Internetové bankovnictví u ČSOB či ERA

Internetové bankovnictví u ČSOB či ERA
« kdy: 17. 05. 2012, 14:39:44 »
Ahoj, funguje vám internetové bankovnictví těchto dvou bank v Linuxu? Dle oficiálních stránek není Linux podporován... :( Případně máte někdo srovnání kvality internetových bankovnictví těchto dvou bank?

Díky
« Poslední změna: 18. 05. 2012, 11:42:23 od Petr Krčmář »


ales

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2012, 14:57:06 »
Ano, funguje.
Jednu dobu měl ebanking od ČSOB problémy s Operou. Zapnuté maskování na FF tento problém vyřešilo. Ve Firefoxu mi to jde úplně bez problémů.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #2 kdy: 17. 05. 2012, 15:32:59 »
Domnívám se, že teď už jedou na stejném systému, přeci jen Poštovka patří ČSOB. Jinak funguje bez problému.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #3 kdy: 17. 05. 2012, 16:00:16 »
Poštovní jede. Po přihlášení sice u Linuxu ukazuje "zaškrtávátko" (jako ok), ale s vykřičníkem (nejspíš neoficiálně/ne100% podporováno). Zkoušeno na Opeře, ta už prošla jejich testem bez výhrad :-) Nastaveno inkaso a nějakej jednorázovej převod, vše proběhlo ok.

herald

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #4 kdy: 17. 05. 2012, 16:01:43 »
Čo sa týka ČSOB, tak okrem tej iritujúcej hlášky, že linux nie je podporovaný, ktorá sa konečne dá vypnúť, to funguje v linuxe relatívne bez problémov. Relatívne preto, lebo imho na bankovú aplikáciu padá dosť často bez ohľadu na platformu (zadanie sms kódu vedie späť na login, zacyklené posielanie sms kódov, presmerovanie na "Object moved here" a na chybovú hlášku IIS, apod.).


kuka

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #5 kdy: 17. 05. 2012, 16:43:30 »
CSOB mi fungovalo na linuxu ve FF uz nejakych nejmene 5 let bez problemu (predchozi verze mi nesla). Ani tam nebyla ta hlaska o podporovanem systemu, ta tam je celkem kratce. Asi si jen kryjou zada, protoze na vsech moznych distribucich proste testovat nemohou. Nikdy jsem nenarazil na zadne spadnuti apod., jak tu nekdo pise, ale delam jen tak rekneme 10 prevodu mesicne a obcas zedituju nejaky trvaly prikaz.

radek

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2012, 17:28:37 »
funguje v pohode ve ff,opere a v chrome, jak na win tak linuxu.

jinak tady vis nekdo psal ze ma potize, zkusil bych trosku pozmenit nastaveni-ja s tim nikdy problemy nemel. (postovni sporitelna)

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2012, 18:40:58 »
Potvrzuji funkčnost Poštovky (ČSOB je to samé v bledě modrém) v Chromium. Sice to píše, že není podporován, ale na funkci to nemá vliv :).

dfdsfdsfdsf

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2012, 21:20:19 »
Dodavam, ze CSOB IB 24 funguje uplne bez problemov pod FreeBSD 9, v FF 10 ale aj v kompilovanom Google Chrome z portov. Ziaden problem za poslednych 5 rokov som nemal. Skor sa mi stalo, ze operator (Orange) mal problem s dorucovanim sms. Za to vsak CSOB nemohla.

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či Poštovní spořitelny (ERA)
« Odpověď #9 kdy: 18. 05. 2012, 11:04:16 »
Ubunutu 12.04 FF ČSOB KB Raifka bez problémů

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či ERA
« Odpověď #10 kdy: 28. 05. 2012, 15:30:24 »
Ok, díky za Vaše zkušenosti.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či ERA
« Odpověď #11 kdy: 28. 05. 2012, 17:28:17 »
Chromium (latest) a Archlinux u ČSOB bez problémů... Akorát se s tebou nebude bavit technická podpora, když budeš něco řešit... :D (Nepotřeboval jsem za těch X let, co jsem u čsob ani jednou).

Ignác50

Re:Internetové bankovnictví u ČSOB či ERA
« Odpověď #12 kdy: 28. 05. 2012, 21:33:57 »
Používal jsem Mageia 1 + FF, nyní Mageia 2 + FF - nemá problém