Odhalení špehovacího software na PC

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #30 kdy: 03. 04. 2012, 20:55:56 »
Nicméně je to dost drsnej zásah do soukromí a určitě by to chtělo řešit na jiné úrovni, než na softwareové. Moc nechápu, když si lidé nevěří, proč žijí vedle sebe ....

Clovek nejdriv potrebuje dukaz, aby se ujistil, ze neni jenom paranoidni.


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #31 kdy: 03. 04. 2012, 21:08:19 »

Jinak mi tady sdelujete to, co jsem zde napsal. Ip adresa odesilatele tam neni, je tam leda tak adresa Google serveru, ze ktereho to odeslo. Jestli prijdete na to, jak se k ni dostat jinak, nez zaminovanym odkazem, tak mi dejte vedet. Bez toho jste neprisel na nic objevneho.

Tak znova:
Část hlavičky zobrazené v thunderbird:
Kód: [Vybrat]
Received: from mail.tsbohemia.cz (proxy.tsbohemia.cz. [80.188.27.218])
Kód: [Vybrat]
$ dig mail.tsbohemia.cz
...
;; ANSWER SECTION:
mail.tsbohemia.cz. 1800 IN A 80.188.27.218
...

Já tam IP mailserveru vidím, není problém ve vašem mail clientovi, místo v google? Nebo co konkrétně chcete?

xyz

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #32 kdy: 03. 04. 2012, 22:48:05 »
Kluci, proc ji radite? Pokud ji smiruje jeji manzel, asi ma proto duvod ... vite preci jake zenske jsou. A navic, pokud ji smiruje, tak je to pravdepodobne jeden z nas, informatiku ... nepodrazejte nohy sami sobe :-P...

jb

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #33 kdy: 03. 04. 2012, 22:59:28 »
Pekne bohuzial som tento isti pripad riesil kopu krat. Kvoli tomu som pridal aj sekciu vo fore, jedna mala tem isti problem: http://jbakos.sk/forum/žiadam-o-súrnu-pomoc-group51/dakto-ma-špehuje-forum173/ahojte-manzel-ma-spehuje-thread346.1/#postid-1744

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #34 kdy: 03. 04. 2012, 23:31:00 »
Tak znova:
Část hlavičky zobrazené v thunderbird:
Kód: [Vybrat]
Received: from mail.tsbohemia.cz (proxy.tsbohemia.cz. [80.188.27.218])

No, kdyz je tam "from mail.tsbohemia.cz", tak jste to asi neposlal z Gmailu, o kterem je tu rec, neni-liz pravda?

Citace
Já tam IP mailserveru vidím, není problém ve vašem mail clientovi, místo v google? Nebo co konkrétně chcete?

Ano, ja ip odchoziho mail serveru vidim i v mailech z Gmailu. Moc me nezajima. Chci adresu odesilatele a tu Gmail maskuje.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #35 kdy: 03. 04. 2012, 23:36:37 »
Kluci, proc ji radite? Pokud ji smiruje jeji manzel, asi ma proto duvod

Ano, napriklad ten, ze je posesivni magor, posedly kontrolou partnerky. Par takovych uz jsem videl. Dokonce i jednoho, co manzelku nepusti na krok z dohledu. Snad s ni chodi i na zachod. Konciva to rozchodem a divim se tem zenskym, ze to tak dlouho vydrzely. Ja bych vic, jak tyden, nezvladl.

Citace
... vite preci jake zenske jsou.

Nevime. Povidej a prehanej. Nazor znalce je vzdy vitan.

xyz

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #36 kdy: 04. 04. 2012, 08:53:41 »
Ano, napriklad ten, ze je posesivni magor, posedly kontrolou partnerky. Par takovych uz jsem videl. Dokonce i jednoho, co manzelku nepusti na krok z dohledu. Snad s ni chodi i na zachod...

I takove pripady existuji, ale rekl bych, ze toto uz jsou tak trochu extremy, ktere se az tak casto nevyskytuji (alespon ja o nikom takovem nevim a ani o nikom takovem neslysel).

Citace
Citace
... vite preci jake zenske jsou.

Nevime. Povidej a prehanej. Nazor znalce je vzdy vitan.

Mozna mi to nebudete verit, ale ...
Jednou jsem se nejak omylem dozvedel, ze si (byvala) kamaradka privydelava na studium sexem. Samozrejme me to zajimalo, protoze jsem uz v minulosti hodnekrat slysel o tom, jak si privydelavaji holky na VS. Rikala, ze je to prace jako kazda jina, ze si takto privydelava spoustu studentek z jejiho oboru, ktere zna i osobne - jen o tom nemluvi jen tak s nekym. Samozrejme ma pritele, ktery nic netusi - je to uplne bezna situace podle ni (pritel to nemusi vedet). Rekl bych, ze si takhle privydelava spoustu holek, staci trochu zagooglit, mrknout na zpovednice.cz a podobne.
Znamy zase vozil (v ramci pracovni naplne) studentky sefovi... Rikal, ze se uz stalo i to, ze jedne z nich volal pritel. Samozrejme reakce byla takova "Ahoj milacku, stavila jsem se na chvili ke kamaradce, ...".

Kdybyste meli podezreni, ze to vase partnerka dela... nechali byste to jen tak? ;) Takze pokud ma jeji manzel takove nebo podobne podezreni, nedivim se mu... a vy mu tady podrazite nohy.

jb

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #37 kdy: 04. 04. 2012, 09:15:08 »
Tu nejde o podraz ale o princip ked jej neveri tak nech sa nanu vykasle a ona by si mala spravit sama poriadky. Ale niekedy to nie je mozne uz som riesil par pripadov ze manzel alebo ex manzel spehoval svoju priatelku a v kopu pripadoch bol v pc nainstalovany logmein alebo daco podobne. Odinstalovanie a uprava prav vo windowse spomohla ale po case uzivatelky nedodrzali bezpecnostne pravidla a zase to mali v pc. Niektore to dodrzuju a maju pokoj v takomto pripade odporucam prisne politiky vo windowse a keby bol zdatny a si da aj linux tak cez live cd si moutne disky a spravi chroot a moze si tam dat co len chce.

Tu ide skor o spravnu vyhovu zeny aby vedela predpovedat ci nieco v pc je alebo nieje. Dostal som pingback od Vas ale vcera som riesil pobonu vec tu:http://jbakos.sk/forum/žiadam-o-súrnu-pomoc-group51/dakto-ma-špehuje-forum173/ahojte-manzel-ma-spehuje-thread346.1/#postid-1744 jej manzel ju spehoval a dokonca chodil aj do mobilu aspon vieme preco jej dal androida. Teraz sice uz tam nic nema ale urcite to bude len zaciatok.

Čestmír Berka

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #38 kdy: 04. 04. 2012, 09:17:30 »
Tady se řeší něco podobného: http://pc.poradna.net/q/view/798925-stenice?   ;)

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #39 kdy: 04. 04. 2012, 09:21:51 »
Ve webmailu jde kliknout na šipečku vedle Odpovědět, vybrat Zobrazit originál a číst si v plaintextu kompletní mail včetně hlavičky. ...

Ať se dívám, jak se dívám, v rozhraní gmailu nevidím nic, co by mne přivedlo k zobrazení hlavičky mailu. Resp. toho, co z ní zbylo ...

Nomen

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #40 kdy: 04. 04. 2012, 11:46:58 »
Ve webmailu jde kliknout na šipečku vedle Odpovědět, vybrat Zobrazit originál a číst si v plaintextu kompletní mail včetně hlavičky. ...

Ať se dívám, jak se dívám, v rozhraní gmailu nevidím nic, co by mne přivedlo k zobrazení hlavičky mailu. Resp. toho, co z ní zbylo ...

"Zobrazit originál"

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #41 kdy: 04. 04. 2012, 12:23:37 »
Ve webmailu jde kliknout na šipečku vedle Odpovědět, vybrat Zobrazit originál a číst si v plaintextu kompletní mail včetně hlavičky. ...

Ať se dívám, jak se dívám, v rozhraní gmailu nevidím nic, co by mne přivedlo k zobrazení hlavičky mailu. Resp. toho, co z ní zbylo ...

"Zobrazit originál"
Přesně nějakou takovou podobnou volbu jsem tam pořád hledal.
Ale jak gmail pořád šíbuje s tím rozhraním, je to dost nepřehledné.
Ale nakonec jsem tu dobře ukrytou volbu našel.
Tož dík!

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #42 kdy: 04. 04. 2012, 12:50:54 »
Tak ještě jednou já tazatelka. Předem chci všem poděkovat za pomoc, i když pravdou je že 90% písmen je pro mě záhodou:-) Ale už jsem napsala jinam na forum. viry a tam mi ochotný človíček PC projel a říkal že je čisté:-) Ono je to stejně jedno, i kdyby nebylo, nemám co schovávat, jde mi spíš jen o princip, důvěra nedůvěra, která teď byla dost narušená. Jsem doma na mateřský a manžel má asi pocit, že nedělám nic jinýho než že scháním bůh ví co. Není to tak a je mi jedno jestli mi někdo věří nebo ne, já mám svědomí čisté:-) S manželem jsem o tom mluvila a říkal že jen žárlí, a že tam nic nedal, že koukal jen do minulosti, kam chodím a tak. Ale pochopitelně nic nenašel. S telefonem je to to samé, taky mi ho kontroluje, co na to říct jenať si to užije. Mrzí mě že to došlo až sem, ale stalo se. A omlouvám se že jsem tím zatěžovala Vás, netušila jsem že se tady takové věci neřeší. Prostě mi vás počítač vygooglil a tal jsem tu:-) Už to příště neudělám, nebojte. Tak ještě jednou moc díky a hezký zbytek dne:-)))

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #43 kdy: 04. 04. 2012, 13:33:03 »
No, kdyz je tam "from mail.tsbohemia.cz", tak jste to asi neposlal z Gmailu, o kterem je tu rec, neni-liz pravda?
Vaše vyjádření jsem pochopil jako "když se přes pop3/imap připojím na mail a stáhnu si maily, tak gmail pozmění obsah hlaviček a jako odesílatele dá sebe."
Ano, ja ip odchoziho mail serveru vidim i v mailech z Gmailu. Moc me nezajima. Chci adresu odesilatele a tu Gmail maskuje.

Poslal jsem teda email z jednoho gmailu na druhý, použil jsem thunderbird.
Hlavička obsahuje:
Kód: [Vybrat]
Received: from [VNITRNI_IP] (ip4-83-240-xx-xx.cust.nbox.cz. [83.240.xx.xx])
        by mx.google.com with .....
Takže opět nechápu, v čem máte problém.

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #44 kdy: 04. 04. 2012, 13:35:33 »
Ano, ja ip odchoziho mail serveru vidim i v mailech z Gmailu. Moc me nezajima. Chci adresu odesilatele a tu Gmail maskuje.
Nevím jak u klasického gmailu, ale u google apps FYD vidím i IP odesílatele (jak u mailů odeslaných z gafyd, tak i u ostatních)...  Stačí si zarolovat na historicky první (tedy v hlavičce uvedený jako poslední) "Received" header kludge...
SeaMonkey mail klient, IMAP, to samé i při přístupu přes webmail, show original.