TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j

voltik12

TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« kdy: 14. 05. 2012, 17:14:11 »
Ahoj lidi,
Už nějakou dobu sháním teamspeak3 server pro můj synology. Problém je v tom, že můj DiskStation nemá procesor x86 a tak si potřebuji zkompilovat vlastní server ze zdrojáku. Ale teamspeak má uzavřený zdrojový kód a tak jsem se vás chtělzeptat, jestli nezmáte nějaký alternativní teamspeak kompatibilní server, který by šel rozjet na Synology DS110j

Předem děkuji za odpověď


Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2012, 18:03:16 »
Ahoj, už nějákou dobu také provozuji TeamSpeak3 server pro kamarády (a mě). Server mi běží na Amd64, takž etam problém nebyl, chtěli jsme si ale i volat přes internet pomocí TeamSpeaku, ale vyskytl se problém - na Android kdsosi, nejspíše přímo firma vlastnící TeamSpeak, vydal kompilaci, pro N900 na které funguji já však kompilace není a dle dotazů co posílali zahraniční uživateké (maemo.org) firma vlastnící TeamSpeak nemá o vydání zdrojáků zájem. Takže tě asi budu muset zklamat, ale pokud není něco přímo od TS, tak komunitní, nebo uživatelskou kompilaci asi nenajdeš.

voltik12

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2012, 06:30:50 »
Ahoj, jestli neexistuje nějaká verze od TS tak jestli by nebyla nějaká alternativa - open source od jiné firmy, který by podporovar teamspeak.

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2012, 19:13:57 »

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #4 kdy: 02. 06. 2012, 23:59:00 »
Ahoj, uz dlouho se pokousim rozjet TS3 na mem Synology DS 110+, ale porad se mi to nedari, muj NAS Server ma totiz cpu :    Freescale mpc8533E PPC Processor , marne hledam na netu nejaky instalacni balicek ci neco podobneho, ale nedari se mi to rozjet, ale jedna alternativa by tu byla :

http://www.nas-forum.com/forum/index.php/topic/19052-umurmur-spk/page__p__106913
http://code.google.com/p/umurmur/
http://syno.diaoul.fr/SPKs/umurmur/
ten unurmur mam nainstalovany, ale hlasi chybu : http://www.imagehosting.cz/images/scrhhh.png

nevite nekdo co stim, jestli ten soubor nejak editovat, nebo jak

jinak jeste neco o TS : http://www.synology-wiki.de/index.php/TeamSpeak_3_Server

pokud byste nekdo vedel, jak to rozchodit, byl bych moc vdecny za pomoc :)


Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2012, 00:37:57 »
Co v tvé interpreteci znamená hlásí chybu a kdy jí hlásí? Vůbec se ti nepovede program nainstalovat, nebo ti nejde soustit? Jestli se ti ho povede spustit a nelze se připojit tak by mohla být chyba třeba v právech (záleží totiž pod jakým uživatelem démona spouštíš), také je důležité mít ošetřené porty.

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2012, 12:17:19 »
Ahoj, program se mi nainstalovat povedlo, ale nejde spustit, a v logu pise tuto chybu, chce to nejak zmenit toho uzivatele a skupinu, ale vubec nevim jak, jestli mam nejak editovat ten soubor unurmur.pid

diky za rady, v linuxu sem naprosty zacatecnik.

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #7 kdy: 03. 06. 2012, 12:25:02 »
kdyz kliknu na spustit (balicek) tak se nespusti a do protokolu prida dalsi radek o tom, ze mam upravit toho uzivatele a skupinu.

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #8 kdy: 03. 06. 2012, 13:02:37 »
Ahoj, se Synology nemám moc zkušenost, ale jestli má telnet nebo ssh, zkus se na něj přihlásit takto. Poté se dostaneš do konzole, kde by mělo stačit zadat
Kód: [Vybrat]
/etc/init.d/umurmur enable což ti nastaví automatické spouštění TS serveru (třeba po restartu) a spustit server pomocí
Kód: [Vybrat]
/etc/init.d/umurmur start . V případě, že budeš chtít server zastavit, zadej místo start stop. Jinak ten unurmur.pid máš bez úprav (tak jak jsi jej stáhnul)? Jestli ano, myslím, že se tam bude muset pár věcí poupravit. Pro editaci lze použít například nano
Kód: [Vybrat]
nano /cesta/k/souboru/unurmur.pid . Jestli si nikdy nepracoval s nano, tak pro uložení slouží ctrl+o , pro zavření ctrl+x (další volby tam jsou zobrazené; manuálová stránka se spustí pomocí man nano (v konzoli)). Jinak ten unurmur.pid můžeš zkusit nahrát sem (jestli se ti to nepovede).

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #9 kdy: 03. 06. 2012, 14:27:01 »
Ano, na serveru mam root prava, mam k dispozci putty a SSH  ,  ale poradne stim jeste pracovat neumim

nebylo y mozne to nastavit pres vzdalenou plochu (teamwiever ) ?

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #10 kdy: 03. 06. 2012, 14:49:30 »
Jak sem googlil, tak sem nasel to, ze soubor umurmur.pid by mel obsahovat nastaveni celeho spojeni a programu
zkousel sem teda soubor editovat pomoci config file editor, ale kdyz chci zmeny ulozit, obevi se :
error:Can't open file /usr/local/umurmur/etc/umurmur.conf to write

nechapu to, mam prece root

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #11 kdy: 03. 06. 2012, 14:55:23 »
Jestli ti běží ten server, tak možná nelze do toho configu zapisovat, zkus server zastavit a znovu provést změny.

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #12 kdy: 03. 06. 2012, 15:01:55 »
ten umurmur se ani nespusti, takze nemuze bezet, ale je mi divne ze ani pre win SCP mi nejde ten soubor editovat, kdyz sme prihlasen jako root, pri editaci souboru vypise chybu http://www.imagehosting.cz/images/chyba111.png

Axik

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #13 kdy: 03. 06. 2012, 15:08:04 »
stejne tak pres putty
DiskStation> nano /umurmur.pid
-ash: nano: not found
DiskStation> ls
umurmur.conf  umurmur.crt   umurmur.key   umurmur.pid   umurmurd.log
DiskStation> pwd
/usr/local/umurmur/var
DiskStation>

Re:TeamSpeak3 klient pro Synology Ds110j
« Odpověď #14 kdy: 03. 06. 2012, 17:26:48 »
Tak podle výstupu nemáš na Synology program nano. Můžeš ale použít jiný program, třeba ed nebo vi . Každopádně je to divné. Můžeš třeba zkusit soubor zkopírovat (do stejné složky) a smazat ten původní, potom provést změny a přejmenovat na původní název.