V jakém Java IDE programujete?

flv

Re:Java IDE
« Odpověď #15 kdy: 24. 04. 2012, 10:41:41 »
Eclipse.

Protoze Eclipse je zadarmo, fakticky standard a nastroj pro profesionaly. Za poslednich 6 let co se zivim jako java programator (JEE)  jsem nic krome Eclipse ve firmach nevidel, obcas se objevi nekdo kdo nekde v nejake firme delal s IntelliJ IDEA ale moc jich neni, tusim ze predevsim kvuli placene verzi.

Jsou slabsi a silnejsi stranky ruznych Jave IDE editoru, kdyz se to sesumuje tak z pomeru cena/vykon podle me vede Eclipse. Moznosti detailniho nastaveni, relativne dobry editor, princip workspace, pouziti prespektiv (nedocenena, nekdy vylozene nepochopena vec), pluginy temer na vsechno.


eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java IDE
« Odpověď #16 kdy: 24. 04. 2012, 11:07:06 »
Když si nějaká firma může dovolit postavit business na platformě Java EE, pravděpodobně licence za IntelliJ IDEA budou "nějaké drobné". Pár tisíc za vývojové prostředí budou řešit malé firmy o pár lidech, které mají několik PHP programátorů "na živnosťák", nosí si do kanclu vlastní noťasy a mají 14t hrubého.

Re:Java IDE
« Odpověď #17 kdy: 24. 04. 2012, 11:38:21 »
ja delam v netbeanech sice php ale vim jedno: na HDD se s tim nedalo delat, naseptavac mel prodlevy v radech sekund. na SSD to bezi jak z praku (i na lowend dvoujadru)
V pc mám 4HDD(zfs raidz) a naozaj s tým nemám problém, pri mojej RAM si zfs drží všetko v pamäti,  takže nad SSD ani neuvažujem.

flv

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #18 kdy: 24. 04. 2012, 11:48:09 »
Hm, tak samozrejme na diskusiz je kazdy king, nicmene pokud rikam ze se opiram o nejake zkusenosti, mam ti na mysli velke firmy (temer ty nejvetsi ;)). Nehci se te dotknout ale tvuj argument ohledne toho ze "za par tisic.." na me nepusobi moc dobre, obavam se ze to ukazuje na jistou nezkusenost. Jdi s timhle argumentem za projektovym managerem, vsude se setri, nezalezi jestli se jedna o firmu s desititice zamestnanci nebo ceskou stredne velkou firmu. Jsou firmy kde IntelliJ IDEA pouzivaji (HP, Monster, urcite dalsi o kterych netusim) a pak je vesmir tech firem ktere pouzivaji Eclipse.

Co je ale asi nejpodstatnejsi, Eclipse je hodne kvalitni nastroj (nekteri si mysli ze nejkvaltinejsi), zadarmo. Pouziti neceho jineho (napr. IntelliJ IDEA) za penize  vyzaduje zvazeni co takovy jiny nastroj oproti Eclipse prinese. Pridej k tomu to, ze Eclipse je standard (pouziva se vsude, at uz tomu veris nebo ne), vyvojari jej znaji a nemusi se "zaucovat" a vyjde ti rovnice ktera pro 95% oboru hodnot dava stejne reseni.

flv

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #19 kdy: 24. 04. 2012, 11:54:01 »
Hergot to melo byt 95% definicniho oboru :) (nikoliv oboru hodnot).


to je jedno

Re:Java IDE
« Odpověď #20 kdy: 24. 04. 2012, 12:43:26 »
To je jedno: Takže moje teorie o IO se potvrdila. No, kvůli IDE si SSD pořizovat nebudu, třetí disk už nemám kam dát :D

Možná by stačila občasná defragmentace databází, podobně jako pomáhá Firefoxu.
to je mozny, ale predstava ze bych mel dneska neco delat na kompu bez SSD me desi ve snu.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #21 kdy: 24. 04. 2012, 14:45:08 »
obavam se ze to ukazuje na jistou nezkusenost.

Možná ano, zkušenost s velkou korporací nemám. I když jsem měl nabídky a dost kamarádů je v korporacích spokojena, mně se do molochů typu HP nebo RedHat nechce. Každopádně tady, ve "středně velké" firmě, nebyl problém získat placené licence na SW, pokud jej ke své práci použiju a obhájím si jeho přínos.

iwtu

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #22 kdy: 24. 04. 2012, 19:53:22 »
Hm, tak samozrejme na diskusiz je kazdy king, nicmene pokud rikam ze se opiram o nejake zkusenosti, mam ti na mysli velke firmy (temer ty nejvetsi ;)). Nehci se te dotknout ale tvuj argument ohledne toho ze "za par tisic.." na me nepusobi moc dobre, obavam se ze to ukazuje na jistou nezkusenost. Jdi s timhle argumentem za projektovym managerem, vsude se setri, nezalezi jestli se jedna o firmu s desititice zamestnanci nebo ceskou stredne velkou firmu. Jsou firmy kde IntelliJ IDEA pouzivaji (HP, Monster, urcite dalsi o kterych netusim) a pak je vesmir tech firem ktere pouzivaji Eclipse.

To nie je pravda. Jedna nemenovana firma, co sa kopec statnych zakazok a programatorov so strednou skolou, kde sa kodi s minimalnym az ziadnym navrhom. Uz neviem co vo Visual Studiu zdrazelo a niekto to prisiel povedat prezidentovi firmy. Prezident mavol rukou a povedal Ok. Popytame si o 10 milionov viac..

flv

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #23 kdy: 24. 04. 2012, 21:49:19 »
Na statnich zakazkach jsem nedelal, takze netusim jake to ma specifika. Argument s setrenim stale trva. Na IntelliJ IDEA by se musel domluvit tym a jak uz bylo zmineno muselo by se to obhajit (coz nemusi byt uplne snadne, tj. vytycit jakou konkretni usporu prinese zavedeni noveho placeneho IDE oproti Eclipse etc., umim si prestavit nutnost nejkaeho pluginu ktery je dobre udelany treba jeb v IntelliJ IDEA, ale zatim jsem se s tim nesetkal). At tak nebo tak, z me zkusenosti Eclipse proste je (v profi komunite) nejpouzivanejsi Java IDE a to jiz pomerne dlouho dobu, snazil jsem se zjisti nejaka konretni cisla, ale bohuzel zadnou oficialni statistiku jsem nenasel, neoficialne u Eclipse to je "nekolik milionu donwloadu" (poslednich dvou publikovanych veriz Eclipse) u zbytku Java IDE bohuzel nevim.

flv

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #24 kdy: 24. 04. 2012, 22:12:28 »
Mozna jeste jedna dulezita vec. Visual studio je primarne urceny pro vyvoj na platofrme windows (.NET, c#, pokud se bavime o "novejsich" trendech). Zasadni vec je ze VS nema (v .NET/c# komunite) fakticky konkurenci, tedy pokud se neco zasadne nezmenilo. Cili je snadne obhajit nakup VS, popravde si to ani neumim predstavit jinak. Ovsem my se bavime o Java IDE a tady je to dost odlisne.

coder

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #25 kdy: 24. 04. 2012, 22:14:12 »
Už několik let používám Eclipse a nestěžuju si. Vlastně stěžuju, nedávno jsem začal dělat ve Visual Studiu a na Intelisense se nemůžu zvyknout.. :) Autocomplete v Eclipse mi jede jako blesk i na dva roky sterém hdd, holt na vývoj nesmíte mít žádnou šunku, nebo workspace zapráskaný projektama někdy z 90. let. Nesmírná výhoda Eclipsu je absence instalace. Prostě nakonfiguruju workspace, zabalím i s JVM, přenesu na jiný stroj a jedu jako doma. Velmi to usnadňuje teamwork. Na pracovištích je Eclipse, nebo nějaký jeho klon, ve většině.

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #26 kdy: 25. 04. 2012, 00:04:49 »
Ja bych to asi shrnul tak, ze je to v podstate jedno. Netbeans, Eclipse i IntelliJ IDEA jsou velmi kvalitni nastroje lisici se pouze detaily. Urcite neni na skodu alespon zaklady znat ve vsech a volit si pote podle typu projektu nebo vkusu kazdeho

daemonna

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #27 kdy: 26. 04. 2012, 10:07:45 »
Velmi proste... Ak tomcat, tak Eclipse.. ak Glasfish tak Netbeans.. ak JBoss tak JBoss studio (modifikovany Eclipse)... ak mate vela penazi a pouzivate ClearCase a ine kraviny, tak preco ne IntelliJ? Ale urcite by som netlacil programatorov do niecoho konkretneho, v koncovom dosledku je to Java, takze je jedno v com to otvorite... skor ide o to na co programator zvyknuty a s cim je najviac produktivny.

Leoš

Re:V jakém Java IDE programujete?
« Odpověď #28 kdy: 26. 04. 2012, 11:36:06 »
Velmi proste... Ak tomcat, tak Eclipse.

Programoval jsem pro Tomcat v NetBeans a fungovalo to výborně. Tomcat se nainstaloval spolu s NetBeans (stačilo při instalaci zaškrtnout jedno políčko), integrace v pohodě, včetně redeployování i debugování...

Franta

Re:Java IDE
« Odpověď #29 kdy: 26. 04. 2012, 13:08:48 »
Pár tisíc za vývojové prostředí budou řešit malé firmy o pár lidech

Ono to ale není jen o penězích – mně např. nevadí vydat „pár tisíc“ (pokud dostanu odpovídající protihodnotu), ale vadí mi být závislý na proprietárním softwaru.