Mail server bez starostí

Host

Mail server bez starostí
« kdy: 19. 04. 2012, 09:15:34 »
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s následující situací. Jsme malá firmička o 3 zaměstnancích, máme vlastní doménu a poštovní server, který nám tady už pár let běží. Bohužel v poslední době začal server zlobit a protože mi přijde provoz serveru pro 3 lidi zbytečný, tak se snažím zjistit jiné alternativy. Kamarád mi řekl, že google umožňuje provoz emailu na vlastní doméně. Tak jsem se chtěl zeptat co si o tom myslíte vy. Jediné o co mi jde je stabilita, připojení odkudkoliv a propojení s Outlookem :)
Jak je to se sdílením dokumentů? Máme jen pár stovek MB dat povětšinou typu pdf a MS Office.

Jaké jsou popř. jiné alternativy?

Předem děkuji za odpovědi :)
« Poslední změna: 19. 04. 2012, 10:07:55 od Petr Krčmář »


Honza

Re:mail server bez starostí
« Odpověď #1 kdy: 19. 04. 2012, 09:42:40 »
Google Apps - Do 10 uživatelů zdarma. Zvládá vše co standardní email, tedy poštu, kalendář, kontakty, připojení přes pop3, IMAP, možnost využít synchronizace na chytré mobily.
Výhoda proti vlastnímu řešení je, že se člověk nemusí starat o provoz serveru a antispamu.
Nevíhoda je, že na to není support, pokud si ji tedy nedokoupíte.

Pro tři lidi je to dle mého ale luxusní služba.

Honza

Re:mail server bez starostí
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2012, 09:43:48 »
Jo když budete chtít, tak vám to za nějaký ten bakšiš pomůžu nasadit. ;-)

fddf

Re:mail server bez starostí
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2012, 09:48:13 »
Nerozumiem, ci si aj domenu hostujete vy alebo externa firma. Ak vam domenu hostuje firma, nemoze vam zabezpecit aj e-mail?

Host

Re:mail server bez starostí
« Odpověď #4 kdy: 19. 04. 2012, 10:10:06 »
Domena je registrovana u active24. Staci nam jen ten mail.
Jinak ten poplatek za  4EURa mesicne/ucet vychazi stale lepe nez provoz serveru. A navic jsou koukal, ze tam je i obnoveni dat v pripade poruchy.


motyq

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2012, 11:22:57 »
gapps muzu doporucit. Pro malou firmu/skupinu lidi je to luxus.
posta, adresar, kalendar, sdilene dokumenty, gtalk (text/audio/video komunikace) a hromada dalsich applikaci ktere muzete na ucet povesit + moznost si pak priplatit za lepsi sluzby (pouzivam na jedne domene free verzi).
Ve free mate max 10 uctu/loginu, muzete ke kazdemu dat neomezene aliasu, skupin tech je mozno taky vyrobit kolik chcete.
Parada je propojeni na iphone/android.
Predpokladam, ze az google pusti nejaky ten jeho drive/uloziste, tak to tam take prida...
Nevyhoda samozrejme je, ze "vase" data jsou nekde v č(cl)oudu a nemate je tak pod kontrolou.

NoFlame

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #6 kdy: 19. 04. 2012, 14:07:39 »
Tak já mám u google apps dvě domény (soukromo-rodinou a soukromo-pracovní). A souhlasím, že je to zadarmo luxus. Ale prvně bylo 100 uživatelů zdarma. Potom jenom 50. A dneska jenom 10. Vydrží to tady, nebo bude oříznutí např. na 5 uživatelů zdarma? A potom na jednoho uživatele zdarma?
Já to řešení hodně doporučoval, protože je to "bez starostí". Teď říkám, že je bez starostí, ale možná je čeká migrace jinam v dobu, kdy se firmě vůbec nebude hodit. Anebo placení 50$ ročně za uživatele. Což může být výborná cena pro někoho, kdo opravdu chce využívat vše, co ta platforma nabízí. Ale taky to může být o 50$ na uživatele více, než daná firma potřebuje.
Soudruzi v MS nyní tuším nabízejí na domains.live.com 100 mail. účtů zdarma.

vn158

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #7 kdy: 19. 04. 2012, 19:06:25 »
Provozoval jsem v minulé firmě google apps pri cca 50 schrankach, tehdy pri registraci byl limit 200 uzivatelu. Jsem přesvědčený, že takové kvality a rozsahu služby není schopen nikdo dosáhnout, zvlášť zadarmo.

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #8 kdy: 19. 04. 2012, 19:34:58 »
Google používám taky, jak soukromě tak jsem to nasadil i na neziskovou organizaci a paráda. Je to luxusní řešení za nic :-)
Jak bylo zmíněno postupem času snižují počty uživatelů na "free" verzi. U více jak 10ti uživatelů je poplatek 4€ za uživatele. Je to o zvážení pokud se nepletu tak Active24 za podobnej poplatek nabízí exchange + licenci na Outlook. Není třeba jej kupovat a je v ceně.
Další možnost je kterou jsem taky využíval než jsem přešel na google byl provoz emailu na NAS od Synology.

TomBA

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #9 kdy: 19. 04. 2012, 20:19:12 »

turista

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #10 kdy: 19. 04. 2012, 20:26:06 »
Mailhosting za <4 EUR nabizi leckdo i v CR, neni treba posilat penize za hranice ...

JS

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #11 kdy: 20. 04. 2012, 08:11:13 »
Pokud by nevyhovoval google a jejich politika vuci uzivatelum, zkuste se podivat po vlastnim VPS. Vam na provoz mailu a ukladani dokumentu staci VPS za nejnizsi tarify. Do 200 mesicne to musi stacit. Uvedomuji si ze to neni zdarma, ale muzete si na svem serveru udelat co potrebujete (VPN,WWW, MySQL atd...).
Navic nektere hostingy VPS k tomu nabizeji hotove sablony s www spravou, kde si naklikate co potrebujete bez vetsich znalosti.

JackJac

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #12 kdy: 24. 03. 2015, 09:39:54 »
Ja pouzivam svuj vlastni emailovy server postaveny na NAS boxu - SYNOLOGY, QNAP, ASUSTOR na kterym mi bezi aplikace Baikal pro spravu emailu, kontaktu a kalendare. Zaroven NAS je pouzity pro ulozeni vsech dat. Synchronizaci vsech techto udaju na Outlook mam pres EVO Collaborator for Outlook - popis nastaveni je na http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/jak-synchronizovat-baikal-carddav.html

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #13 kdy: 24. 03. 2015, 19:25:07 »
Ono důležité taky je, jak se k tomu chceš připojovat. Protože pokud EAS (což je nejleší varianta pro přenosné zařízení) tak to bude něco stát i u googla. Imap ano, funguje, ale eas snadno synchromizuje i kontakty a kalendář.

Pokud EAS tak bych vybral mezi google a microsoft kde bych řekl že je to jedno. Mám zkušenost s microsoftem a bez problému.
Pokud levněji s imap a neni tam moc provoz tak Klidně wedos hosting s emailem. Mám na to několik firem do pěti schránek a tak 50emailů denně a bez problému. http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html

nobody

Re:Mail server bez starostí
« Odpověď #14 kdy: 24. 03. 2015, 21:08:44 »
Ono důležité taky je ze byl vykopanej 3roky starej thread, takze tazatel nejspis uz nejake reseni ma ;)