Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?

Diskobolos

Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« kdy: 21. 05. 2012, 14:28:36 »
Prosím komunitu o sdělení praktických zkušeností s tímto mobilem. Tj. jak je to s výdrží baterky a co ona opěvovaná klávesnice?
Funguje bez problému nějaký ssh klient? Díky za informace.


Trident

Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2012, 20:45:29 »
Prosím komunitu o sdělení praktických zkušeností s tímto mobilem. Tj. jak je to s výdrží baterky a co ona opěvovaná klávesnice?
Funguje bez problému nějaký ssh klient? Díky za informace.
Vydrz. Pocitej tak tri dny stredniho pouzivani. Pokud tam budes mit nejakej cpu eater tak i za den maz baterku v haji. Sonaci jsou hlupaci. Mohli tam udelat vetsi baterku ale misto toho tam dali nejakou metrosexualni tenkou.
Klavesnice je supr. Je podsvicena a podsviceni klabosnice a displeje je regulovano podle okolniho svetla. Kam se hrabe nejakej smatlabord(ten je tam taky kdyz zasunes klavesnici).
Puvodne jsem se bal ze vysouvani bude kamen urazu, ale vypada to celkem festovne. Co mne nepotesilo byl zadni kryt. Plastikovej a obcas skripne. HDMI vystup jsem nezkousel prestoze kabel mam. Nicmene mi chybi vystupni pristroj.
Fotak je jako vzdycky u eriku kvalitni a i zvuk z videa je cisty. Dosviceni a stabilizace funguje v ramci moznosti.
Obraz na display pekny na silnejsim slunicku nevidis nic. Ackoli uz ma GPU Adreno 205 nejaky ten patek za sebou tak se mi zadna 3d hra nesekala.
Oficialne je mozno na developerskych strankach Sony Ericsson odemknout bootloader a nandat si tam co chces. Samozrejme tam maji nejaky svuj sw humus narvany. A asi se neudrzis a hned to rootnes:) Je slibovany update androidu na 4. Ja ale zatim nevim o tom ze by pro tenhle mobil uz byla nova verze. No nemam ted moc casu a tak se tomu nevenuju.
Jako ssh klient pouzivam Connectbot.

Jose D

  • *****
  • 856
    • Zobrazit profil
Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #2 kdy: 21. 05. 2012, 22:24:27 »
Baterka vydrzi den (check gmail a exchange, obcas lezu na mail, posloucham hudbu)

Ext klavesnice je fajn, snad jen by mohla byt qwertz, ale i s qwerty se da prezit. SMSky a maily se pisou proste super :)

Mechanicky se po mesici objevila lehka vule pri zavrenem telefonu mezi kbd a telem.

Co me celkem potesilo je pomerne rychly mass storage mod.
Displej na slunicku nic moc, 3,5 mm jack je nekompatibilni s 3,5mm handsfree pro nokie a apple telefony.

3,5 G site fungujou svizne, neni problem koukat na streamovanou ceskou televizi /ocko atd.

Jose D

  • *****
  • 856
    • Zobrazit profil
Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #3 kdy: 21. 05. 2012, 22:25:58 »
EDIT: vyse uvedeny prispevek se tyka modelu mini pro.

lobo

Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #4 kdy: 21. 05. 2012, 22:39:22 »
manzelka ma Xperia Mini Pro
a ta klavesnica je !nenormalne! dobra - mam vysloveny odpor k dotykovym a toto bolo zatial jedine pouzitelne riesiene (bohuzial ma QWERTZ klavesnicu)

fotak dobry, display na slnku priemerny, baterka vydrzi 2 dni(s velmi zriedkavym pouzivanim internetu) a tak 3-4 hovormi denne

je tam standarny sony ericson bloatware poinstalovany, vselijake facebook services,google services


Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #5 kdy: 21. 05. 2012, 23:36:33 »
Ahoj,
já mám klasickou Xperia Mini (bez klávesnice), ale telefon už je řádně znásilněn a ozkoušel jsem několik verzí Androidu. Zkoušel jsem různé ROM a kernely. Stručně a obecně řečeno - IceCreamSandwich bootuje tak 4x déle než GingerBread, je pomalejší, má hnusný kontakty, foťák má málo nastavení... a to jsem tam neměl ten balast od výrobce. Některé věci jsou ale fajn (lišta). Někde taky píšou že ICS 4.0.3 je děs a ICS 4.0.4 je mnohem odladěnější. No hádejte na které verzi pojede ofic. vydání od Sony ;)
Co je supr na rootnutém telefonu je možnost přetaktování až na 2GHz nebo podtaktování a různé power governory. Osobně používám akorát podtaktování, standardně je spodní hranice 250MHz a jde to až na 130MHz cca, takže to prodlužuje životnost baterie.
Momentálně funguji na Android 2.3.4 GingerBread s kernelem Rage kernel v2.8.

Libor

Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #6 kdy: 21. 05. 2012, 23:58:10 »
Já jí mám (xperia pro) a klávesnice super. Doplním jen zkušenost s HDMI - to je prostě boží. Zkoušel jsem ho a funguje dobře. Rodinka i koukala na film přes mobil, dal to. Ten mobil mám rád, jen by si zasloužil lepší baterku a více paměti. K sekání jsem se už dostal, ale taky ten telefon řádně ždímu. Při použití GPS je baterka rychle pryč, to je docela bolest při geocachingu, ale 3 až 5 keší se dá udělat.. ;) Jinak já ho bral kvůli klávesnici a je to super, píšu na tom maily zákazníkům.

morgan

Re:Je Sony Ericsson Xperia Pro dobrý mobil?
« Odpověď #7 kdy: 22. 05. 2012, 17:03:03 »
Jako nedostatky vnimam:
- obdelnikovy tvar micro USB konektoru v telefonu (nema zesikmene rohy na jedne strane, tak si clovek musi davat pozor, aby nepripojil kabel naopak a nezdemoloval tak konektor)
- prilis velky odpor pri mackani tlacitka na zapnuti a hlavne tlacitka fotoaparatu (prestal jsem hw tlacitko kvuli tomu pouzivat, protoze pri domacknuti je potreba takova sila, ze pri tom neudrzim telefon bez pohnuti a fotka je mazla)

Pozitiva:
- s custom rom (freeXperia) telefon umoznuje nahravani tel. hovoru bez pipani
- klavesnice je ok

Celkove mohu telefon doporucit.