Velikost papíru v LibreOffice

Velikost papíru v LibreOffice
« kdy: 16. 04. 2012, 09:37:20 »
Už mne to přestává bavit, tak se optám tady:

z jakého důvodu si LibreOffice neustále a tvrdohlavě nastavuje velikost papíru v tiskárně na jakýsi obskurní "Letter", když já mu pořád nastavuju - u nás nejběžnější - formát A4?
To se děje s každým dokumentem, ať už je to tabulka, text, ...
Už je to otravné.

PS: když se podívám na System / Administration / Printing, tak tam je normálně nastaveno A4 ...
(bubuntu 10.04)
« Poslední změna: 16. 04. 2012, 12:33:21 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:libreoffice - defaultní velikost papíru v tiskárně
« Odpověď #1 kdy: 16. 04. 2012, 10:52:24 »
Asi máš jako locale nastavený en_US   :P

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:libreoffice - defaultní velikost papíru v tiskárně
« Odpověď #2 kdy: 16. 04. 2012, 11:22:19 »
není to spíš nastavením tiskárny - bez ohledu na použitý program? (tiskárna musí vědět, jaký papír ma v podavači)
a nebo nastavením formátu stránky v oo/lo - bez ohledu na tisk? protože tam se formátuje text, jak bude vypadat :)


Re:libreoffice - defaultní velikost papíru v tiskárně
« Odpověď #3 kdy: 16. 04. 2012, 11:26:39 »
Asi máš jako locale nastavený en_US   :P
Huh?
Jakože třeba LC_PAPER?
A to je podle jakého standardu?

BTW, proč to bere ohled na locale, když už mám pro tiskárny nastaveno (systemwide) A4?
(Nehledě k tomu, že jsem mu už 1000x nastavil, že mám A4?)

Lol Phirae

Re:libreoffice - defaultní velikost papíru v tiskárně
« Odpověď #4 kdy: 16. 04. 2012, 11:33:16 »
není to spíš nastavením tiskárny - bez ohledu na použitý program? (tiskárna musí vědět, jaký papír ma v podavači)
a nebo nastavením formátu stránky v oo/lo - bez ohledu na tisk? protože tam se formátuje text, jak bude vypadat :)

Ne. Viz http://opengrok.libreoffice.org/xref/core/i18nutil/source/utility/paper.cxx#251

Jinak viz LC_PAPER,  /etc/papersize (libpaper-utils), /etc/libreoffice/psprint.conf (PPD_PageSize=A4) 


Re:libreoffice - defaultní velikost papíru v tiskárně
« Odpověď #5 kdy: 16. 04. 2012, 11:47:31 »
není to spíš nastavením tiskárny - bez ohledu na použitý program? (tiskárna musí vědět, jaký papír ma v podavači)
a nebo nastavením formátu stránky v oo/lo - bez ohledu na tisk? protože tam se formátuje text, jak bude vypadat :)

Ne. Viz http://opengrok.libreoffice.org/xref/core/i18nutil/source/utility/paper.cxx#251

Jinak viz LC_PAPER,  /etc/papersize (libpaper-utils), /etc/libreoffice/psprint.conf (PPD_PageSize=A4)

Super!
Jménem všech bfu děkuji nastotisíckrát.