Alternativy k Virtualmasteru (VPS)

Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« kdy: 10. 05. 2012, 10:02:08 »
Zdravím.

Rozjíždíme časem středně velký projekt. Pro začátek bych potřeboval nějaký rozumní VPS. Požadavkem je, že bych chtěl mít jednoduchou správu virtuálů, tak jako na virtualmasterovi, kde v rámci rozpočtu si mohu volit množství virtuálů a jejich parametry. Ale virtualmaster mi přijde relativně drahý. Pokud tam zadám nějaké rozumné parametry (pamět v GB, disk v desítkach GB, vícejádrový stroj), jsem přes 2000kč měsíčně. Připojit fyzickou mašinu do sítě mi pak přijde levnější.

Znáte nějaké alternativy podobně provozovaný VPSka?
« Poslední změna: 10. 05. 2012, 10:08:48 od Petr Krčmář »


Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2012, 10:09:38 »
Pokud máte takové nároky, nebylo by pak opravdu lepší použít na to vlastní železo v housingu? Tam si pak můžete virtualizovat dle libosti.

ondrej

Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2012, 10:53:24 »
Možná pro tebe bude opravdu lepší koupit si vlastní železo, ale kdyby jsi trval na VPS tak mrkni na http://vps-list.cryto.net/index.php?action=list, je tam pěkný přehled.

motyq

Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2012, 11:56:06 »
v nasich koncinach za rozumny penize jedine ovh/kimsufi
kimsufi jsou "lowend" s jednim diskem
ovh uz lepsi rada s minimalne dvema diskama.
Sice jsem to nezkousel - ale pri objednavce a realizaci mas moznost si nechat stroj nainstalovat rovnou s nejakym virtualizacnim resenim... (bez zaruky)

copper

Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2012, 12:41:08 »
nejlepe Kimsufi 16G a nechat si nainstalovat proxmox a je vyreseno.


Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #5 kdy: 10. 05. 2012, 19:10:10 »

Josef Liška

Re:Alternativy k Virtualmasteru (VPS)
« Odpověď #6 kdy: 10. 05. 2012, 22:03:57 »
Ahoj,
zkus napsat víc o tom projektu.
Asi to není něco, co by hned vydělávalo mraky peněz, ale klidně to může být něco zajímavého a užitečného.

A zkus se ve Virtualmasteru nebo jinde zeptat, jestli bys nedostal slevu, když máš zajímavý a užitečný projekt.