Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni

v1kt0r_



vvv

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #16 kdy: 15. 04. 2012, 18:35:54 »
Je tak 90% pravděpodobnost, že ji bude vyhovovat spíš iPad než Android tablet.

Fotky z foťáku - žádný problém. Synchronizace navíc funguje tak, že by se ostatní měli od Applu učit (ale je fakt, že s síla roste s počtem zařízení).

Hudba - opět žádný problém. Přehraje vše mainstreamové. Navíc super funkce Genius, smart playlisty příp. další.

Video - neměl jsem jediný problém s přehráváním věcí z uloz.to (až na to, že kvalitativně to je z uloz.to všechno sračka - uživatelé prostě neumí vytvářet kvalitní obsah, je to tak 10let zpět). Vůbec se to nemusí překódovávat.

Navíc většina negeekovských aplikací je primárně pro iOS (ne-li jen pro něj). Až na jednu výjimku mají moji kamarádi Android. Nijak se navzájem nedobíráme (spíš naopak si říkáme, co se nám líbí na té druhé platformě), ale je fakt, že v těch našich rodinách má iPad větší uplatnění, všechno je viditelně logičtější, upgrady fungují, výdrž baterie je super. A text (web, knížky atd.) na retina panelu nového iPadu je fantastický.

Třeba k iPhone 4 bych měl pár kritických připomínek, ale k iPadu nemám snad ani jednu (no, někdy jsou programátoři aplikací docela prasata :-()

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #17 kdy: 15. 04. 2012, 19:14:59 »
Výrobok od applu by som asi nekupoval. HW je síce pekne spracovaný, myslím také tie maličkosti ako pri MBP, ako magnetický konektor na napájanie,...ale tá politika...a práve ta synchronizácia je na hovno.

LWQ

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #18 kdy: 15. 04. 2012, 20:56:00 »
Výrobok od applu by som asi nekupoval. HW je síce pekne spracovaný, myslím také tie maličkosti ako pri MBP, ako magnetický konektor na napájanie,...ale tá politika...a práve ta synchronizácia je na hovno.


A presneji ? Tohle mi prijde jen jako odpoved nekoho kdo o tom nema vubec tucha, ci jen od jedna pani povidala ... Na vyrobky Apple nedam dopustit, znami co maji Android porad neco resi, ja neresim nic a proste to pouzivam ... A navic, Android se sice prsi hromadou aplikaci v marketu, ale naprosta vetsina je (pokud vim a s nekym se o tom bavim) odpad pri nejmensim ...  ;D
... s pouzitim recyklovanych elektronu ... ;)

tadeas

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #19 kdy: 15. 04. 2012, 21:31:40 »
Díky všem za reakce!
Naštěstí na to mám ještě skoro dva měsíce, tak je čas vybírat :-) .

Zatím věřím nejvíc iPadu :-) . Můžete kdyžtak kdo s nimi máte zkušenosti přiblížit případné konkrétní problémy při "běžném" používání? Konkrétní věci, které v iPadu nefungují, nebo fungují špatně a u konkurence fungují líp. A klidně i naopak, co je u Samsung Galaxy Tab nedořešené a u iPadu funguje dobře?

BTW co se týče Andriod vs iOS, tak sám mám Samsung Galaxy Ace bez rootu, dohromady asi 4 aplikace a zatím to funguje naprosto bez problému. To ale nic nevypovídá o tabletech :-( .


tadeas

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #20 kdy: 15. 04. 2012, 21:38:08 »
Jo a ještě jedna věc :-) . O čem se dá mezi Androidy ještě vážně uvažovat kromě Samsung Galaxy Tab? Mělo by to mít 3G, 10" a podobnou výdrž baterky jako iPad.

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #21 kdy: 15. 04. 2012, 22:40:03 »
Výrobok od applu by som asi nekupoval. HW je síce pekne spracovaný, myslím také tie maličkosti ako pri MBP, ako magnetický konektor na napájanie,...ale tá politika...a práve ta synchronizácia je na hovno.


A presneji ? Tohle mi prijde jen jako odpoved nekoho kdo o tom nema vubec tucha, ci jen od jedna pani povidala ... Na vyrobky Apple nedam dopustit, znami co maji Android porad neco resi, ja neresim nic a proste to pouzivam ... A navic, Android se sice prsi hromadou aplikaci v marketu, ale naprosta vetsina je (pokud vim a s nekym se o tom bavim) odpad pri nejmensim ...  ;D
:) o apps pre platformy netreba ani diskutovať. Ja mám sám skúsenosť, že pre android je viac aplikácií kvalitných a pritom zadarmo. Uvediem príklad. Snažil som sa zálohovať sms mimo itunes. Na androide mám na to app, ktorá mi to nacpe do gmailu. Na iOS som sa snažil niečo podobné nájisť, avšak bezvýsledne...je toho omnoho viac. A čas strávený flashovaním zariadenia ani nebudem spomínať...a to má byť telefón prosím na telefonovanie. Hlavne, že je to vyriešené cez itunes.

Vladimír Aubrecht

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #22 kdy: 16. 04. 2012, 00:00:25 »
Výrobok od applu by som asi nekupoval. HW je síce pekne spracovaný, myslím také tie maličkosti ako pri MBP, ako magnetický konektor na napájanie,...ale tá politika...a práve ta synchronizácia je na hovno.


A presneji ? Tohle mi prijde jen jako odpoved nekoho kdo o tom nema vubec tucha, ci jen od jedna pani povidala ... Na vyrobky Apple nedam dopustit, znami co maji Android porad neco resi, ja neresim nic a proste to pouzivam ... A navic, Android se sice prsi hromadou aplikaci v marketu, ale naprosta vetsina je (pokud vim a s nekym se o tom bavim) odpad pri nejmensim ...  ;D
:) o apps pre platformy netreba ani diskutovať. Ja mám sám skúsenosť, že pre android je viac aplikácií kvalitných a pritom zadarmo. Uvediem príklad. Snažil som sa zálohovať sms mimo itunes. Na androide mám na to app, ktorá mi to nacpe do gmailu. Na iOS som sa snažil niečo podobné nájisť, avšak bezvýsledne...je toho omnoho viac. A čas strávený flashovaním zariadenia ani nebudem spomínať...a to má byť telefón prosím na telefonovanie. Hlavne, že je to vyriešené cez itunes.

Řekl bych, že zrovna dost nešťastně zvolený příklad ... Kolik "normálních" lidí něco takového potřebuje? Normální lidi nezajímá kam se to zálohuje, důležité je, že se to někam zálohuje, samo a je fuk, že je to v iTunes ... Osobně mám iPhone 4-5 let, do dnes mně to nenapadlo zkusit, ale ze zvědavosti jsem zagooglil jak na to. Byl to první link v googlu a celé mi to trvalo asi 20 vteřin ... (ne teda přímo z telefonu, ale z kompu, ale výsledek je stejný ...). Dokonce i bez jailbreaku (s ním na to je i appka v cydii ..., jako ostatně snad na všechno, co umí i android ...)

Co bych naopak řekl, že je pro běžné uživatele podstatné jsou čas-zabíjející appky - tzn. hry a těch je pro iOS podstatně více a jsou kvalitnější ... Ano, je jich hodně pro obě platformy, ale většina áčkových her vychází právě pro iOS, některé i exkluzivně a po grafické stránce jsou také většinou dále než hry na Androidu.

vvv

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #23 kdy: 16. 04. 2012, 00:53:23 »
Řekl bych, že zrovna dost nešťastně zvolený příklad ... Kolik "normálních" lidí něco takového potřebuje?

Je to dokonce naprosto špatná koncepce obecně. Zálohovat část dat jedním způsobem, jinou část dat druhým způsobem atd. To si člověk jednoznačně koleduje o průšvih. Uznávám kreativitu, ale nesmí být neefektivní nebo riziková.

vvv

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #24 kdy: 16. 04. 2012, 14:30:37 »
Když už se tu probírají tablety: http://www.youtube.com/watch?v=53_qvMQfvOE

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #25 kdy: 16. 04. 2012, 16:02:50 »
to alex 430

Ve tvem prispevku se urcite odrazi spousta pravdy. At tak ci onak, apple produkty jsou v soucasne dobe v CR/SK v mode a to hodne ovlivnuje celkove vnimani produktu samotnych. Castokrat kolem sebe vidam, jak si nekdo jde koupil skvely ipad od Samsungu a podobne zalezitosti. Spousta lidi nevnima tablety jako celek, ale jako jeden produkt. Ipad a pak ten ti dalsi. Neni se cemu divit, iPad poklada latku a ostatni ho honi jako pes svuj ocas. Presto si myslim, ze neni dokonalej a ze se hodi pro kazdeho. Vseobecne bych rekl ze produkty apple jsou spise o celkovem filosofii a pristupu k IT nez o tech produktech samotnych.
 
 S uzavrenou platformou iOS se clovek snadno smiri, pristoupi-li na appleovske smysleni. Je-li clovek stoura a hracicka oceni asi spise androidi krabici. Pritelkyni bude nejspis jedno, jestli tam bezi android nebo iOS. Tak jak se to nauci pouzivat na zacatku tak ji to bude vyhovovat a tokovy bude pro ni standart tak ji nechej at si vybere podle barvy oblibenejch bot.

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #26 kdy: 16. 04. 2012, 17:54:15 »
.... tak ji nechej at si vybere podle barvy oblibenejch bot.
Svätá pravda +1
Na ženu ani inak nemôžeš, lebo ti to bude vyčítať.

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #27 kdy: 16. 04. 2012, 22:46:07 »
smoofy

je to jak píšeš. Tímto se dostáváme k tomu jakou nosí barvu bot  :)

Ať jí koupí cokoliv tak jí s tím udělá radost a o to asi jde. Tak jako tak se s tím bude muset naučit "pracovat" tak jako každej.

Jak jsem psal měl jsem obě dvě zařízení a každý má svoje + a -

Teď mě napadlo, že tady ještě napadla zmínka o BB playbook a k tomu třeba ještě BB Porsche design a ani nebude potřebovat tablet s 3g modulem. Nehledě na to, že v BB messengeru potká skvelý lidi (třeba mojí maličkost  ;D )

qgwga

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #28 kdy: 16. 04. 2012, 23:18:28 »

>>>   http://en.wikipedia.org/wiki/The_C_Programming_Language   <<<

Really all you need (for now).

haji

Re:Doporučte dobrý tablet pro přítelkyni
« Odpověď #29 kdy: 18. 04. 2012, 22:03:53 »
Samsung Galaxy P7500
+prehrá úplne všetko
+nemusíš používať žiaden apple bloatware (Android podporuje Mass Storage)

Jelikoz tento tablet mam, tak musim trosku poupravit tyto tvrzeni...
1) Prehraje vse s nejakym jinym, ale ne zakladnim prehravacem. (MX player, VPlayer - oba cca. po 100Kc)
2) Android sice Mass Storage podporuje, ale Tab 10.1 bohuzel nikoli. Ten se pripojuje jako MTP (ve WinVista a Win7 se objevi jako pripojeny hudebni prehravac a nikoli jako diskova jednotka, ve WinXP se neobjevi vubec). Lze tam sice pretahovat soubory zpusoby Drag'n'drop a Cut'n'Paste, ale klasicka prace s externim diskem to neni.

1)stiahnutie kvalitného prehrávača z marketu považujem za samozrejmosť - osobne používam MX Player, ktorý je zadarmo
(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad)
2)záleží od ROM, ale aj v prípade, že je mtp nastavené ako predvolený spôsob pripojenia, zmeniť mtp na mass_storage v build.prop je záležitosť na 42 sekúnd