Navijáky na USB kabely

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Navijáky na USB kabely
« kdy: 20. 04. 2012, 13:19:58 »
Hledám, jestli existují nějaké samonavíjecí navijáky pro USB kabely (pokud by bylo i něco na ty tenké šňůry u NTB zdrojů, tak se taky hodí). Myslím něco takového: http://www.dealextreme.com/p/saucer-usb-plug-converter-with-retractable-usb-extension-7157?item=20, ale jen samotný naviják, který bych nasadil na USB k myši a podobné periferie.
Každý majitel notebooku mi jistě dá za pravdu, že ručně smotané kabely se rády zamotávají do sebe...  :D Bohužel jsem ale nedokázal nic takového najít, tak snad budete o něčem vědět, protože ručně to vyrobit nepůjde (ne bez 3D tiskárny).


backlit

Re:Navijáky na USB kabely
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2012, 14:04:53 »
Ja nevim, jestli existuje neco samostatnyho, ale rekl bych, ze bude trosku problem s tloustkou kabelu (ten navijak by musel byt dost velkej). A tech na odkazu i u dalsich (mel jsem v ruce nejaky od APC) byly ty kabely specialni tenoucky...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Navijáky na USB kabely
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2012, 14:20:40 »
... byly ty kabely specialni tenoucky...

... a rády se překlesávaly

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Navijáky na USB kabely
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2012, 14:24:47 »
Že se obvykle dělají tenké, to vím... Proto taky píšu dotaz, místo toho, abych vykuchal nějakou nefunkční myš. :D raději budu mít u myši 5 cm placku navíc, než abych pořád rozplétal samovolně vzniklou hromadu špaget.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Navijáky na USB kabely
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2012, 16:29:35 »
Pokud na takový naviják narazíš, dej sem určitě vědět. Já na myš a sluchátka používám pouzdra (na myš látkové, se stahováním nahoře, něco jako na Koss Porta Pro; na sluchátka používám přímo tvrzené Koss). Kabely se nemotají :-)

Na dva USB kabely a jeden LAN používám spešl kapsu, kam se hezky všechny vejdou a holt je musím rozplétat, ale používám je jednou za čas. Zdroj k NTB jsem si koupil s kabely, které jdou odpojit a dostal jsem k tomu "taštičku" se čtyřma kapsama (je to nějakej Fortron a stál o cca 1/2 víc než jakejkoliv běžnej zdroj).