MySQL - upgrade dat v tabulce

sj

MySQL - upgrade dat v tabulce
« kdy: 16. 05. 2012, 16:28:58 »
Zdravím,
potřeboval bych poradit jak upgradovat data v tabulce pomocí externího souboru (z "ods" dokumentu)?
Mám v MySQL vytvořenou databázi "hraci" a v ní několik tabulek, jedna z nich je "elo" se strukturou "id, jmeno, titul, elo, pozn". Dále mám soubor elo.ods a v něm list elo se stejnou strukturou, který dle potřeby a s vydáním každé nové elo listiny se upravuje a rád bych nové pak tyto nové údaje aktualizoval nějak automaticky i v databázi (někteří hráči odešli, jiní přišli, změnilo se u některých elo či poznámky atd.), zkoušel jsem to v phpmyadmim přes funkci import, ale to mi data v tabulce nedoplnilo... tudíž buď to nejde nebo něco dělám špatně... podotýkám, že s MySQL se teprve učím pracovat a moc zkušeností s ní tedy zatím nemám... díky za Vaše nápady


branchman2

Re:MySQL - upgrade dat v tabulce
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2012, 16:48:27 »
Zdravím,
potřeboval bych poradit jak upgradovat data v tabulce pomocí externího souboru (z "ods" dokumentu)?
Mám v MySQL vytvořenou databázi "hraci" a v ní několik tabulek, jedna z nich je "elo" se strukturou "id, jmeno, titul, elo, pozn". Dále mám soubor elo.ods a v něm list elo se stejnou strukturou, který dle potřeby a s vydáním každé nové elo listiny se upravuje a rád bych nové pak tyto nové údaje aktualizoval nějak automaticky i v databázi (někteří hráči odešli, jiní přišli, změnilo se u některých elo či poznámky atd.), zkoušel jsem to v phpmyadmim přes funkci import, ale to mi data v tabulce nedoplnilo... tudíž buď to nejde nebo něco dělám špatně... podotýkám, že s MySQL se teprve učím pracovat a moc zkušeností s ní tedy zatím nemám... díky za Vaše nápady
Samotne MySQL to nezvladne; MySQL + nieco k tomu (napr. PHP) uz s niecim rozumejucim ODS ano.
Moznosti su v principe 2:
1. zmazes vsetko a vsetko vlozis znovu - ak sa zachovava nejaka cast zaznamu a hraci su v inych castiach programu a databazy odkazovani pod tou castou, tak to moze fungovat bez starosti.
2. pokusis sa o nejaky "update" cez MySQL vymysel INSERT ... ON DUPLICATE KEY UPDATE ...

Ja by som skor preferoval prvu moznost, lebo je to jednoduchsie a funguje to rovnako napriec databazami.

Mareg

Re:MySQL - upgrade dat v tabulce
« Odpověď #2 kdy: 17. 05. 2012, 09:55:33 »
Možná by nebylo od věci natáhnou ta data do jiné TB nebo i DB a pak to porovnat a aktualizovat na urovni SQL dotazů.
Tak bych to tedy dělal já  ;)