Android - to je vtip?

Atlantis

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #30 kdy: 23. 05. 2012, 13:27:28 »
Android je tady s tím ukončováním naprosto podělanej. Hraju Angry birds, minimalizuju je, abych se kouknul na hlavní plochu a pak je chci spustit a musí se načítat odznova? Co za kkta vymyslelo tady ten systém? proč se to neukončí až když JÁ tomu řeknu? miluju když se mobil snaží za mě přemýšelt. Ale kdyby to bylo takhle, tak to asi není dostatečně blbec-proof a BFU by to nekupovali.
Pak obecně druhej problém - běží tam spousta procesů co se nedají zavřít. Zlatej Symbian co jsem měl dřív - prostě jede všechno co hodím na pozadí dokud to neukončím a nic jinýho.
Ale nevím kterej mobilní OS je lepší - iOS je naprosto mimo, WP7 je taky zbastlená hrůza, Symbian je už mrtvej a pak jsou tu jedině pokusy různých výrobců jako Bada a spol, ale to taky není použitelný kvůli rozšířenosti.


alef0

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #31 kdy: 23. 05. 2012, 14:23:17 »
Citace
PS: kdyby platilo, že android odstřeluje tu nejdéle nepoužívanou aplikaci jak tu někdo psal, tak by tu asi nebyly ty dotazy a stížnosti v diskuzi? Takže je tam spíš něco shnilého

Este raz: aktivita v Androide (volne povedane "okno"), ktora odchadza na pozadie, lebo je prekryte inou aktivitou, je povinne ulozit svoj stav na vhodne miesto (do relacnej databazy, na disk, do bundlu...). Ak to neurobi, ten stav je v pamati pritomny len dovtedy, dokial Android tu aplikaciu neodstreli.

Pokojne sa moze stat, ze na zaciatku je spusteny browser (a povedzme zabera 10MB pamate; cislo z brucha). Potom sa spustia Angry Birds, ktore zozeru 115353MB pamate. Potom pride prichadzajuci hovor, spusti sa dialer (2MB), lenze uz sa vycerpa volna RAM, Android odstreli v poradi browser a kedze je furt malo miesta, tak aj Angry Birds. Tie su povinne ulozit svoj stav, ale nerobia to (mozno je ten stav velmi komplexny, mozno su vyvojari prasata), cize skonci to tym, ze ked hovor skonci, Angry Birds sa resetnu.

Kopa procesov v Androide su services, tie maju vyssiu odolnost voci odstreleniu, tusim sa strielaju medzi poslednymi.

Inkvizitor

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #32 kdy: 23. 05. 2012, 19:52:02 »
PS: kdyby platilo, že android odstřeluje tu nejdéle nepoužívanou aplikaci jak tu někdo psal, tak by tu asi nebyly ty dotazy a stížnosti v diskuzi? Takže je tam spíš něco shnilého
Není to náhodou jako v Linuxu - při nedostatku paměti je odstřelen nejnenažranější proces (typicky Xka - tedy všechno). To pak člověka fakt potěší, že jádro JEDE, ale že je veškerá kancelářská práce za půl dne v prd.... ale hlavně že jádro jede,,,

Tohle ma byt troll post?

1. Ktery proces ma asi tak OOM killer sejmout, kdyz ne ten nejnazranejsi? Kdyz nastane hladomor a stryc Baloun vyzere pravidelne dve tretiny denni davky pro celou rodinu, asi ho taky vyzenes z baraku jako prvniho.

2. Dlouho jsem nezazil, ze by Xka byly ve spotrebe pameti prvni.

3. RAM je za babku a swap za prababku. Pokud nekomu na desktopu OOM killer sejme Xka, je neco hoodne spatne. Pravdepodobne ale mezi klavesnici a zidli.

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #33 kdy: 23. 05. 2012, 20:35:57 »
Koukám zlatý WM 6.5. Tam jsem se mohl spolehnout, že když minimalizuju tomtom, abych odpověděl na smsku a přečet poštu, tak že tam pak zase bude.
a predstav si, ze sygic robi to iste. minimalizujem, aby som skontroloval emaily, odpovedal na hovor, alebo si pozrel internet. A on potvora stale bezi, a mozem sa don v pohode prepnut.

To pak člověka fakt potěší, že jádro JEDE, ale že je veškerá kancelářská práce za půl dne v prd.... ale hlavně že jádro jede,,,

ukladat ukladat ukladat. ja uz mam blby tik, pomaly po kazdej vete stlacam CTRL+S
je rychlejsie resetnut Xka, ako cely pocitac. To je jedna z veci, ktore sa mi na Linuxe pacia. Padne proces, ale nie cely komp.

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #34 kdy: 23. 05. 2012, 20:49:22 »
Neviem čo tu všetci plačete, lebo mne na starom HTC Desire funguje všetko ako má. Možno je to v tom, že nie som ako malé decko a nehrávam sa nahnevaných vtákov  :-\... A keď už sme pri tom, tak vývojári sú prasatá lebo Sygic aj napriek tomu, že som ju už nepoužil zopár mesiacov, tak žere baterku neustále.


Atlantis

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #35 kdy: 24. 05. 2012, 02:26:03 »
a predstav si, ze sygic robi to iste. minimalizujem, aby som skontroloval emaily, odpovedal na hovor, alebo si pozrel internet. A on potvora stale bezi, a mozem sa don v pohode prepnut.
Jo sygic je jedna z těch aplikací co si vyžádají, aby mohly běžet na pozadí - spolu s třeba Wigle wifi monitoringem, netmonitorem, programem na screenshooty nebo nějakým kopírováním. Jenže normální aplikace se prostě ve většině případů zavřou.
Nejvíc mě štve třeba prohlížeč Dolphon browser, kterej po minimalizaci a otevření ty stránky načítá znova...takže nejde udělat to, že bych is třeba na zasetávce kde mám wifi načetl web a pak si jej za nějakou dobu přečetl. (nemám mobilní data)

Hmm

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #36 kdy: 24. 05. 2012, 08:49:34 »
Android je tady s tím ukončováním naprosto podělanej. Hraju Angry birds, minimalizuju je, abych se kouknul na hlavní plochu a pak je chci spustit a musí se načítat odznova? Co za kkta vymyslelo tady ten systém? proč se to neukončí až když JÁ tomu řeknu? miluju když se mobil snaží za mě přemýšelt. Ale kdyby to bylo takhle, tak to asi není dostatečně blbec-proof a BFU by to nekupovali.
Pak obecně druhej problém - běží tam spousta procesů co se nedají zavřít. Zlatej Symbian co jsem měl dřív - prostě jede všechno co hodím na pozadí dokud to neukončím a nic jinýho.
Ale nevím kterej mobilní OS je lepší - iOS je naprosto mimo, WP7 je taky zbastlená hrůza, Symbian je už mrtvej a pak jsou tu jedině pokusy různých výrobců jako Bada a spol, ale to taky není použitelný kvůli rozšířenosti.
;D Len ci to nebude tym, ze Symbian ti o procesoch, o ktorych si nepotreboval vediet, ani nic nepovedal. Zatial co Android ich ukazuje ;D

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #37 kdy: 24. 05. 2012, 10:04:30 »
No já bych neřekl, že je problém v Androidu obecně. Problémy jsou tu jen dva
 1) Šetření na paměti výrobci - proč tedy nedat telefonu víc paměti
 2) Nenažranost aplikací a jejich vývojářů. S každou novou verzi jádra nebo aplikace si berou víc a víc paměti a čím dal tím víc aplikací si instaluje nějakou service.

Jako chápu, že někomu nevoní to, že nemůže ovlivňovat, které aplikace si zaregistrují službu a které ne. Ktere běží trvale a které neběží. Ale možná to není smyslem, možná chtěli autoři OS přenest plnou zodpovědnost za chování aplikací na jejich vývojáře. Má to svojí logiku, protože jako vývojář těžko ponesu zodpovědnost za nefunkční aplikaci, když si ji uživatel upraví nad rámec jejího nastavení. Tohle znám z jiného operačního systému a je to problém.

Xjmeno363sdffv

nesouhlasím
« Odpověď #38 kdy: 24. 05. 2012, 13:36:26 »
nesouhlasím:

1) Šetření na paměti výrobci - proč tedy nedat telefonu víc paměti
2) Nenažranost aplikací...


ze zkušenosti vím, že když přidáš 1) tedy paměť, tak se 2) nezmění, naopak více paměti povede k dalšímu bobtnání a jediné co se změní, že se prodlouží latence a reakce správy procesů

takže všichni budou volat po

3) potřebě zrychlit CPU


systémovou chybu nelze řešit podepřením klackem.


hu

Re:nesouhlasím
« Odpověď #39 kdy: 24. 05. 2012, 15:49:03 »
...ze zkušenosti vím, že když přidáš 1) tedy paměť, tak se 2) nezmění, naopak více paměti povede k dalšímu bobtnání a jediné co se změní, že se prodlouží latence a reakce správy procesů...

A spotřebě.