Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU

stud_FI

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #15 kdy: 11. 03. 2012, 18:11:40 »
Dovolím si polemiku s pracovním zařazením studentů FI a FIT.

Při studiu FITu se nevyhnete Cčku a jeho derivátům a tak si spousta absolventů FITu najde uplatnění jako programátor v nízkoúrovnovém jazyku - třeba v AVG. Naopak na FI není C povinné a málokdo si vybere tuto specializaci, jako programátor se spíše zaměří na přístupnější Javu nebo .NET a zaměstnání najde třeba u RedHatu v JBoss divizi.

btw. absolventů těchto fakult je poměrně málo, tak se nedivte, že je nepotkáváte ;)


Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #16 kdy: 11. 03. 2012, 22:30:53 »
Tady nějaká diskuse na toto téma:
http://jirinapravnik.cz/skola/fit-cvut-neni-pro-me/

Petr

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #17 kdy: 12. 03. 2012, 09:58:50 »
Já se chystám jít na MFF UK, obor Informatika - učitelství. To je jediné co otevírají i dálkově.
A k tomu si udělám nějaké certifikáty. Nebaví mě dělat pořád poměrně primitivní práci a poslouchat
plané sliby resource manažerů.
FIT a FEL jsou plné jednoduché matiky, která je mi k ničemu (moc lehká pro to mít reálné znalosti) a
plné různých mimooborových a tedy zbytečných předmětů, které se dotýkají třeba obvodařiny nebo silnoproudů atd.,
které nemají s informatikou vůbec nic společného.
Po všem to vzdělání si dneska říkám, že možná nejlepší by bylo jít po základce na IT brigády nebo podnikat :-)) a až po
získání zkušeností si dodělávat školy.

Petrrr

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #18 kdy: 12. 03. 2012, 12:49:43 »
Po všem to vzdělání si dneska říkám, že možná nejlepší by bylo jít po základce na IT brigády nebo podnikat :-)) a až po
získání zkušeností si dodělávat školy.

Jenze jakmile zacnes podnikat, tak pro tebe VS prestava mit smysl..

svejk

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #19 kdy: 12. 03. 2012, 13:49:53 »
Jenze jakmile zacnes podnikat, tak pro tebe VS prestava mit smysl..
vedomosti nemaji pro podnikatele smysl? :P


Petrrr

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #20 kdy: 12. 03. 2012, 14:09:39 »
Jenze jakmile zacnes podnikat, tak pro tebe VS prestava mit smysl..
vedomosti nemaji pro podnikatele smysl? :P

Tak tohle nikdo nenapsal ze :-) .. Odpovim podobnou otazkou: Clovek co vyjde VS ma vedomosti?

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #21 kdy: 12. 03. 2012, 14:46:45 »
vedomosti nemaji pro podnikatele smysl? :P

Gates asi nikdy neplakal, ze nedodelal Harvard :)

...a to byl Harvard a ne nejaka nase Vysoka skola ekonomickomanagementověit v Horních Kozodrbech.

xyz

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #22 kdy: 12. 03. 2012, 16:17:20 »
Já se chystám jít na MFF UK, obor Informatika - učitelství. To je jediné co otevírají i dálkově.
A k tomu si udělám nějaké certifikáty. Nebaví mě dělat pořád poměrně primitivní práci a poslouchat
plané sliby resource manažerů.
FIT a FEL jsou plné jednoduché matiky, která je mi k ničemu (moc lehká pro to mít reálné znalosti) a
plné různých mimooborových a tedy zbytečných předmětů, které se dotýkají třeba obvodařiny nebo silnoproudů atd.,
které nemají s informatikou vůbec nic společného.
Po všem to vzdělání si dneska říkám, že možná nejlepší by bylo jít po základce na IT brigády nebo podnikat :-)) a až po
získání zkušeností si dodělávat školy.

Chces ucit? Pokud ne, nema smysl to studovat - jen proto aby jsi mel titul z "ucitelske informatiky". Tam se totiz nic moc neuci (student informatiky bere informatiku mnohem vice do hloubky nez ucitele - ucitele berou jen zaklady, jeste mene nez informatici na VSE). Ne nadarmo se rika "kdo neumi, ten uci". Takze i kdyz budes na MFF UK, tak Ti Tvuj smer totalne degraduje vzdelani. Pak prijde nejaka opice z FEI VSB a ukaze Ti co je to informatika :).

Petr

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #23 kdy: 12. 03. 2012, 18:41:44 »
Citace
Chces ucit? Pokud ne, nema smysl to studovat - jen proto aby jsi mel titul z "ucitelske informatiky". Tam se totiz nic moc neuci (student informatiky bere informatiku mnohem vice do hloubky nez ucitele - ucitele berou jen zaklady, jeste mene nez informatici na VSE). Ne nadarmo se rika "kdo neumi, ten uci". Takze i kdyz budes na MFF UK, tak Ti Tvuj smer totalne degraduje vzdelani. Pak prijde nejaka opice z FEI VSB a ukaze Ti co je to informatika .

No jo, sedět za monitorem a nazývat nás opicema, to jsi hrdina. Gratuluju.
Házet všechny do jednoho pytle je tak jednoduché, že?
student FEI VŠB

PS. Nechci vyvolávat flame, ale tyhle invektivy si vyprošuju.

linq

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #24 kdy: 12. 03. 2012, 19:48:51 »
Chces ucit? Pokud ne, nema smysl to studovat - jen proto aby jsi mel titul z "ucitelske informatiky". Tam se totiz nic moc neuci (student informatiky bere informatiku mnohem vice do hloubky nez ucitele - ucitele berou jen zaklady, jeste mene nez informatici na VSE). Ne nadarmo se rika "kdo neumi, ten uci". Takze i kdyz budes na MFF UK, tak Ti Tvuj smer totalne degraduje vzdelani. Pak prijde nejaka opice z FEI VSB a ukaze Ti co je to informatika :).

Možná že i díky takovýmto blbým kecům je tak málo kvalitních učitelů.

xyz

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #25 kdy: 12. 03. 2012, 21:03:53 »
Citace
Chces ucit? Pokud ne, nema smysl to studovat - jen proto aby jsi mel titul z "ucitelske informatiky". Tam se totiz nic moc neuci (student informatiky bere informatiku mnohem vice do hloubky nez ucitele - ucitele berou jen zaklady, jeste mene nez informatici na VSE). Ne nadarmo se rika "kdo neumi, ten uci". Takze i kdyz budes na MFF UK, tak Ti Tvuj smer totalne degraduje vzdelani. Pak prijde nejaka opice z FEI VSB a ukaze Ti co je to informatika .

No jo, sedět za monitorem a nazývat nás opicema, to jsi hrdina. Gratuluju.
Házet všechny do jednoho pytle je tak jednoduché, že?
student FEI VŠB

PS. Nechci vyvolávat flame, ale tyhle invektivy si vyprošuju.

Petre, mel jsi na vyber jit studovat na jinou skolu - a nerikej, ze jsi v tu dobu, kdyz ses na tu skolu hlasil nevedel co je FEI VSB zac... A pokud jsi opravdu vyjimka ... vyjimka potvrzuje pravidlo.

xyz

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #26 kdy: 12. 03. 2012, 21:04:53 »
Chces ucit? Pokud ne, nema smysl to studovat - jen proto aby jsi mel titul z "ucitelske informatiky". Tam se totiz nic moc neuci (student informatiky bere informatiku mnohem vice do hloubky nez ucitele - ucitele berou jen zaklady, jeste mene nez informatici na VSE). Ne nadarmo se rika "kdo neumi, ten uci". Takze i kdyz budes na MFF UK, tak Ti Tvuj smer totalne degraduje vzdelani. Pak prijde nejaka opice z FEI VSB a ukaze Ti co je to informatika :).

Možná že i díky takovýmto blbým kecům je tak málo kvalitních učitelů.

Clovek s kvalitnim vzdelanim/vedomostma ucit nepujde - proc by taky mel, kdyz v praxi dostane i 4x vice?

Petr

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #27 kdy: 12. 03. 2012, 22:57:36 »
Citace
Petre, mel jsi na vyber jit studovat na jinou skolu - a nerikej, ze jsi v tu dobu, kdyz ses na tu skolu hlasil nevedel co je FEI VSB zac... A pokud jsi opravdu vyjimka ... vyjimka potvrzuje pravidlo.

Já jsem ani neříkal že bych studoval na VŠB informatiku, FEI má i elektro část. Ale nevěřím tomu, že všichni lidi z ročníku jsou stejní, jeden jak druhý a všichni blbí.

xyz

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #28 kdy: 15. 03. 2012, 07:28:09 »
Citace
Petre, mel jsi na vyber jit studovat na jinou skolu - a nerikej, ze jsi v tu dobu, kdyz ses na tu skolu hlasil nevedel co je FEI VSB zac... A pokud jsi opravdu vyjimka ... vyjimka potvrzuje pravidlo.

Já jsem ani neříkal že bych studoval na VŠB informatiku, FEI má i elektro část. Ale nevěřím tomu, že všichni lidi z ročníku jsou stejní, jeden jak druhý a všichni blbí.

Petre, budes se mozna divit, ale je to tak... Samozrejme existuji vyjimky, ale tech by jsi v rocniku napocital na prstech jedne ruky. Na VSB totiz chodi naprosta vetsina studentu, kteri na VS nemaji a chteji to jen zkusit - je znamo, ze VSB udela kazdy blbec, proto to vsichni z okoli zkouseji :)...

Co jsem si tak vsiml, tak VSB je skola hip-hoperu, diskacu, hulicu a podobne.

Necromancer

Re:Ing. studium FIT ČVUT, VUT či FIIT STU
« Odpověď #29 kdy: 02. 01. 2018, 19:29:34 »
CVUT FEI do pice