Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy

LinuxLex1

Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« kdy: 01. 05. 2010, 10:46:40 »
Již bylo oficiálně uvolněno očekávané Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Jde o LTS vydání, které bude podporováno tři roky na desktopu a pět let na serveru.
Podělte se o první dojmy s UBUNTU 10.04 jak zde tak můžete na http://linuxlex.blueforum.cz/ popřípadě přes stránky podporující Linux http://linuxlex.tym.cz kde také můžete psát Vaše dotazy.
« Poslední změna: 01. 05. 2010, 16:52:04 od Petr Krčmář »


LinuxLex1

Re: UBUNTU 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2010, 14:07:32 »
Již bylo oficiálně uvolněno očekávané Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Jde o LTS vydání, které bude podporováno tři roky na desktopu a pět let na serveru.
Podělte se o první dojmy s UBUNTU 10.04 jak zde tak můžete na http://linuxlex.blueforum.cz/ popřípadě přes stránky podporující Linux http://linuxlex.tym.cz kde také můžete psát Vaše dotazy.

Já osobně jsem spokojená. Přítel nainstaloval už první Alfu a testoval ji, takže jsem viděla průběh zdokonalování  :D Každopádně...byla jsem závislá dřív na Windows, ale to jen prototo, že jsem Linuxu nerozuměla. Po pár letech, už to také zvládám ;) sice jako uživatelka, ale zvládám ;D Lucid se mi zdá být prostě SUPER!! Moje stránky mám také dělané již v Ubuntu a samozřejmě jej tam i propaguji.

selfpormo

Re: UBUNTU 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2010, 14:43:00 »
Škoda, že Ti přítel nezměnil tady na fóru jméno...

Hanka

Re: UBUNTU 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2010, 15:22:04 »
Škoda, že Ti přítel nezměnil tady na fóru jméno...

Abych se přiznala, na fóra nechodím :) Náhodou jsem se sem přišla podívat, tak se v tom moc nevyznám. Všimla jsem si, že jsem tam nechala jeho jméno, ale to víš. Jsme jen ženské ;) tak s námi musíte mít trpělivost než se něco naučíme ;D

nhx

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2010, 19:15:43 »
Již bylo oficiálně uvolněno očekávané Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Jde o LTS vydání, které bude podporováno tři roky na desktopu a pět let na serveru.
Podělte se o první dojmy s UBUNTU 10.04 jak zde tak můžete na http://linuxlex.blueforum.cz/ popřípadě přes stránky podporující Linux http://linuxlex.tym.cz kde také můžete psát Vaše dotazy.

O co ti jde?


Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2010, 19:22:33 »
Zatím nemůžu říct. Před update mi Ubuntu fungovalo, nyní taky funguje.  Co se mi nelíbilo bylo umístění tlačítek vlevo, tak jsem to s pomocí Ubuntu fóra napravil.
Pro neznalé, kteří to nechtějí hledat:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /apps/metacity/general/button_layout --type string "menu:minimize,maximize,close"Jinak kromě grafického vzhledu (který mi nepřijde ani lepší ani horší) pro mě žádná změna.

Jen se zeptám, kdyby to někdo věděl. Je možné na horním panelu, co je "Aplikace Místa Systém" toto nějak změnit, třeba zmenšit (např. že by tam bylo jen A M S, nebo nějaké ikonky, to Aplikace by tam nemuselo být vlastně vůbec, stačí ikonka Ubuntu).  Ušetřené místo by se mi hodilo :)

LinuxLex1

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2010, 19:23:05 »

O co ti jde?

Asi nechápu na co se ptáš? Chci znát Vaše názory na novou 10.04...o co by mělo jít ;D

LinuxLex1

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2010, 19:29:02 »
Zatím nemůžu říct. Před update mi Ubuntu fungovalo, nyní taky funguje.  Co se mi nelíbilo bylo umístění tlačítek vlevo, tak jsem to s pomocí Ubuntu fóra napravil.
Pro neznalé, kteří to nechtějí hledat:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /apps/metacity/general/button_layout --type string "menu:minimize,maximize,close"Jinak kromě grafického vzhledu (který mi nepřijde ani lepší ani horší) pro mě žádná změna.

Jen se zeptám, kdyby to někdo věděl. Je možné na horním panelu, co je "Aplikace Místa Systém" toto nějak změnit, třeba zmenšit (např. že by tam bylo jen A M S, nebo nějaké ikonky, to Aplikace by tam nemuselo být vlastně vůbec, stačí ikonka Ubuntu).  Ušetřené místo by se mi hodilo :)

Tlačítka vlevo...to bylo tady věčné téma na fóru. Také si myslím, že je to nesmysl a pro některé začátečníky je to i vcelku problém to prohodit. No ale co už...
Jinak ta lišta - abych se přiznal nevím, ale rozhodně se ti po tom podívám. Zatím ani nevím, že by někdo měl takovýto požadavek. Ale podívám se nejpozději do zítřka ti napíši.Díky za tvůj příspěvek.

Arnold

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #8 kdy: 01. 05. 2010, 19:58:36 »
Mě se to celkově líbí, až na design. Pozadí je hrozné, barvy vypadají jako by je dělal někdo na LSD a tlačítka vlevo jsou tragédie. Odinstalování gimpu mi nevadí, není problém ho tam přidat. Jsem pro nějaký konzervativnější vzhled, tohle je hrůza.

sb

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #9 kdy: 01. 05. 2010, 20:42:33 »
ubuntu - geniální operační systém - no prostě lol
proti ubuntu nic nemám ale na jehovisty a podobný šmejdy normálně pouštím psy

a abych nebyl úplně ot, tak moje zkušenost je, že mi po upgrade z 9.10 ubuntu přestalo fungovat

LinuxLex1

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #10 kdy: 01. 05. 2010, 22:41:58 »
ubuntu - geniální operační systém - no prostě lol
proti ubuntu nic nemám ale na jehovisty a podobný šmejdy normálně pouštím psy

a abych nebyl úplně ot, tak moje zkušenost je, že mi po upgrade z 9.10 ubuntu přestalo fungovat

Ahoj, není tam "Ubuntu - geniální operační systém" ale Linux. Naše stránka se věnuje všem distribucím nejen UBUNTU. Já osobně jsem nestranný. Ano, momentálně testujeme od Alfa verze UBUNTU, ale následuje Mandruva a samožřejmě i jiné distribuce.
Pokud ti po 9.10 přestal systém fungovat to nemusí znamenat že je 10.04 špatná. Záleží co máš za konfiguraci compu a samozřejmě... 10.04 já osobně doporučuji instalovat jako čistou instalaci i přesto, že update z 9.10 na 90% je úspěšný. Bohužel jsi nenapsal, co se ti stalo...zda nenabootovalo nebo se jen systém rozhodil. Na vše existuje lék.
Co tedy používáš teď za systém??
Mimochodem "jehovista" nejsem ;) ;D

sb

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #11 kdy: 02. 05. 2010, 00:03:05 »
Citace
Pokud ti po 9.10 přestal systém fungovat to nemusí znamenat že je 10.04 špatná. Záleží co máš za konfiguraci compu a samozřejmě... 10.04 já osobně doporučuji instalovat jako čistou instalaci i přesto, že update z 9.10 na 90% je úspěšný. Bohužel jsi nenapsal, co se ti stalo...zda nenabootovalo nebo se jen systém rozhodil. Na vše existuje lék.

Tady to řešit nebudu, řešil jsem to fóru Ubuntu, bohužel bez výsledku.

Citace
Co tedy používáš teď za systém??
Před chvilkou jsem doinstaloval Debian.


x

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #12 kdy: 02. 05. 2010, 04:52:07 »
Kdyz pominu tu pubertalni onanii nad pritelem s Ubuntu, otravnou reklamu na vlastni stranky, to ze jednou pise zenska podruhe chlap pod stejnym nickem, ze SSH v Lucid strasne dlouho navazuje spojeni, ze blbne XMPP k nekterym serverum, ze pro Gwibber se musi pouzit OpenDNS nebo Google DNS aby zprovoznil Facebook, ze nefunguji nektere aplikace pod Wine, byt verze je stejna, ze samotna instalace balicku pri update trvala 2 hodiny !!!! (OpenBSD cca 1o min :D), ze presun tlacitek pro ovladani oken vlevo neni zadny prinos jen nucena zmena predstirajici ze se na necem v Ubuntu pracuje, ze ten cerny vzhled absolutne neladi s mnoha aplikacemi v panelech neb pak clovek vidi kulove a ne nabidku pres prave tlacitko (napr. Skype) a ze tady deti co nemaji ani paru o tom co znamena stabilita, kvalita a vyvojovy proces obhajuji u LTS verze, ze  90% update na 10.04 se povede, tak je vlastne vsechno ok a nic se nedeje  ;D

LinuxLex1

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #13 kdy: 02. 05. 2010, 11:07:37 »
Kdyz pominu tu pubertalni onanii nad pritelem s Ubuntu, otravnou reklamu na vlastni stranky, to ze jednou pise zenska podruhe chlap pod stejnym nickem, ze SSH v Lucid strasne dlouho navazuje spojeni, ze blbne XMPP k nekterym serverum, ze pro Gwibber se

Zajímavé postřehy, ale myslím, že smyšlené nebo to také může být tím, že u takového člověka vzniká avarze vůči jedné distribuci či jistému systému. Je zajímavé, že já při testu nemusel: používat DNS, dále ve Wine nefugují některé aplikace (a může to být jakákoli distribuce)-hlavně se divím, že tě to štve, tedy pokud nejsi uživatel Win, ale Linuxu. Dále update balíčků netrvá sice 2 hodiny, ale je pravdou, že poněkud déle než je zdrávo. Přesun tlačítek - ano nědko to vidí jako dobrou věc a někdo jako blbost (kde já si myslím, že to byla blbost) ale i tak...změna tlačítek aby jsi je měl vpravo trvá v ubuntu asi 30 vteřin. Černý vzhled - já si myslím, že to je skvělé (je to můj názor) ale Skype opravdu má v tomto problém (na druhou stranu...myslíš, že je problém UBUNTU, že skype má tak špatně vytvořenou aplikaci že nezvládne změnu systémového prostředí??!!). A téměř nakonec něco. U nás se testovalo asi 25 různých konfigurací počítačů a ani na jedné nebyl  přechod z 9.10 na 10.04 problém. Podle lidí co prováděl test a prezentovalo jej i zde na Rootu nebyl výrazný problém. A ano problémy se objeví, ale pokud jsi soudný tak víš, že u každé distribuce. Já osobně jsem používal nejraději Mandruvu, otestoval jsem všechny distra na které jsem narazil, nakonec jsem testoval UBUNTU a nestyděl bych se u 10.04 i zůstat. Nejsem člověk, který propaguje jednu distribuci mojím cílem je propagovat Linux na nelinuxových servrech, ale chci znát názory uživatelů všech distribucí na jejich funkčnost. Proto píši i zde na Rootu a snažím se s VÁMI všemi o tom diskutovat. (ale hlavně bez emocí jako to děláš ty) Abych se vrátil k tomu jednomu nicku - ano, přítelkyně šla na můj počítač a napsala zde, ano byla chyba, že si neopravila nick, ale o co jde?? Sama to zde psala, že je ode mne, tak je vcelku směšné se nad tím pozastavovat. Reklamu na svou stránku sem nedávala, i přesto, že její stránka propaguje linux :)) No a nakonec poslední věc...myslím, že poznámka o dětech je poněkud nemístná, hlavně když neznáš můj věk.
Ale jinak díky za příspěvek!! Věřím, že se jednou staneš člověkem, který bude podporovat OS Linux a nebudeš se dívat na to jaká to distribuce je. O toto šlo mě. Měj se hezky. Alex

Re: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx - první dojmy
« Odpověď #14 kdy: 02. 05. 2010, 13:57:23 »
Právě jsem zjistil, že mi začal padat Firefox. Pokud se chci dostat na jakoukoliv jinou stránku, než ta vyhledávací Google, tak spadne. Spadne i když klepnu na nástroje - doplňky :(