ze ted mluvim o NX, hybrid mezi X11 a VNC - kdo nezna, necht si vyzjisti - takze nemam na mysli prehravani videi, ale ciste kancelarskou a programatorskou praci), sluchatkovym prehravacem a obcasnym videoprehravacem a internetovym broswerem ci mailovym klientem.

1. W7 na tom opravdu beha vcelku obstojne - to ale do te doby dokud nespustite vice procesu naraz. Pak je to tragedie. Idealni je vypnout vsechny graficke vyblbinky, zakazat spousteni nepotrebnym sluzbam po startu a odstranit nepotrebne programy, zejmena ty, ktere se spousti po startu. Pak je to vyuzitelne.

2. Ja sel ale jinou cestou, nahodil jsem XFCE Mint 14 Maya, pricemc jsem z hecu zkusil i Cinnamon variantu - tu opravdu nedoporucuji - seka se uz jen pohyb ve vlastnim UI. XFCE je dle mne idealni stredni zlata cesta. Dale stoji za to si hlidat, ktere aplikace si instalujete. Mixovat Gnome a KDE aplikace neni fakt nejlepsi napad.

3. Videa naprosto bez problemu - pouze ta flashova, jak jiz bylo zmineno, delaji dost neplechu - to vsak pouze ve fullscreen modu a 108p variantach.

4. Pokud si ten stroj kupuje nekdo, kdo vi co chce, tak je to dobry stroj. Pokud si to ale koupi nekdo s tim, ze na tom bude plnohodnotne fungovat, tak bude zklamany.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Systém pro netbook ASUS X101
« Odpověď #22 kdy: 10. 02. 2013, 19:04:19 »
Já když si chci pustit nějaký flash ve fullscrenu z webu, tak si změním rozlišení na 720x400 (v XFCE) a je tokoukatelné. Neříkám, že všechno. Také nesleduji krátká videa, takže mne to přepínání tolik neotravuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Systém pro netbook ASUS X101
« Odpověď #23 kdy: 10. 02. 2013, 19:54:29 »
Nejlepsi je to stahnout do /tmp a prehrat ve vlc. Kde Flash dusi procesor na 100 %, az se z nej kouri, vlc je v pohode.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Systém pro netbook ASUS X101
« Odpověď #24 kdy: 10. 02. 2013, 20:48:40 »
Nejlepsi je to stahnout do /tmp a prehrat ve vlc. Kde Flash dusi procesor na 100 %, az se z nej kouri, vlc je v pohode.

Tak jasně, pokud člověku nevadí prodleva čekání při stahování. V reálu se prostě dá přepnout na nízké rozlišení a přehrát. Možná by na to šel udělat i skript na nějakou klávesovou zkratku.