V jakém Java IDE programujete?

V jakém Java IDE programujete?
« kdy: 23. 04. 2012, 21:48:00 »
Ahoj, kecací otázka: v jakém IDE programujete a proč?
« Poslední změna: 24. 04. 2012, 11:16:25 od Petr Krčmář »


cleb

Re:Java IDE
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2012, 22:04:48 »
Netbeans, protože eclipse je tak pomalý že je na mém PC nepoužitelný.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java IDE
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2012, 22:16:25 »
IntelliJ Idea proto, protože se mi v tom pracuje nejlépe (podpora pro clojure je super). Občas Eclipse, protože "vše má plugin pro eclipse".

apoc9

Re:Java IDE
« Odpověď #3 kdy: 23. 04. 2012, 22:29:50 »
Netbeans pro celkem dobrou integraci s mavenem. Ale editor Javy je to mizerný (auto-completion, klávesové zkratky, atd.) a na práci na dvou monitorech zapomeňte - dialogy vyskakují přesně na střed. :( Na druhou stranu se mi libí CSS editor a jeho integrace s JSF, řekl bych, že je o něco lepší než ten v eclipse.

Eclipse pro lepší editor(y) a lepší možnosti nastavení. Eclipse jsou pomalé a robustní. Člověk se musí snažit je nepřeplácat pluginy. Na některých systémech a konfiguracích mají tendenci crashovat.

IntelliJ Idea proto, protože se mi v tom pracuje nejlépe (podpora pro clojure je super). Občas Eclipse, protože "vše má plugin pro eclipse".

IntelliJ Idea - tu chci už dlouho vyzkoušet, ale ještě jsem se do toho zatím nepustil. :)

DK

Re:Java IDE
« Odpověď #4 kdy: 23. 04. 2012, 22:52:58 »
eclipse s antem - bez problemu, ve vetsine pripadu sviznejsi nez jine programy, ktere bezne pouzivam (photoshop, velke mnozstvi panelu v prohlizeci, to cele na 4gb ram, intel quadcore)


Tomas Voracek

Re:Java IDE
« Odpověď #5 kdy: 23. 04. 2012, 22:54:47 »
Jednoznacne IntelliJ IDEA. Alespon pro Android tedy. Tak dobre, ze jsem ho musel koupit za tu velikonocni slevu.

Predtim jsem zkousel Eclipse a hruza a des ten editor.

Re:Java IDE
« Odpověď #6 kdy: 24. 04. 2012, 03:56:27 »
Jednoznacne Netbeans

rychlej, plugin na vsechno (popripade je velmi jednoduche si udelat vlastni), dobra integrace s mavenem, kvalitni podpora a celkove se mi libi rozlozeni vic nez u eclipse (swing je proste cool)

Pro velke javaEE projekty (400+ trid, hromada knihoven) je trosku pomalejsi start, ale nevim jak je to v porovnani s ostatnimi

... Ale editor Javy je to mizerný (auto-completion, klávesové zkratky, atd.) ...

Muzete mi prosim vysvetlit co je tam za problem? Doplnovani kodu funguje perfektne a klavesove zkratky mi prijdou taky super (uznavam, ze je to dost subjektivni)

Re:Java IDE
« Odpověď #7 kdy: 24. 04. 2012, 05:16:15 »
Netbeans, rozhodne...
osobne mi prijdou znacne sviznejsi a rychlejsi, prehlednejsi a vubec celkove intuitivnejsi nez prerostle Eclipse, ktere mi obcas proste pripadaji jak kdyz pejsek a kocicka varili.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Java IDE
« Odpověď #8 kdy: 24. 04. 2012, 06:02:46 »

IntelliJ Idea proto, protože se mi v tom pracuje nejlépe (podpora pro clojure je super). Občas Eclipse, protože "vše má plugin pro eclipse".

IntelliJ Idea - tu chci už dlouho vyzkoušet, ale ještě jsem se do toho zatím nepustil. :)

Pokud se Vám zalíbí, tak mrkněte i na ReSharper - plugin do Visual Studia (pokud jej používáte) od stejné společnosti. Přidává tam mnoho vychytávek, které jsou známé z Idea.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Java IDE
« Odpověď #9 kdy: 24. 04. 2012, 09:18:09 »
Eclipse. Kdysi jsem preferoval netbeans, které jelo krásně, zatímco eclipse byl pomalý žrout, ale teď je to, nevím proč, přesně opačně. Musel jsem tedy zkusit eclipse a nějak mi zachutnalo... :) (A konfiguraci jsem promazat zkoušel, stejně jako použít open i sun(oracle) jdk a jre, prostě je to nějaké pokažené  :D).

Na II jsem koukal, ale nějak nevidím plugin pro C, python a podobně. A je mi proti srsti používat různá IDE pro různé jazyky.

Re:Java IDE
« Odpověď #10 kdy: 24. 04. 2012, 09:21:37 »
Tiež používam NetBeans, okrem Javy ho používam na písanie v Nette. Pre php je super napríklad jednoduchý upload na server.
Na mojom Gentoo-amd64 funguje perfektne, s rýchlosťou absolútne nemám problém, i keď na mojom železe (AMD Phenom II X6 + 8GB RAM) si neviem predstaviť soft, ktorý by išiel pomaly..  :)

to je jedno

Re:Java IDE
« Odpověď #11 kdy: 24. 04. 2012, 09:41:19 »
ja delam v netbeanech sice php ale vim jedno: na HDD se s tim nedalo delat, naseptavac mel prodlevy v radech sekund. na SSD to bezi jak z praku (i na lowend dvoujadru)

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Java IDE
« Odpověď #12 kdy: 24. 04. 2012, 10:09:56 »
To je jedno: Takže moje teorie o IO se potvrdila. No, kvůli IDE si SSD pořizovat nebudu, třetí disk už nemám kam dát :D

ava

Re:Java IDE
« Odpověď #13 kdy: 24. 04. 2012, 10:26:21 »
Eclipse. Kdysi jsem preferoval netbeans, které jelo krásně, zatímco eclipse byl pomalý žrout, ale teď je to, nevím proč, přesně opačně. Musel jsem tedy zkusit eclipse a nějak mi zachutnalo... :) (A konfiguraci jsem promazat zkoušel, stejně jako použít open i sun(oracle) jdk a jre, prostě je to nějaké pokažené  :D).

Na II jsem koukal, ale nějak nevidím plugin pro C, python a podobně. A je mi proti srsti používat různá IDE pro různé jazyky.
Python je (pycharm), ovsem za prachy, nicmene je super. C/C++ bohuzel neni (resp. plugin je neudrzovany), to me ted dost mrzi. Jinak oblibene jazyky (to je subjektivni, konkretne napr. php, ruby, scala) jedou bezvadne. Kvuli c++ ted docasne delam misto v Idei v netbeans a II is so much better...

Kit

Re:Java IDE
« Odpověď #14 kdy: 24. 04. 2012, 10:26:53 »
To je jedno: Takže moje teorie o IO se potvrdila. No, kvůli IDE si SSD pořizovat nebudu, třetí disk už nemám kam dát :D

Možná by stačila občasná defragmentace databází, podobně jako pomáhá Firefoxu.