Česká opravna Kindle

erik

Česká opravna Kindle
« kdy: 02. 06. 2012, 10:04:07 »
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli nevíte, zda-li je v ČR nějaká dedikovaná opravna pro Amazon Kindle?  Jde mi o to, že jsem si z aukra koupil kindle 4 a prodejce měl jasně napsáno, že reklamace neřeší - že se řeší přímo přes amazon. A jak se tak stalo, kindle se mi rozbil a já to řešil s Amazonem, jenže mi nový údajně mohou poslat JEN v okolí US, protože prý mám verzi s reklamami koupenou v US. Jenže já tam reklamy vůbec nemám, nevím a prodejce z aukra prý údajně kupoval international verzi přímo z Amazonu.  Takže se chci zeptat, jestli někdo nevíte, jak by šel kindle vyměnit za nový?

Napadla mě ještě jedna věc a myslím si, že se tu na mě bude asi každý zlobit, ale přece se ptám, jestli není taková možnost: sestra si koupila ten samý kindle (ale s reklamami) v eshopu v Česku a mě napadlo tam na reklamaci poslat místo jejího ten můj, vím, že je to prasečina, nechci nic zneužívat, ale rád bych ho nějak nechal opravit. Myslíte, že je toto možné? Vím, že seriové číslo je na krabici, kterou posílat nemusím, je taky přímo v kindlu, ale jelikož mám rozbitý displej, tak nevím, jak moc by to hrotili v tom eshopu - jestli teda takovýhle zařízení vůbec podle SN při reklamacích kontrolují.

Velice děkuji všem, kteří by mi nějak pomohli

e.
« Poslední změna: 05. 06. 2012, 16:21:28 od Petr Krčmář »


radek huhulán je bůh

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2012, 12:46:18 »
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli nevíte, zda-li je v ČR nějaká dedikovaná opravna pro Amazon Kindle?  Jde mi o to, že jsem si z aukra koupil kindle 4 a prodejce měl jasně napsáno, že reklamace neřeší - že se řeší přímo přes amazon. A jak se tak stalo, kindle se mi rozbil a já to řešil s Amazonem, jenže mi nový údajně mohou poslat JEN v okolí US, protože prý mám verzi s reklamami koupenou v US. Jenže já tam reklamy vůbec nemám, nevím a prodejce z aukra prý údajně kupoval international verzi přímo z Amazonu.  Takže se chci zeptat, jestli někdo nevíte, jak by šel kindle vyměnit za nový?

Napadla mě ještě jedna věc a myslím si, že se tu na mě bude asi každý zlobit, ale přece se ptám, jestli není taková možnost: sestra si koupila ten samý kindle (ale s reklamami) v eshopu v Česku a mě napadlo tam na reklamaci poslat místo jejího ten můj, vím, že je to prasečina, nechci nic zneužívat, ale rád bych ho nějak nechal opravit. Myslíte, že je toto možné? Vím, že seriové číslo je na krabici, kterou posílat nemusím, je taky přímo v kindlu, ale jelikož mám rozbitý displej, tak nevím, jak moc by to hrotili v tom eshopu - jestli teda takovýhle zařízení vůbec podle SN při reklamacích kontrolují.

Velice děkuji všem, kteří by mi nějak pomohli

e.

Ani náhodou neposílat na reklamaci místo jiného! Vina je na straně přeprodejce z aukra(lže, že se jedná o international verzi), takže bych z něj zkusil dostat zpátky část zaplaceného obnosu(stejně se to asi nepodaří) a pak řešil reklamaci s Amazonem jako přípané doplacení poštovného nebo poslání na US adresu, kde ti to přepošlou do Evropy(viz google, existuje jich hodně a drazí nejsou). A rada pro příště - nekupovat elektroniku na Aukru a vyhnout se i ostatnímu zboží odtud.

erik

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2012, 21:48:42 »
díky za odpověď, rád bych se zeptal, jestli je někde možnost více informací o tech službách, kde by mi to z americký adresy poslali do ČR?

j.

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2012, 23:08:04 »
Takhle: ze zakona se prodavajici odpovednosti za vadu vyrobku jednostrannym prohlasenim zbavit nemuze, dokonce ani dvoustrannou smlouvou. Takze klidne trvej na vyreseni reklamace podle obcanskeho zakonniku, a jestli s tim ma problem, tak kontaktuj obchodni inspekci. To je ten spravny organ, ktery se podobnym problemum podiva na zoubek.

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2012, 08:36:23 »
díky za odpověď, rád bych se zeptal, jestli je někde možnost více informací o tech službách, kde by mi to z americký adresy poslali do ČR?

http://www.shipito.cz/


Takhle: ze zakona se prodavajici odpovednosti za vadu vyrobku jednostrannym prohlasenim zbavit nemuze, dokonce ani dvoustrannou smlouvou. Takze klidne trvej na vyreseni reklamace podle obcanskeho zakonniku, a jestli s tim ma problem, tak kontaktuj obchodni inspekci. To je ten spravny organ, ktery se podobnym problemum podiva na zoubek.

Ono záleží, jak to ten prodejce prodával, jestli to bylo jako použité zboží, tak tam platí trochu jiná pravidla.


Paci

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2012, 08:50:25 »
Jinak ja mam s kindlem velmi dobrou zkusenost. Kdyz jsem kupoval 3 (nechaval jsem si poslat do CR primo od kindlu), tak si na kreditce zablokvali cenu kindlu. Poslali mi novy a poslali kuryra pro ten stary! Vse zdarma...

Priste nekupovat s..y z aukra...

erik

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2012, 10:30:39 »
Vím, že je to moje blbost, ale nevadila mi možnost reklamovat kindle přímo na Amazonu, jenže, jak tak koukám, udělal jsem špatně.. vůbec nevím, kde ten prodejce kindle koupil, protože je prodával na aukru jako na běžícím pásu a zajímalo by mě, jak ostatní případní kupci, co ho chtěli reklamovat.... Ale nejvíc mi je divný, ze mi amazon tvrdí, že mám verzi s reklamou a ani po továrním nastavení se tam reklama neobjevuje...

A je tu někdo, kdo by mi mohl podat informace o shipito nebo podobných? Zkusil jsem tam zadat hrubé parametry balíku a vycházelo mi katastrofální poštovný 40-80USD

j.

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #7 kdy: 03. 06. 2012, 11:03:53 »

Ono záleží, jak to ten prodejce prodával, jestli to bylo jako použité zboží, tak tam platí trochu jiná pravidla.

Tam plati akorat to, ze zodpovednost za vady se nevztahuje na bezne opotrebeni. Coz si u kindlu dovedu predstavit akorat nejake skrabance a podobne.

vůbec nevím, kde ten prodejce kindle koupil, protože je prodával na aukru jako na běžícím pásu

Prodavajici je s.r.o. nebo prodava na zivnost? Jinak by samozrejme mohlo jeste danovy a zivnostensky urad zajimat, ze v urcitem obdobi vykonaval urcitou cinnost soustavne za ucelem zisku... Snad by ho ten argument taky mohl presvedcit, aby se k reklamaci postavil zodpovedneji.

Joe

Re:Česká opravna Kindle
« Odpověď #8 kdy: 06. 06. 2012, 09:03:42 »
Hele, jestli ctu dobre - tak nejde o reklamaci, ale opravu - protoze pisatel si ten displej rozmlatil sam.

luki

Re:kindle - výměna / oprava
« Odpověď #9 kdy: 06. 06. 2012, 13:53:13 »
Vím, že je to moje blbost, ale nevadila mi možnost reklamovat kindle přímo na Amazonu, jenže, jak tak koukám, udělal jsem špatně.. vůbec nevím, kde ten prodejce kindle koupil, protože je prodával na aukru jako na běžícím pásu a zajímalo by mě, jak ostatní případní kupci, co ho chtěli reklamovat.... Ale nejvíc mi je divný, ze mi amazon tvrdí, že mám verzi s reklamou a ani po továrním nastavení se tam reklama neobjevuje...

A je tu někdo, kdo by mi mohl podat informace o shipito nebo podobných? Zkusil jsem tam zadat hrubé parametry balíku a vycházelo mi katastrofální poštovný 40-80USD

Reklamy sa daju odstranit, staci sa trochu pohrat so sw, co pravdepodobne urobil aj predavajuci, cena Kindlu, ktory zobrazuje reklamu je o dost nizsia...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Česká opravna Kindle
« Odpověď #10 kdy: 12. 06. 2012, 15:46:55 »
Reklama se aktivuje až při připojení k internetu přes wifi, do tý doby jsi bez reklamy (možná je to Tvůj případ).

Kolemjdoucí

Re:Česká opravna Kindle
« Odpověď #11 kdy: 13. 06. 2012, 10:59:32 »
Ježiši, to mě vždycky strašně dojímá, jak se prodejci na Aukru snaží vyhnout případné reklamaci a nebo něčím ve stylu, že zboží prodávají i jinde a vyhrazují si právo na to ukončit kdykoliv aukci (stává se běžně, že aukce skončí a prodejce napíše, že to zrovna prodal a už to nemá).
Tohle je porušení obchodních podmínek Aukra a často i legislativy, proto se braňte a na takoví šmejdi na Aukru nemají co pohledávat!