reklama

USB disk over ethernet

#

USB disk over ethernet
« kdy: 12. 05. 2012, 17:09:43 »
Zrejme uplne stupidni dotaz, ale pokud poridim tento adapter http://www.ebay.com/itm/USB-A-Female-to-Ethernet-RJ45-Adapter-Connector-/360457319312 pichnu ho doma do routru a zapojim USB disk, tak to fungovat nebude, ze (tedy neuvidim ten disk na siti)?

Existuje naky reseni (krabicka) jak zprovoznit USB disk pres router, kterej ma jen Ethernet porty? Alternativne naky mini pc (nettop) se spotrebou <5W a co nejnizsi cenou (tedy *levnejsi* nez novej router, kterej ma USB port)?

dik

reklama

Jenda

Re:USB disk over ethernet
« Odpověď #1 kdy: 12. 05. 2012, 17:37:43 »
Cokoli s openWRT a USB portem - od 500 Kč.

Kit

« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2012, 15:00:22 »
Zrejme uplne stupidni dotaz, ale pokud poridim tento adapter http://www.ebay.com/itm/USB-A-Female-to-Ethernet-RJ45-Adapter-Connector-/360457319312 pichnu ho doma do routru a zapojim USB disk, tak to fungovat nebude, ze (tedy neuvidim ten disk na siti)?

Citace
Can be used to connect a USB ADSL modem to a router with an RJ45 socket, but please note that this will not provide the necessary power to the modem as the PC does.

Z toho je snad jasné, k čemu je to určeno. Na připojení flash to asi nebude.

Existuje naky reseni (krabicka) jak zprovoznit USB disk pres router, kterej ma jen Ethernet porty? Alternativne naky mini pc (nettop) se spotrebou <5W a co nejnizsi cenou (tedy *levnejsi* nez novej router, kterej ma USB port)?

Dají se koupit routery, které mají USB porty. Do nich se dá připojit tiskárna (pak to slouží jako printserver) nebo flash (pak je z toho samba server).

Jiné řešení se mi jeví jako energeticky nevýhodné. Snad Raspberry Pi by zároveň mohlo posloužit i k jiným účelům.

Radeczek

« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2012, 21:20:35 »
Tak dělají se externí disky přímo s RJ45 rozhraním.
Např: http://interlink.tsbohemia.cz/externi-disk-wd-my-book-live-1tb-3-5-rj45-glan-_d129426.html

« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2012, 21:45:33 »

Mas pravdu, fungovat to bude, ale ta rychlost bude strasna.
Vyuziti snad jenom na obcasne prenosy maleho mnozstvi dat. Napr. kdyz si budu chtit prenaset male docx soubory tak by to mohlo byt unosne.
Ono zapisovat 1TB rychlosti kolem 2 az 3 MB/s neni moc velka zabava...
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

reklama

#

« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2012, 17:58:35 »

A k tomuhle vysledku dospels na jakym hw? Ja mam teda 150mbps AP, jeden N a jeden G notas. Rychlost mezi notasama je ty 3MB/s bez problemu a verim, ze to limituje ten s G kartou. Po pichnuti toho s G na ethernet to pres wifi z Nkovyho jede  ~6MB/s. Takze otazka zni

- jakej router si pouzil
- jakou konfiguraci mela wifi na prijimaci stanici
- zkousel jsi napr dd-wrt

Jde mi o to, jestli to je neco generickyho nebo treba specificky pro danej router (dokazu si predstavit, ze slabsi kousky budou mit problem se samotnym usb, ktery jak vime neni uplne cpu friendly).

dik

alfi

• 252
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2012, 09:29:18 »
to patří k tomu usb portu :-) tyhle routovací krabičky sice utáhnou i stovky mbit/s na ethernetu a wifi, ale přes lokální usb jsou to max. desítky (zmíněné 2 az 3 MB/s). jako síťový disk je to fakt dost pomalé.. ale třeba na nahrávání/přehrávání tv streamů, mp3 nebo zálohování fotek to stačí :-)

whata

« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2012, 10:48:20 »
Potvrzuji. Mám takhle domácí server na WL500-W (už sice starý kousek) a USB disk jede s bídou 2MB/s.

Záleží samozřejmě na účelu, jako s domácím mm a zálohovacím centrem jsem s tím spokojen.

#

« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2012, 10:59:06 »
Diky za potvrzeni. Primarni ucel pro me je zalohovani + sem tam naky pousteni filmu etc, takze rychlost me az tolik netrapi, v kazdym pripade to je dobry vedet a zvazit i alternativu NAS nebo nativni ethernet disk, kdyby byla rychlost dulezitej parametr.

« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2012, 13:20:24 »
A k tomuhle vysledku dospels na jakym hw? Ja mam teda 150mbps AP, jeden N a jeden G notas. Rychlost mezi notasama je ty 3MB/s bez problemu a verim, ze to limituje ten s G kartou. Po pichnuti toho s G na ethernet to pres wifi z Nkovyho jede  ~6MB/s. Takze otazka zni
- jakej router si pouzil
- jakou konfiguraci mela wifi na prijimaci stanici
- zkousel jsi napr dd-wrt
Jde mi o to, jestli to je neco generickyho nebo treba specificky pro danej router (dokazu si predstavit, ze slabsi kousky budou mit problem se samotnym usb, ktery jak vime neni uplne cpu friendly).

Alix 2D2 a TP-LINK TL-WN861N. Mel jsem tam Ubuntru server 10.04 a tahal jsem to pres sambu. Notebook ASUS P53SJ-SO016. A jelo to po wifi max neco malo pod 3MB/s. Na zalohovani doc souboru nebo koukani na ne-FullHD filmy to bylo vyborny, ale zapisovat tam treba 10GB bylo docela na dlouho. Disk jsem tam mel pripojenej pres PATA.

Ted mam Intel Marshaltown DN2800MT a neda se to vubec srovnat. Cena je ale taky nekde jinde.

Osobne si myslim, ze kdo chce levne zalohovani (a pristup k souboru z Internetu) a nepotrebuju prenaset velke mnozstvi dat, tak je wifi krabicka nejlepsi reseni. Je to male, levne a malo to zere.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

reklama