Android - to je vtip?

mmm

Re:Android - to je vtip ?
« Odpověď #15 kdy: 21. 05. 2012, 19:21:19 »
Citace
třeba xperie od sony(ericssonu) tam mají podobných hloupostí spoustu..

presne, jedná sa o xperiu


Re:Android - to je vtip ?
« Odpověď #16 kdy: 22. 05. 2012, 08:56:56 »
Citace
2. ... Vážne nepotrebujem niekoľko rôznych downloaderov hier ktoré aj tak nikdy nevyužijem ...
To je smártfoun z Tesca, anebo ještě nějaký lacinější (ale samozřejmě "vytuněnější") z vientamské tržnice?
třeba xperie od sony(ericssonu) tam mají podobných hloupostí spoustu..

Tak to jim teda nezávidím ...

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android - to je vtip ?
« Odpověď #17 kdy: 22. 05. 2012, 09:46:09 »
Většina aplikací, když je na pozadí, tak neběží. Ty, co běží, jsou většinou propojeny s účty a tedy zakázáním příslušného účtu přestanou běžet. Pokud chcete automaticky pozastavovat všechny aplikace na pozadí (ve stylu iPhonu), nastavte si napájecí účinnost. Ale pak nefunguje třeba SIP.
konkrétní příklad na htc desire - po nabootování se automaticky spustí:
- gmail, google partner setup, hledat, footprints, pošta, mobilboxpro, mé nahrané soubory, htc message uploader.. nejdou odinstalovat ani zakázat, většinu jsem nikdy nepoužil, některé ani nevím, co znamenají..
- pak pár dalších jako akatastr, radio fm, youtube (použiju tak jednou za měsíc)

ať tam klidně je, co člověk běžně potřebuje.. ale nač tolik nepotřebného balastu?

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #18 kdy: 22. 05. 2012, 15:03:38 »
Proto mám raději ROM ne-od-výrobce. Ti musí takové věci asi dělat z povinnosti, vždyť pc s Windows jsou to samé....

tadeas

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #19 kdy: 22. 05. 2012, 15:57:02 »
Samsung Galaxy Ace.
Mapy, Obchod Google Play, (Zprávy a počasí, Vyhledávání Google, Evernote Widget) - ty v závorce jsem si sám nastavil. Kde je problém? :-D


lul

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #20 kdy: 22. 05. 2012, 16:07:24 »
Opravdu miluji "inteligentní" správu paměti na Androidu.
Občas se mi stane, že přepnu nějakou aplikaci nebo hru v nějakém stavu do pozadí a řeším jiné záležitosti, pak se chci vrátit a ejhle Android mi tu aplikaci zatím vypnul *puke*. Zlaté Windows mobile u kterých jsem měl vždy přehled, které aplikace běží a systém neměl tu drzost vypínat cokoli bez mého vědomí. I ten PalmOS to měl řešené u většiny aplikací lépe.

alef0

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #21 kdy: 22. 05. 2012, 16:15:44 »
Potom je aplikacia napisana zle. Lebo korektna androidova aplikacia ma byt schopna zapamatat si svoj stav tak, aby bolo uplne jedno, ci ju Android zastreli alebo len odsunie na pozadie.

A aplikacie sa surovo restartuju vtedy, ak mate malo RAM.

Sadam

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #22 kdy: 22. 05. 2012, 16:32:01 »
Jo ta priserna parodie s zabijenim aplikaci a multitaskingem je fakt neco, vyvadim z toho kazdy den, zlata n900 s maemo5 to byl sakra telefon, tahle SGSII sracka mu nesaha ani po kotniky.
Android je ten nejsprzenenjsi Linux co jsem kdy potkal, vse dobre z GNU/Linux distribuci odstraneno krome jadra a vse spatne z ostatnich mobilnich OS pridano.
Android je proste navrhnut pro paka :Zavolat,SMS,Email,MP3,"V kolik mi jede bus ?",GPS,Socialni site a vyfotit svuj ozralej xicht na party na vsechno ostatni se krajne nehodi

lul

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #23 kdy: 22. 05. 2012, 17:16:06 »
Potom je aplikacia napisana zle. Lebo korektna androidova aplikacia ma byt schopna zapamatat si svoj stav tak, aby bolo uplne jedno, ci ju Android zastreli alebo len odsunie na pozadie.

A aplikacie sa surovo restartuju vtedy, ak mate malo RAM.

Je mi celkem šumák jestli je to systémem nebo aplikací nebo souhrou debilní aplikace s debilním systémem (jakože jo). Pokud se snažím dělat víc věcí najednou, tak právě kvůli uvolnění zaplněné ram mi zavře zrovna tu nejdebilnější aplikaci, v které mám něco rozděláno. Ve WM jsem při nedostatku paměti prostě odstřelil aplikaci, kterou jsem nepotřeboval. Tady Android rozjede wheel of fortune a fakof usere, polib si.

Sten

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #24 kdy: 22. 05. 2012, 17:34:38 »
Je mi celkem šumák jestli je to systémem nebo aplikací nebo souhrou debilní aplikace s debilním systémem (jakože jo). Pokud se snažím dělat víc věcí najednou, tak právě kvůli uvolnění zaplněné ram mi zavře zrovna tu nejdebilnější aplikaci, v které mám něco rozděláno. Ve WM jsem při nedostatku paměti prostě odstřelil aplikaci, kterou jsem nepotřeboval. Tady Android rozjede wheel of fortune a fakof usere, polib si.

To bude uživatelem. Android odstřeluje aplikace od té, co nejdéle nebyla použitá a je možné ji odstřelit. Anebo aplikací, každá aplikace, kde něco rozděláte, může říct, že se nemá zavírat, případně může na zavření reagovat.

alef0

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #25 kdy: 22. 05. 2012, 18:05:36 »
Obavam sa, ze s vasou mentalitou budet musiet ostat pri Windowse, lebo ono tento bezzatvaracie riesenie je koherentne medzi Androidom aj iOSom. Navyse odtienuje pouzivatela od uvazovania nad tym, ze spustam nejake aplikacie, ktore navyse je povinny zatvarat, lebo inak mu system naradostene oznami, ze "Sorry, mas malo RAM."

Ako pisal Sten, Android si nehadze mincou, ale zatvara najposlednejsiu pouzitu aplikaciu.

Nenapisali ste, co je to za aplikacia a ci nahodou nemate zariadenie typu Vodafone so 128 MB RAM, kde multitasking jednoducho nefunguje.

lul

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #26 kdy: 22. 05. 2012, 19:22:43 »
Mám Motorolu Defy s Cyanogenmodem 7 a Asus Transformer TF101, někdy pracuji v dost aplikacích najednou a některé prostě dlouho nepoužiju. Typicky mi to zavře taby v Opeře (místo původního tabu se objeví hláška,  že bylo nutno uvlonit paměť nebo něco podobně nasíracího) nebo mi to vypne Nyan Cat: Lost in Space (typicky když jedu na rekord  ;D) Neříkám, že se to děje pořád, stane se to občas, ale když se to stane, tak to dokáže dost nasrat.

alef0

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #27 kdy: 22. 05. 2012, 21:43:23 »
Podobne robil stary Tetris, jednoducho ak odplaval v zasobniku aplikacii na spodok, Android ho odstrelil (najlepsie tiez v case rekordu): ale to je, ako som spominal, nekorektne napisana aplikacia.

Podobne moze byt v Opere (tu nepouzivam). Viem, ze niektore browsery robia to, ze ak aktivitu s tabom odstreli Android, tak po navrate na nu jednoducho reloadnu celu stranku.

lul

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #28 kdy: 22. 05. 2012, 22:40:54 »
Viem, ze niektore browsery robia to, ze ak aktivitu s tabom odstreli Android, tak po navrate na nu jednoducho reloadnu celu stranku.

Tak se taky ta Opera v 95 % případů chová. Jenže je tu těch pár procent, kdy mě uvítá bílá obrazovka se stručným textíkem a prázdným adresním řádkem. Tohle tedy platí pro Operu Mobile. Dřív bylo běžné u Opery mini, že po přepnutí byla během chvilky killnutá a stránky nebyly uložené. Dneska spíš používám Operu mini next a u té se to neděje a mám dojem, že snad už ani u té obyč.

Xjmeno363sdffv

Re:Android - to je vtip?
« Odpověď #29 kdy: 23. 05. 2012, 13:15:52 »
Koukám zlatý WM 6.5. Tam jsem se mohl spolehnout, že když minimalizuju tomtom, abych odpověděl na smsku a přečet poštu, tak že tam pak zase bude. V 6 jsem měl nějaký TM, v 6.5 už to funguje naprosto prfektně a TM ani nepotřebuju. Co je v nových WM se jenom děsím.

Vždycky to dobrý akorát poděl.aj.

PS: kdyby platilo, že android odstřeluje tu nejdéle nepoužívanou aplikaci jak tu někdo psal, tak by tu asi nebyly ty dotazy a stížnosti v diskuzi? Takže je tam spíš něco shnilého
Není to náhodou jako v Linuxu - při nedostatku paměti je odstřelen nejnenažranější proces (typicky Xka - tedy všechno). To pak člověka fakt potěší, že jádro JEDE, ale že je veškerá kancelářská práce za půl dne v prd.... ale hlavně že jádro jede,,,